مقالات بازی سازان

بازدید نمایندگان بازی سازان از موسسه خیریه وردآورد

بازدید بازی سازان از خیریه

بازدید نمایندگان بازی سازان از موسسه خیریه وردآورد

با توجه به تغییرات تیم مدیریتی موسسه خیریه مراقبت از کودکان معلول ذهنی و جسمی وردآورد مهندس رجبعلی بنا – بنیانگذار گروه صنعتی بنا – و مهندس مهبد افراشته -از کارافرینان بزرگ حوزه تجهیزات پزشکی کشور-، مسئولیت این مرکز را به عهده گرفته اند. این مرکز با سابقه ای بیش از 50 سال در نگهداری و یاری به کودکان و نوجوانان تا 14 سال دارای شرایط خاص، اکنون با نگاهی تازه و دلسوزانه در شرایط اصلاح قرار گرفته است. مرکز توانبخشی ورداورد در کیلومتر 17 جاده مخصوص-خ.دارو پخش-روبروی شرکت دارو پخش قرار دارد و درسال 1357 توسط جمعی از خیرین منطقه و با معماری فرانسوی ساخته شد.

این مجتمع در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع برای کمک و همیاری به نیازمندان احداث شد. و شامل آمفی تئاتر، فضای باز، استخر، اتاق های نگهداری، درمانگاه و… است. البته بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات این مرکز از همان سال های اولیه باقی مانده و بشدت مستهلک شده اند، برخی از امکانات نیز دیگر قابل استفاده نیستند.

بازدید از ورداورد

بازدید نمایندگان بازی سازان از موسسه خیریه وردآورد : زمین های بازی روباز و سرپوشیده این مرکز نیز به لحاظ امکانات دارای ضعف های بسیاری بودند که نمایندگان شرکت بازی سازان با حضور در این مرکز و در یک جلسه، قول همکاری صد در صدی و امکان سنجی برای هرکدام از فضاهای بازی سرپوشیده و روباز را به مدیران مرکز توان بخشی و بهزیستی ورد آورد داده و افزودند که تمام تلاش خود را برای بهسازی فضای بازی این مرکز خیریه انجام می دهند.در این جلسه که با حضور حسین رجبعلی بنا و دکتر متولیان برگزار شد مواردی نیز در خصوص بهداشت و تغذیه مددجویان از سوی دکتر متولیان جراح بزرگ کشورمان عنوان شد که در دستور کار این مرکز قرار گرفت. علاوه بر آن این مرکز نیاز های دیگری را نیز در خصوص فضای درمانی و نگهداری کودکان احساس می کند که امید است با همکاری خیرین محترم در سراسر کشور رفع شوند و حال خوبی را به کودکان مرکز خیریه توانبخشی وردآورد هدیه دهند. امیدواریم که با یاری شما عزیزان هیچ کودکی در هیچ کجای کشورمان از امکانات اولیه زندگی محروم نباشد.

بازدید از موسسه خیریه

افزایش دسترسی به پارک و شهربازی برای کودکان فواید فراوان روحی و جسمی به دنبال دارد؛ از تمایل به فعالیت جسمی گرفته تا یادگیری یک مهارت جدید. هر چه این شهربازی‌ها از امکانت بیشتر و تجهیزات با کیفیت‌تری برخوردار باشند، منفعت آن برای کودک چشم‌گیرتر خواهد بود.

در حال حاضر که نشستن در خانه و بازی کردن با کنسول و گوشی موبایل رواج پیدا کرده، فراهم کردن بستر بازی، سرگرمی و ایجاد تعاملات اجتماعی برای سلامت ذهن و جسم کودک ارزش بالایی دارد به همین منظور فعالان حقوق کودکان و متخصصان در این زمینه، روی ساخت مراکز بازی، شهربازی و مهدکودک‌هایی با تجهیزات متنوع تاکید کرده‌اند.

مزایای ساخت مراکز بازی برای کودکان در بازی‌سازان:

مزایای ذهنی: آموزش مهارت‌های ابتدایی مثل همکاری با دیگران، داشتن تعاملات اجتماعی و همینطور افزایش عزت نفس کودک هنگام موفقیت در بازی‌ها، القا حس استقلال و توانایی حل مسئله از نمونه مزایایی ست که با وسایل مختلف در مراکز بازی برای کودک ایجاد می‌شود.

مزایای جسمی: بارزترین عملکرد مراکز بازی و شهربازی‌ها تشدید فعالیت جسمی کودک است، هر چند شاید بالا رفتن از یکی سرسره یک متری یا الاکلنگ بازی کردن فهالیت زیادی به نظر نیاید اما در مقایسه با نشستن طولانی مدت یا خوابیدن، تاثیر زیادی دارد.

مزایای احساسی: برقراری ارتباط موثر با والدین، تجربه احساس شکست و موفقیت و تمایل به پیدا کردن دوست جدید باعث خواهد شد که کودک تجربه عمیق تری از احساسات خود داشته باشد.

به همین دلیل است که ما در بازی‌سازان تلاش کرده‌ایم در سراسر کشور تجهیزات، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را برای ؛ احداث شهربازی‌، مهدکودک، مراکز بازی و هر مکانی که نیاز به وسایل سرگرمی کودکان دارد فراهم کنیم تا کارفرمایان و سرمایه‌گذاران با هر بودجه و ایده‌ای بتوانند برای کودکان شهرشان زمین بازی جذاب و ایمنی تاسیس کنند. ] در ادامه بخشی از فعالیت‌های بازی‌سازان را در زمینه تاسیس زمین بازی‌ مشاهده می‌کنید. [

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.