صفر تا صد تاسیس خانه بازی

درامد خانه بازی کودک

درامد خانه بازی کودک

درآمد خانه بازی کودک چقدر است؟

درامد خانه بازی کودک چقدر است ؟ خانه بازی کودک یک مرکز برای بازی و سرگرمی کودکان است، ایده تأسیس خانه فرهنگ مشارکتی (خانه بازی) از زمانی آغاز شد که رشد شهرنشینی و سیستم مدرنیته فراگیر شد و این گستردگی باعث شد کودکان به‌ سمت بازی‌های انفرادی و به ‌دور از عوامل حرکتی جذب شوند. این عوامل باعث راه اندازی خانه‌های بازی سرپوشیده شد تا کودکان بتوانند در کنار هم بازی‌های حرکتی انجام دهند، البته وسایل بازی کودک موجود در این مراکز توانسته جذابیت خاصی برای کودکان ایجاد کند.

اگر می‌خواهید بدانید که درآمد خانه بازی کودک چقدر است؟ به‌ جای درستی هدایت ‌شده‌اید، این مطلب قصد دارد نحوه کسب درآمد از خانه بازی و میزان سودی که شما می‌توانید به ‌دست آورید را تحت پوشش قرار دهد همچنین شما عزیزان می‌توانید با خرید تجهیزات خانه بازی از بازی سازان این درآمد را تضمین کنید.

درامد خانه بازی کودک چقر است؟

نحوه راه اندازی مرکز بازی کودک

برای راه اندازی یک خانه بازی، سرمایه‌گذار در وهله اول باید اقدام به خرید یا اجاره یک ملک مناسب برای راه اندازی خانه بازی کند. در حال حاضر تجهیز و راه اندازی خانه بازی تحت نظارت هیچ ارگان دولتی یا غیر دولتی قرار ندارد. از این رو، پس از آماده سازی فضا نیاز به خرید تجهیزات بازی برای شروع این کسب و کار دارید.

در کنار وسایل بازی و فضای مناسب باید برنامه‌های متفاوت داشته ‌باشید و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید مشتریان بیشتری را به‌ سمت خانه بازی خود جذب کنید و صرفاً راه اندازی و تجهیز آن تضمینی برای کسب درآمد مناسب نخواهد بود. عوامل مهمی در موفقیت یک خانه بازی دخیل هستند که یکی از آنها وجود فضای مناسب برای احداث یک خانه بازی است. این فضا باید در موقعیتی مناسب باشد تا بتواند مشتری را به ‌سمت خود جذب کند.

انتخاب پرسنل برای خانه بازی

از دیگر عوامل موفقیت در احداث یک زمین بازی می‌توان به پرسنل یک مرکز بازی اشاره کرد، هر قدر شما در جذب پرسنل خود قوی‌تر عمل کنید، این مسئله باعث می‌شود تا مرکز شما موفقیت بیشتری کسب کند، البته فقط دقت در جذب پرسنلی که المان‌های یک مربی مرکز را داشته‌ باشد، کافی نیست. شما باید در آموزش آنها نیز سهیم باشید و پرسنل را با شرایط مورد نظر وقف دهید.

تعداد کارمندان موردنیاز برای تأسیس خانه‌ی بازی معمولاً به پنج دسته تقسیم می‌شوند:

✓ مدیر کل (این فرد باید ایرانی و تابع کشور خودمان باشد و سنی بین 25 تا 65 سال داشته ‌باشد. افراد دارای سوء‌پیشینه کیفری و سابقه‌ی اعتیاد نمی‌توانند این سمت را در خانه‌های بازی داشته‌ باشند.)

✓ مدیر امور داخلی

✓ مسئول ثبت‌نام

✓ خدمه دارای کارت بهداشت

✓ مربی‌هایی با دو سال سابقه کار و کارت مربی‌گری

افزایش دارمد خانه بازی

امنیت خانه بازی کودک

اگر قصد دارید که خانه بازیتان به درآمد برسد، مسئله ایمن سازی را فراموش نکنید. ایمن سازی باعث می‌شود تا کودکان در فضای بازی شما احساس امنیت کنند. این امنیتی که شما در فضایتان به وجود می‌آورید علاوه بر جذب بیشتر افراد در خانه بازی، باعث می‌شود از شر مشکلاتی مانند صدمه دیدن کودکان و… در امان باشید.

اگر می‌خواهید فضای بازی خود را امن کنید، حتماً از وسایل کفپوش و دیوارپوش استفاده ‌کنید و این حس امنیت خاطر را یک ‌بار برای همیشه در مرکزتان به وجود آورید.

سود سرمایه‌گذاری در خانه‌های بازی چقدر است؟

همه ‌چیز به خود شما بستگی دارد و هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال وجود ندارد، زیرا سود خانه‌های بازی به عوامل زیادی بستگی دارد. مطمئناً سود مرکز بازی که در یک محل خلوت در حال فعالیت است، با سود خانه بازی فعال در یک مرکز خرید شلوغ متفاوت است!

تبلیغات نیز اقدام مهمی در توسعه و رشد خانه‌های بازی است. داشتن سایت و پیج اینستاگرامی، از مهم‌ترین قدم‌ها برای توسعه این کسب و کار است. ارائه تخفیف به مشتریان یا فروش کوپن تخفیف نیز باعث جذب مشتریان بیشتر می‌شود. بازی سازان همواره برای کمک و مشاوره در زمینه توسعه ابعاد درآمدی در کنار شما خواهد بود.

راهکارهای افزایش درآمد خانه بازی

راه اندازی خانه بازی پتانسیل بسیار خوبی برای کسب درآمد دارد، زیرا علاوه بر روش‌های رایج درآمدی، از طریق راهکارهای دیگر هم می‌توان درآمد آن را اضافه ‌کرد تا سود خانه بازی کودک بیشتر شود. مواردی مانند:

✓ برگزاری مراسم‌های شاد و پرطرفداری مانند جشن تولد

✓ راه اندازی ایستگاه‌های فروش خوراکی (پاپ کورن، پفک‌های خانگی و سالم، پاستیل و…)

✓ راه اندازی ایستگاه بازی‌های فکری

البته راهکارهای دیگری هم هستند که پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با آنها، حتماً از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بازی سازان استفاده ‌کنید.

 

هزینه راه اندازی خانه بازی چقدر است؟

هیچ نیازی نیست درخصوص زندگی‌مان بگوییم، مرور به گذشته به ما نشان می‌دهد که امروزه جمعیت و تقاضا به سمتی پیش رفته که دیگر خبری از آن خانه‌های ویلایی قدیمی و دلنشین نیست! همه در زندگی شهری خود غرق هستیم و آپارتمان نشینی به یک فرهنگ اساسی در زندگی‌مان تبدیل شده است. جالب اینجاست که اکثرا هم ترجیح می‌دهند در همین آپارتمان‌های لوکس، با امکانات بسیار بالا و در امنیت کامل زندگی کنند تا آن خانه‌های قدیمی درندشت اما دلنشین و دوست داشتنی! اما میدانید که این خواسته تا چه اندازه به کودکان و سلامت روان آن‌ها آسیب میزند؟

درواقع این روزها کمتر کودکی را می‌بینیم که در کوچه و محله با همسن و سالان خود بازی کند! همه در آن چهاردیواری آپارتمان محبوس‌اند و اینجاست که نقش خانه‌های بازی نمایان می‌شود. درواقع خانه بازی کودک از جمله مراکزی‌ست که با توجه به عدم دسترسی آسان به شهربازی و مراکز تفریحی و آن کوچه‌های خاکی قدیمی، به کودکان دلبندمان این اجازه را می‌دهد تا کمی بچگی کرده و انرژی‌شان را تخلیه کنند.

اگر رسالت خود میبینید که در این مسیر قدمی بردارید و قصد تاسیس خانه بازی دارید و از هزینه‌های آن در واهمه‌اید، توصیه داریم در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. راه اندازی خانه بازی آنقدرها هم که فکر میکنید سخت و غیرممکن نیست.

 

راه اندازی خانه بازی چقدر هزینه دارد؟

شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما هزینه تاسیس خانه بازی آنقدرها هم که فکرش را میکنید بالا نیست! خصوصا اینکه بازی سازان تجهیزات مختلف خانه بازی را با قیمت‌های کاملا مقرون به صرفه ارائه می‌دهد.

این به شما میگوید که حتی با سرمایه‌ای متوسط و حتی کم هم میتوانید موفق به خرید وسایل خانه بازی شده و یک مکان بسیار هیجان‌انگیز و دوست داشتنی را برای کودکان فراهم آورید. مسئله مهمی که قبل از هر چیزی باید به آن توجه داشته باشید، این است که حتما از استاندارد بودن تجهیزات اطمینان حاصل و سپس لیست هزینه تاسیس خانه بازی را تکمیل کنید. این مسئله به دلیل ارتباط نزدیک با جان کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه می‌شود که حتما قبل از خرید اولتیماتوم‌های سازمان استاندارد را مطالعه کنید. (از بابت استاندارد بودن محصولات بازی سازان خیالتان راحت!)

در ادامه میخواهیم از هزینه‌ها برای شما بگوییم.

هزینه مرتبط با ملک

مطمئنا برای راه‌اندازی خانه بازی به یک ملک احتیاج دارید. در این میان اگر ملک مدنظر متعلق به خودتان باشد که خب خیلی کار راحت‌تر بوده و تقریبا هزینه‌ها نصف می‌شود. اما حال فرض را بر این می‌گذاریم که شما قصد اجاره ملکی را جهت تاسیس خانه بازی دارید.

مسلما مبلغی را باید بابت ودیعه درنظر بگیرید و اجاره ماهیانه‌ای نیز در این میان وجود دارد که در لیست هزینه‌های تاسیس خانه بازی باید بنویسید. البته خاطر نشان می‌کنیم که این مبالغ به مسائل مختلفی وابسته‌ست. مثلا اینکه برای اجاره ملک سراغ کدام محله از تهران می‌روید؛ ارتباط مستقیمی با هزینه‌های شما دارد. مطمئنا هزینه اجاره یک ملک تجاری در محله زعفرانیه با محله ولیعصر متفاوت است. حتی اگر در تهران هم نباشید، این هزینه‌ها برای شما متفاوت خواهد بود.

مسئله مهم دیگری که در زمان تاسیس خانه بازی باید به آن توجه داشته باشید؛ نوع مکان است! فضای مورد نظر برای تاسیس این مکان بهتر است فلت و بدون اتاق باشد و حتی‌الامکان ملک را در مسیر عبور و مرور مردم انتخاب کنید تا در دید آنها قرار داشته باشد. مطمئنا تاسیس یک خانه بازی در طبقه 10 ام یک برج تجاری، کمتر از یک خانه بازی در خیابان اصلی مورد توجه قرار‌خواهد گرفت.

شرایط خرید ملک خانه بازی کودک

خرید محصولات خانه بازی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در لیست هزینه تاسیس خانه بازی بنویسید و جزء هزینه‌های ثابت به حساب می‌آید، خرید تجهیزات خانه بازی است! باید بگوییم که آنقدر تنوع در این صنف بالاست که گاها در انتخاب دچار سردرگمی و حتی سرگیجه می‌شوید.

مثلا در ردیف تاب و سرسره، انواع بسیار زیادی در بازار موجود است. یا اینکه شما میتوانید به سراغ خرید ماشین بازی کودک به تعداد، فواره توپ، تونل بازی، الاکلنگ و… بروید و با خرید آنها یک فضای بسیار جدید و هیجان انگیز را برای کودکان فراهم آورید.

اینجاست که اهمیت ملک شما نمود پیدا می‌کند. درواقع هرچقدر که فضای خریداری یا اجاره شده بزرگ‌تر باشد، دست شما برای خرید تجهیزات نیز بازتر است. حال در نظر بگیرید که در این میان شما باید تجهیزات ایمنی را هم برای تامین امنیت کودکان فراهم آورید. مثلا تمامی دیوارهای خانه بازی باید دیوارپوش باشد. باید کفپوش‌های فومی تاتامی کرده و انواع ضربه گیر را برای پنجره‌ها و ستون‌ها تهیه کنید. کفپوش گرانلی هم فراموش نشود!

رعایت همین موارد می‌تواند شما را به یکی از بهترین و پرطرفدارترین خانه‌های بازی در شهر تبدیل کند.

دریافت مجوز تاسیس خانه بازی

می‌دانستید که برای تاسیس یک خانه بازی، تا زمان نگارش این مقاله، بطور رسمی مرجع نظارت کننده و ارائه دهنده مجوزی وجود ندارد؟ درواقع این هزینه را باید از لیست هزینه تاسیس خانه بازی خود خط بزنید و نگرانی از جانب این موضوع نداشته باشید.

اما برای کم شدن نگرانی‌ها و راحت شدن خیالتان می توانید به شهرداری منطقه خود مراجعه کنید. شهرداری مرتبط ترین سازمانی‌ست که ممکن است مجوزهای لازم را برای تاسیس خانه بازی برای شما صادرکند (‌و البته بدون هیچ هزینه‌ی خاصی‌). البته قوانین در برخی از شهرها متفاوت بوده و در اکثر شهر های کشور نیازی به اخذ مجوز برای تاسیس خانه بازی نیست. از همین‌رو قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید. برای اطلاع از نحوه دریافت مجوز خانه بازی به صفحه مورد نظر سر بزنید.

پرداخت حقوق پرسنل خانه‌کودک

تاکنون به این فکر کردید که پس از راه‌اندازی خانه بازی به چه شکل باید آن را اداره کنید؟ یکی از مهم‌ترین هزینه تاسیس خانه بازی به پرداخت به موقع حقوق پرسنل ارتباط دارد. خب مسلما شما در این مسیر به همکارانی با روابط عمومی بالا و توانمند احتیاج دارید. همکارانی که به خوبی از پس همراهی کودکان برمی‌آیند و نحوه صحبت و رفتار با آن‌ها را می‌دانند.

از طرفی نه تنها به پرسنل و همکارانی جهت اداره این مکان بسیار دوست داشتنی احتیاج دارید، بلکه پرسنل خدماتی نیز برای نظافت محیط به شما کمک خواهند کرد. این مسئله را بخاطر داشته باشید که والدین هیچگاه فرزندان خود را به محیطی که آلوده و کثیف باشد، نمی‌آورند!

چه مقدار حقوق در نظر بگیریم؟

با توجه به موارد گفته شده شما باید حقوقی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. در این میان حقوق پرداختی سایر پرسنل نیز وجود دارد. البته میتوانید ابتکاراتی به خرج داده و برای کاهش هزینه از خانواده بخواهید که در این مسیر شما را همراهی کنند و یا تلاش کنید تا درآمد پرسنل را با الگویی که مشاوران بازی سازان در اختیارتان قرار می دهند بصورت پورسانتی و بر‌اساس فعالیت کارمندان پرداخت کنید!

یک مرکز بازی حداقل به سه پرسنل برای هر شیفت نیاز دارد، یک اپراتور، یک صندوق‌دار و یک ناظر؛ پیشنهاد ما این است که جایگاه صندوق‌دار و اپراتور بصورت گردشی تغییر کرده تا افراد خسته نشده و تیم بصورت یک‌دست رشد کند. از تمامی پرسنل هم می‌توانید در نظافت و رسیدگی به امور جاری استفاده کنید! با اینکار می توانید نفرات کمتری استخدام کنید!

پرداخت هزینه‌های مصرف انرژی

مگر می‌شود ملکی را اجاره کرده و یا حتی بخرید و هزینه‌ای بابت مصرف انرژی پرداخت نکنید؟ خصوصا خانه بازی که اساسا ملکی شلوغ بوده و باید مداوم از انرژی‌های مختلف مثل برق و گاز استفاده شود؟ این بخش از هزینه راه اندازی خانه بازی اما با توجه به میزان مصرف شما و البته افزایش قیمت سالیانه در کشور، متفاوت خواهد بود.

اما بطور معمول اگر میخواهید شرایط خوبی را برای کودکان جهت رقم زدن یک تجربه متفاوت و هیجان انگیز فراهم آورید؛ بهتر است با راهکار های مختلف، میزان مصرف انرژی را در فضای خود مدیریت کنید.

تعمیرات سالیانه

باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که هر ملکی حتی نوسازترینِ آنها نیز وقتی بطور مداوم مورد استفاده قرار گیرد و اصلا به عنوان یک ملک تجاری شناخته شود و کودکان در آن رفت و آمد داشته باشند؛ بعد از گذشت یکسال به کمی تعمیر و بازسازی احتیاج پیدا می‌کند.

گذشته از این‌ها؛ نمی‌خواهید پس از یکسال؛ تغییراتی را در ساختمان اعمال کرده و یک محیط متفاوت نسبت به سال گذشته را برای کودکان فراهم آورید؟

مسلما هرچقدر که محیط خانه بازی، هیجان‌انگیزتر و مفرح‌تر باشد؛ کودکان اشتیاق بیشتری برای حضور در خانه بازی شما از خود نشان می‌دهند.

نکاتی که برای راه اندازی خانه بازی!

بارها به این مسئله اشاره کرده‌ایم که ایمنی مهم‌ترین مسئله‌ای‌ست که در راستای تقبل هزینه تاسیس خانه بازی باید به آن توجه داشته باشید. مخاطبین این خانه‌ها کودکانی بی پروا هستند که هرچیزی برایشان کنجکاوی ایجاد کرده و آنها را به سمت خود می‌کشاند. پس باید تا حد امکان از عدم وجود لبه‌های تیز اطمینان حاصل کرده و از ساخت محیط‌های حادثه آفرین و سطوح سخت خودداری کنید. حتی نباید سراغ وسایل گرمایشی که منجر به سوختن کودکان می‌شود، جلوگیری کنید. این مسائل اولیه‌ترین چیزی‌ست که برای راه‌اندازی یک خانه بازی استاندارد باید به آنها توجه داشته باشید.

یکی دیگر از مهم‌ترین کارهایی که باید جزء هزینه تاسیس خانه بازی بنویسید و جزء هزینه‌های ثابت به شمار می‌آید؛ خرید دوربین‌های کنترلی است. شما به عنوان مدیریت خانه بازی باید همیشه کودکان را در محیط زیر نظر بگیرید. این کار نه تنها از وقوع مشکل یا حادثه احتمالی جلوگیری می‌کند، بلکه در حفظ جان کودکان نیز نقش دارد.

نورپردازی و خدمات

از رنگ‌ها و نورها غافل نشوید. کودکان عاشق رنگ‌های روشن و شاد هستند. کمتر کودکی را می‌بینید که به رنگ‌هایی مثل سرمه‌ای، مشکی و خاکستری و… تمایل داشته باشد. در خانه بازی خود تا می‌توانید رنگ‌های نارنجی، صورتی، قرمز، آبی و سبز بکار ببرید، آن وقت است که اشتیاق و شور و هیجان را در چشمان کودکان می‌بینید و از آن لذت می‌برید. گویی که باری سنگین از دوش شما برداشته شده است.

نور کافی نیز ترس را از کودکان دور کرده و به آنها اجازه می‌دهد با خیالی آسوده در جای جای خانه بازی گشته و از آن لذت ببرند.

حتما هم فضایی را برای نشیمن والدین فراهم آورید. میتوانید از چندین صندلی پلاستیکی استفاده کنید. بهرحال والدین نمیتوانند در تمام طول مدت بازی فرزندان خود، سرپا بایستند!

در انتخاب وسایل بازی نهایت دقت را بکار ببرید. درواقع اول مشخص کنید که کودکان در رده‌های سنی مختلف به کدام اسباب‌بازی‌ها علاقمند هستند و به دنبال چه چیزهایی می‌روند! مطمئنا اسباب‌بازی‌های کودکان زیر 5 سال با کودکان 10 سال تفاوت دارد. این نوع مدیریت حتی در کنترل هزینه تاسیس خانه بازی و کاهش هزینه‌ها نیز نقش دارد.

نتیجه گیری

حال به خوبی می‌دانید هزینه تاسیس خانه بازی به چه عواملی وابسته‌ست و برای راه‌اندازی خانه بازی برای کودکان باید به چه مسائلی توجه داشته باشید.اگر که فکر می‌کنید رسالت شما ساخت محیطی مفرح و شاد برای کودکان است، این کسب و کار برای شما بسیار مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.