مقالات بازی سازان

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

 آیا به پیوستن به بازار در حال رشد زمین های بازی سرپوشیده توجه کرده اید یا به دنبال ارتقای تجارت فعلی خود هستید؟ براساس تحقیقات انجام شده توسط یک شرکت بازارپژوهی به نام «آی بی آی اس ورلد»، افزایش درآمد و آگاهی های مربوط به سلامتی، به شکلی چشمگیر برای صنعت انتخاب مرکز تناسب اندام مخصوص کودکان شامل زمین های بازی سرپوشیده سودآور بوده است. این صنعت از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ شاهد رشد سالانه ۷/۱ درصدی بوده و رشد آن همچنان ادامه دارد. والدین، معلمان و پرستاران برای مقابله با معضل اضافه وزن کودکان به سختی کار می کنند و همین امر به افزایش درخواست برای استفاده از زمین های بازی منجر شده است.

والدین، معلمان و پرستاران برای مقابله با معضل اضافه وزن کودکان به سختی کار می کنند و همین امر به افزایش درخواست برای استفاده از زمین های بازی منجر شده است.

جهت کسب مشاوره در خصوص وسایل شهربازی و راه اندازی آن می توانید با شماره  44288050-021 تماس بگیرید

اگر برای پیوستن به یک صنعت در حال رشد کنجکاو شده اید، به جای درستی آمده اید. ما اصول و دیدگاه اولیه تجارت را با شما به اشتراک می گذاریم تا کمکتان کنیم بتوانید زمین بازی سرپوشیده خود را راه اندازی کنید

چه کسی می تواند یک زمین بازی سرپوشیده راه اندازی کند؟

وقتی یک موزه را اداره می کنید، مالک یک مرکز خرده فروشی هستید، یک رستوران خانوادگی را اداره می کنید، می خواهید یک مرکز سرگرمی خانوادگی راه اندازی کنید و یک زمین بازی سرپوشیده به آن اضافه یا جاذبه هایی را در آن ایجاد کنید، خانواده ها را جذب و به رشد تجارت خود کمک خواهید کرد.یک زمین بازی راحت و اغوا کننده، خانواده ها را به صرف وقت و گشت و گذار، خرید، صرف غذا یا امور اجتماعی، تشویق می کند.یک زمین بازی راحت و اغوا کننده، خانواده ها را به صرف وقت و گشت و گذار، خرید، صرف غذا یا امور اجتماعی، تشویق می کند. ممکن است اگر مالک یا مدیر مرکزی مانند موارد زیر باشید، به افزودن تجهیزات زمین بازی سرپوشیده به محل کسب و کار خود فکر کرده باشید:

 • موزه
 • فروشگاه
 • رستوران
 • مرکز سرگرمی خانوادگی
 • ترامپولین
 • هرگونه فضای سرگرمی مورد علاقه کودکان

وقتی کودکان خوشحال هستند، پدرها و مادرها هم شادمان هستند. یک زمین بازی به مشتریان کمک می کند تا تمدد اعصاب داشته باشند و اینکه کجا هستند، برایشان اهمیتی نداشته باشد.

چرا باید یک زمین بازی سرپوشیده راه اندازی کرد؟

زمین های بازی سرپوشیده شهرت بسیاری به دست آورده اند؛ زیرا آنها راحت و ایمن هستند و به کودکان این شانس را می دهند تا انرژی خود را بدون توجه به شرایط آب و هوایی تخلیه کنند. والدین و پرستاران می توانند استراحت کنند در حالیکه کودکان آزادانه بازی های مفرح و فعالیت های هیجان آور انجام می دهند.

همچنین پدرها و مادرها اهمیت فعالیت فیزیکی در دوران کودکی را درک کرده اند. مرکز سلامت آمریکا در گزارشی اعلام کرد امروزه اضافه وزن معضل شماره یک والدین است و شیوع چاقی در دوران کودکی از سال ۱۹۷۰ بیش از سه برابر شده است. زمین های بازی سرپوشیده باعث فعالیت فیزیکی کودکان به شیوه ای مفرح و سرگرم کننده شده است. کودکان به انجام فعالیت بیشتر و سوزاندن کالری تشویق می شوند و هنگامی که در حال خنده و بازی هستند، تناسب اندام بدست می آورند. همچنین بازی منظم کودکان برای تخلیه استرس، دوست یابی و گسترش مهارت های شناختی مهم، حائز اهمیت است.

علاوه بر این، والدین می خواهند کودکان خود را از مقابل صفحات نمایش تلویزیون و کامپیوتر دور نگهدارند. گذراندن زمان زیاد در مقابل صفحات نمایش به خواب سخت شبانه منجر می شود، خطر مشکلات مربوط به تمرکز را تشدید و فعالیت فیزیکی را محدود می کند. با وجود درخواست ها برای کمک به سلامت بیشتر کودکان و دور نگه داشتن آنها از مقابل صفحات نمایش، حالا وقت مناسبی برای راه اندازی یک زمین بازی سرپوشیده است.

یک فضای بازی سرپوشیده می تواند در مناطقی با تعداد کودکان زیاد و اماکنی که والدین درآمدی مناسب دارند، بسیار سودآور باشد. همچنین در جوامعی که فصل زمستان طولانیست یا باران های ناگهانی سیل آسا می بارد، زمین های بازی سرپوشیده بسیار سودآور هستند. دلایل بیشماری برای احداث یک زمین بازی سرپوشیده در تجارت فعلی شما وجود دارد. در زیر برخی از مزایای تأسیس یک زمین بازی سرپوشیده برای محل کسب و کار شما ذکر می شود:

جذب مشتریان و بازگرداندن آنها:

خانواده ها و کودکان می خواهند شاهد تجارتی باشند که برای آنها سرگرمی به همراه داشته باشد و خاطرات مثبت ایجاد کند. برای مثال، خانواده ها تمایل دارند در رستورانی که یک زمین بازی سرپوشیده دارد حضور طولانیتری داشته باشند، از غذای خود لذت ببرند و دوباره به آنجا بازگردند زیرا هرکس می تواند از آنجا لذت ببرد.

مجزا و متمایز کردن خودتان از رقبا:

شما صاحب یک مرکز سلامتی و تناسب اندام هستید. پایین خیابان یک مرکز تناسب اندام دیگر وجود دارد. تصور کنید شما یک مرکز رنگارنگ نگه داری از کودکان و تجهیزات هیجان انگیز زمین بازی در مرکز تناسب اندام خود دارید ولی مرکز دیگر در پایین خیابان، این امکانات را ندارد. پدرها و مادرها تمایل دارند کدام مرکز را انتخاب کنند؟

اگر مشتریانتان زمان زیادی را در محل کسب شما بگذرانند، نام شما را به یاد خواهند آورد و به طور قطع بازخواهند گشت.

ایجاد وفاداری به برند:

می توانید هنگامی که زمین بازی خود را طراحی می کنید، از لوگوها و علائم رنگی استفاده کنید. یک زمین بازی سنتی راهی آسان برای تبلیغ برند شما و نمایان کننده صداقتتان به مشتریان است. اگر مشتریانتان زمان زیادی را در محل کسب شما بگذرانند، نام شما را به یاد خواهند آورد و به طور قطع بازخواهند گشت.

مطلوب سازی و شخصی سازی تجارب بازی:

شما می توانید یک زمین بازی بسازید که پاسخگوی نیازهای مورد نظر مشتریانتان باشد و بازی های سرگرم کننده برای تمام سنین را پوشش دهد. کودکان از مزایای فیزیکی و ذهنی بازی کردن به هنگام مراجعه به محل کسب و کار شما لذت می برند.

انتقال احساس خوب و خوشایند به مشتریان:

فضای کسب و کار شما باعث می شود مشتریانتان احساس راحتی داشته باشند و فرزندان خود را به آنجا بیاورند. یک فضای مطلوب و مناسب برای بازی کودکان، مشتریان را تشویق می کند تا بارها و بارها به آنجا برگردند.

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

طراحی زمین بازی شما

شما پیش از راه اندازی یک زمین بازی سرپوشیده، به ایجاد یک طرح تجاری نیاز دارید.شما پیش از راه اندازی یک زمین بازی سرپوشیده، به ایجاد یک طرح تجاری نیاز دارید. طرح تجاری زمین بازی سرپوشیده شما باید شامل بودجه، روش های بازاریابی، آگهی های تبلیغاتی و روش های عملکردی همچون شستشو، حفظ و نگهداری باشد. همچنین باید درباره رقبای خود تحقیق کنید تا بدانید چگونه آیتم جدید و جالبی را با قیمتی منطقی عرضه کنید.

راه اندازی یک زمین بازی سرپوشیده: بازارپژوهی و موقعیت

هدف بازارپژوهی شما باید شناسایی اطلاعات ارزشمند مربوط به مشتری همچون تعداد کودکان و میزان درخواست ها برای یک زمین بازی سرپوشیده باشد. همچنین به تحقیق درباره مشتریانی که قصد صرف هزینه در زمین بازی شما و جایی که می خواهند بروند، نیاز دارید. برای یافتن این اطلاعات می توانید مشتریان را به طور مستقیم و از طریق تحقیقات، مصاحبه ها و نظرسنجی های آنلاین مورد مطالعه قرار دهید. علاوه بر این می توانید از اطلاعات مشابه مربوط به کسب و کارهای دیگر که در حال حاضر وجود دارد، استفاده کنید. هدف تحقیقات شما باید پاسخگویی به سوالات زیر باشد:

 • چه تعداد کودک در منطقه شما وجود دارد(سن ۰ تا ۱۲ سال)؟
 • آیا فضای فیزیکی کافی برای ساخت یک زمین بازی را دارید؟
 • آیا گردشگران زیادی در منطقه شما هستند یا منطقه شما بیشتر از خود ساکنان تشکیل می شود؟
 • شما چگونه خود را از رقبا متمایز می کنید؟
چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

اطلاع از سن مشتریان، درآمد، سبک زندگی و دیگر اطلاعات مهم مربوط به آمارگیری، راهی خوب برای آغاز کار است. شما می توانید از یک شرکت بازار پژوهی کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد یا می توانید از ابزارهای تحلیلی آنلاین بهره ببرید و خودتان این کار را انجام دهید. شما با وجود مشتریان بالقوه زیادی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، می توانید اطلاعات آنلاین مهم مربوط به آمارگیری را بیابید.

درباره محصولات و خدماتی که رقبای دیگر از آن استفاده می کنند، آگاهی پیدا کنید و به این نکته توجه داشته باشید که چطور می توانید آیتم های متفاوتی را عرضه کنید.

در گام بعدی به رقبا توجه کنید. به شرکت هایی نگاه کنید که به طور نسبی به اندازه شرکت شما هستند و در موقعیت جغرافیایی یکسانی با شما قرار دارند. شبکه های اجتماعی و سایت های رقبای خود  را ببینید تا متوجه شوید آنها چه کاری انجام می دهند. علاوه بر این، صفحات رسانه های اجتماعی مشتریان خود را ببینید و مطالب و نظرات آنها را درباره کسب و کار رقیبان بخوانید. درباره محصولات و خدماتی که رقبای دیگر از آنها استفاده می کنند، آگاهی پیدا کنید و توجه داشته باشید که چطور می توانید آیتم های متفاوتی را عرضه کنید. هدف، مشخص کردن این موضوع است که چگونه می توانید در این رقابت ایستادگی کنید و به مشتریان چیزی هیجان انگیز عرضه کنید که آنها توانایی پرداخت هزینه آن را هم داشته باشند.

موقعیت جغرافیایی در موفقیت و رونق یک زمین بازی سرپوشیده اهمیت دارد. مکانی در مجاورت اماکن شلوغ و پرتردد همچون یک مرکز خرید یا فروشگاه بزرگ که به جذب بیشتر مراجعه کنندگان کمک می کند یا مکانی که گردشگران زیادی به آنجا می روند را انتخاب کنید. درباره ساختمان نیز به یاد داشته باشید که ارتفاع محل به نوع زمین بازی که می خواهید بستگی دارد. برای مثال، ممکن است برای یک زمین بازی سه طبقه به ساختمانی با بیش از 4 و نیم متر ارتفاع نیاز داشته باشید.

چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟ : بودجه

به چه مقدار پول برای راه اندازی یک فضای بازی سرپوشیده نیاز دارید؟ مقدار این پول به اندازه و نوع تجهیزاتی که می خواهید خریداری کنید بستگی دارد. به طور روشن، یک زمین بازی کامل و بزرگ در مقایسه با تنها یک وسیله کوچک زمین بازی هزینه بیشتری دارد. قیمت به شما و اهداف تجارتتان بستگی دارد. توجه داشته باشید که اگر محدودیت فضا یا بودجه دارید، تجهیزات بازی مستقل می توانند گزینه های خوبی باشند.

به طور کلی، شما باید دو عامل زیر را مشخص کنید:

 • می خواهید برای مدیریت مشتریان بر مبنای شلوغترین روز هفته، زمین بازی شما چقدر بزرگ باشد ؟
 • می خواهید چه تعداد وسایل بازی در زمین بازیتان در اختیار داشته باشید ؟

بودجه شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه کامل راه اندازی ابتدایی، شامل بهای اجاره و بیمه
 • هزینه اداره یک زمین بازی سرپوشیده همچون هزینه نگهداری از وسایل و دستمزدها
 • بازاریابی و دیگر هزینه های مورد نیاز برای پشتیبانی از تجارت
 • سودهای ارزیابی شده یا مورد انتظار

طراحی زمین بازی سرپوشیده شما :  چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

باید یک زمین بازی طراحی کنید که برای تمامی سنین خلاقانه، مجذوب کننده و سرگرم کننده باشد تا خانواده ها بار دیگر به آنجا مراجعه کنند.

اگر از خودتان می پرسید باید چگونه زمین بازی خود را راه اندازی کنید و آن را به موفقیت برسانید، باید یک زمین بازی طراحی کنید که برای همه سنین خلاقانه، مجذوب کننده و سرگرم کننده باشد تا خانواده ها بار دیگر به آنجا مراجعه کنند. خوشبختانه گزینه طراحی یک زمین بازی شخصیسازی شده به شما امکان می دهد تا تخیلات خود را آزاد کنید و محیطی هیجان انگیز بیافرینید که از زمین بازی رقبای شما متفاوت باشد و کودکان را مجذوب کند.

یک زمین بازی با طراحی متفکرانه، کودکان را ساعت ها سرگرم می کند و به آنها چیزهای غیرمنتظره ای نشان می دهد. هنگام آغاز طراحی، این عوامل را در ذهن خود مرور کنید:

 • فضا: به هنگام طراحی، به مکان و ابعاد زمین بازی خود توجه کنید. شما به سقف های بلند و فضاهای کافی در اطراف زمین بازی خود برای نشستن، استفاده از سرویس های بهداشتی و غذا خوردن نیاز دارید.
 • رنگ و موضوع: اگر یک طراحی ساده می خواهید، یک گزینه استفاده از آیتم های اصلی پررنگ – زرد، آبی و قرمز – است. این رنگ های شادی آور بر “زمان بازی” تأکید دارند و به تحریک حس تخیل کودکان کمک می کنند. به موضوع نیز توجه کنید. یک زمین بازی موضوعی می تواند حس تخیل کودکان را حتی بیشتر از یک طرح رنگی مهیج تحریک کند. کودکان قصرها، جنگل ها و دزدان دریایی را دوست دارند و برای مثال، موضوع زمین بازی خود را بر اساس این آیتم ها طراحی کنید.
 • اسباب بازی: اسباب بازی ها و فعالیت هایی را که کودکان دوست دارند — همچون تونل ها، ترامپولین، تاب ها، قلعه های پرشی بادی، بلوک ها، تجهیزات کوه نوردی، بازی های تعاملی تیزهوشانه، اتاق های بازی و تجهیزات خلاقانه موزیکال — در زمین بازیتان نصب کنید.
 • برند: هنگام طراحی زمین بازی خود، با طرح رنگی و سبک شرکتتان هماهنگ باشید. به راهی برای ترکیب موضوعات مشترک یا جای دادن لوگوی شرکت بر روی تجهیزات فکر کنید. برای مثال، اگر شما صاحب یک آب نبات فروشی هستید، ممکن است یک زمین بازی با تم آب نباتی را انتخاب کنید.

اگر زمین بازی شما سرگرم کننده باشد، کودکان هرگز آن را فراموش نمی کنند و می خواهند به آنجا  بازگردند.

مزیت طراحی شخصی سازی شده یک زمین بازی این است که منحصر به فرد خواهد بود و آیتم هایی را ارائه می کند که رقبای شما نمی توانند آنها را ارائه دهند. اگر زمین بازی شما سرگرم کننده باشد، کودکان هرگز آن را فراموش نمی کنند و می خواهند به آنجا  بازگردند. علاوه بر این، والدین از اینکه فرزندانشان را به جایی ببرند که با صفحات نمایش ارتباطی نداشته باشد خوشحال خواهند شد.

آماده سازی مکان و نصب تجهیزات زمین بازی شما

به محض آنکه مکان خود را انتخاب کردید، زمان آن است که تجهیزات زمین بازی خود را نصب کنید. و هنگامی که تجهیزات زمین بازی را نصب کردید، زمان آن رسیده که از تلاش بی وقفه خود و از مزایای سرگرم کننده آنها لذت ببرید. ابتدا باید زمین بازی خود را تبلیغ و خانواده ها را برای رفتن به آنجا تحریک کنید. در اینجا راه های برسر زبان انداختن زمین بازی شما در میان مردم ذکر می شود:

یک مراسم افتتاحیه بزرگ برگزار کنید:

خانواده هایی را برای مراسم افتتاحیه بزرگ زمین بازی خود دعوت کنید. اطمینان حاصل کنید که پیشنهادات ویژه ای همچون تخفیفات زیاد یا نمونه های رایگان درحین برگزاری مراسم افتتاحیه، عرضه خواهید کرد.

یک سایت اینترنتی طراحی کنید:

اگر در حال حاضر یک سایت تجاری دارید، فراموش نکنید که اطلاعاتی را درباره زمین بازی خود به آن اضافه کنید. اگر به وب سایت نیاز دارید، طراحی آن را در اولویت قرار دهید. علاوه بر این، برای ارتقای برند خود و ارتباط با مشتریان، به گروه های رسانه های اجتماعی بپیوندید. نکته های مهم مورد علاقه خانواده ها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا اطمینان مشتریان را جلب کنید و آن را از مراجعه کنندگان خود نیز درخواست کنید.

برای ارائه خدمات ایمیلی (پست الکترونیک) اقدام کنید:

اطمینان حاصل کنید که از طریق جمع آوری نشانی های پست الکترونیک در سایت، خبرنامه ها، به روز رسانی ها و پیشنهادات خاصی را برای مشتریان فعلی خود و مشتریان بالقوه ارسال کنید. پست الکترونیک یکی از بهترین راه ها برای تعامل با مشتریان با هزینه ای اندک است.

سطح تعاملتان را افزایش دهید:

با افزایش تماس ها در جامعه پیرامون خودتان، مزایای زمین های بازی را برای کودکان تبلیغ کنید. در حوزه “زمان بازی” تخصص خود را بالا ببرید و دانشتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. به انجمن های محلی پدرها و مادرها بپیوندید و اجازه دهید آنها بدانند که شما تنها صاحب یک تجارت جدید نیستید؛ بلکه به طور کلی به جامعه اهمیت می دهید.

به شکل آنلاین و چاپی تبلیغ کنید: چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

آگهی ها و کوپن هایی را در روزنامه ها و مجله های محلی قرار دهید و از طریق منابع آنلاین نیز تبلیغ کنید تا اطمینان حاصل شود تا سرحد امکان به افراد بیشتری دسترسی پیدا کرده اید.

هدف از تبلیغات، بالا بردن آگاهی در میان مراجعه کنندگان درباره محصولات جدید هیجان انگیز یا تجربه های پیشنهادی شما است.

هدف از تبلیغات، بالا بردن آگاهی در میان مراجعه کنندگان درباره محصولات جدید هیجان انگیز یا تجربه های پیشنهادی شما است. شما همچنین باید به مشتریانتان درباره مزایای محصولاتتان آموزش دهید. وقتی خانواده ها جنبه های سرگرم کننده و راحتی زمین بازی شما را تجربه کنند، بازخواهند گشت و تجربه های مثبت خود را با دوستان و دیگر اعضای خانواده به اشتراک خواهند گذاشت.

جهت کسب مشاوره در خصوص وسایل شهربازی و راه اندازی آن می توانید با شماره 44288050-021 تماس بگیرید

2 دیدگاه در “چگونه یک زمین بازی سرپوشیده سودآور راه اندازی کنیم ؟

 1. alireza گفت:

  mersi vaghean kheyli KarAmad bod

  1. mtavakolianr گفت:

   با تشکر از دیدگاه ارزشمند شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.