مقالات بازی سازان

حضور نمایندگان بازی سازان در همایش بین المللی یونسکو

اجلاس یونسکو و محمد جواد ظریف

حضور نمایندگان بازی سازان در همایش بین المللی یونسکو

سخنرانی وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف در سالن همایش کتابخانه ملی ایران در حاشیه اجلاس حفاظت و صیانت از آثار فرهنگی ملموس و غیر ملموس جهانی یونسکو

حضور نمایندگان بازی سازان در همایش بین المللی یونسکو : در 7 بهمن ماه 1398 نمایندگانی از شرکت بازی سازان در مرکز همایش کتابخانه ملی ایران شرکت کردند و حفاظت از اثار ملی کشور را گرامی داشتند. در این مجمع در خصوص حفظ منابع طبیعی و آثار باستانی کشور برای آیندگان و کودکان کشورمان صحبت شد. در حاشیه این اجلاس از سردیس بین المللی شیخ شهاب سهروردی رونمایی شد. همچنین دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص حفظ آثار کشور و حفاظت از ارزش های ملی نیز سخنرانی کردند. سفیر سازمان جهانی یونسکو در ایران دکتر ایوبی نیز اولین سخنران و معرفی کننده برنامه های سال آینده این کمیسیون در ایران بودند.

کمیته کسب و کار کمیسیون ملی یونسکو در ایران با دعوت از کارافرینان برتر و برند های مطرح کشور در این همایش به تجلیل از ایشان نیز پرداخته و آگاه سازی هایی را در این حوزه انجام دادند.

افزایش دسترسی به پارک و شهربازی برای کودکان فواید فراوان روحی و جسمی به دنبال دارد؛ از تمایل به فعالیت جسمی گرفته تا یادگیری یک مهارت جدید. هر چه این شهربازی‌ها از امکانت بیشتر و تجهیزات با کیفیت‌تری برخوردار باشند، منفعت آن برای کودک چشم‌گیرتر خواهد بود.

در حال حاضر که نشستن در خانه و بازی کردن با کنسول و گوشی موبایل رواج پیدا کرده، فراهم کردن بستر بازی، سرگرمی و ایجاد تعاملات اجتماعی برای سلامت ذهن و جسم کودک ارزش بالایی دارد به همین منظور فعالان حقوق کودکان و متخصصان در این زمینه، روی ساخت مراکز بازی، شهربازی و مهدکودک‌هایی با تجهیزات متنوع تاکید کرده‌اند.

مزایای ساخت مراکز بازی برای کودکان در بازی‌سازان:

مزایای ذهنی: آموزش مهارت‌های ابتدایی مثل همکاری با دیگران، داشتن تعاملات اجتماعی و همینطور افزایش عزت نفس کودک هنگام موفقیت در بازی‌ها، القا حس استقلال و توانایی حل مسئله از نمونه مزایایی ست که با وسایل مختلف در مراکز بازی برای کودک ایجاد می‌شود.

مزایای جسمی: بارزترین عملکرد مراکز بازی و شهربازی‌ها تشدید فعالیت جسمی کودک است، هر چند شاید بالا رفتن از یکی سرسره یک متری یا الاکلنگ بازی کردن فعالیت زیادی به نظر نیاید اما در مقایسه با نشستن طولانی مدت یا خوابیدن، تاثیر زیادی دارد.

مزایای احساسی: برقراری ارتباط موثر با والدین، تجربه احساس شکست و موفقیت و تمایل به پیدا کردن دوست جدید باعث خواهد شد که کودک تجربه عمیق تری از احساسات خود داشته باشد.

به همین دلیل است که ما در بازی‌سازان تلاش کرده‌ایم در سراسر کشور تجهیزات، راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را برای ؛ احداث شهربازی‌، مهدکودک، مراکز بازی و هر مکانی که نیاز به وسایل سرگرمی کودکان دارد فراهم کنیم تا کارفرمایان و سرمایه‌گذاران با هر بودجه و ایده‌ای بتوانند برای کودکان شهرشان زمین بازی جذاب و ایمنی تاسیس کنند. ] در ادامه بخشی از فعالیت‌های بازی‌سازان را در زمینه تاسیس زمین بازی‌ مشاهده می‌کنید. [

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.