مقالات بازی سازان

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهدکودک های معروف جهان

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهدکودک یک مقطع آموزشی پیش از مدرسه است که رویکرد آن به طور سنتی برمبنای بازی کردن، آواز خواندن و فعالیت های عملی مانند نقاشی کشیدن و تعاملات اجتماعی و در واقع گذر از خانه به مدرسه است. نخستین مهد کودک ها در اواخر قرن هجدهم در باواریا و استراسبورگ راه اندازی شد تا از کودکانی مراقبت کنند که والدینشان بیرون از خانه کار می کردند. قصد داریم تعدادی از مهد کودک های معروف جهان را که کودکان دوست دارند به آنها بروند، معرفی کنیم. لذت ببرید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

مهد کودک / روتستین آرکیتکتر، استکهلم، سوئد

ژوترگت، مهد کودکی را در اراضی یک شهرک مسکونی جدید در استکهلم طراحی کرد. محیط سرزنده و مفرح این مهدکودک الهام بخش و تشویق کننده خلاقیت کودکان است. درب ورودی در مرکز مهد کودک با نور طبیعی فراوان و خطوط دید در سراسر ساختمان وجود دارد.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهد کودک لوپ- تیانجین، چین

گروه معماری ساکو این مهد کودک را که به شکل یک دونات است، در شهر تیانجین چین طراحی کرد. ساخت این مهد کودک سه طبقه که دارای یک طرح زیبا و جذاب و رنگ آمیزی شده با علامت است، در سال ۲۰۱۲ به اتمام رسید. رنگ آمیزی با علامت، علاوه بر اینکه یک فضای خوشایند زیباشناختی را برای بازی و مطالعه ایجاد کرده، یک معیار قضاوت محلی مهم در مورد امکانات را برای کودکان فراهم کرده است.

ستون های رنگی براق با لبه های گرد، باعث ایجاد حس حرکت و سرزندگی در این مهد کودک شده، و نور طبیعی فراوان از پنجره ها و دیوارهای شیشه ای کلاس ها وارد می شود. همچنین سقف ساختمان با چمن مصنوعی پوشیده شده و فضای بازی اضافی را نیز ایجاد کرده است. مهد کودک نقش مهمی در کمک به یادگیری مهارت های اجتماعی در کودکان دارد و این مثال الهام بخش باعث شده تا اتاق های زیادی برای بازی و جست و خیز کودکان ساخته شود تا آن ها از تصورات خود استفاده و دوست پیدا کنند.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهد کودک ساخته شده توسط اوا ساموئل،dalle des olympiades، پاریس

در اقامتگاه بازی های المپیک پاریس، مهد کودکی بازسازی شده همچون یک اسباب بازی بلا استفاده در میان برج ها و ساختمان های نزدیک قرار گرفته است. این مهد کودک بخشی از ارزیابی دوباره یک پروژه طراحی شهری انبوه، کارآمد و ترکیبی است که در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی ساخته شد. در این بخش بسیار سرزنده پاریس، پروژه ای که دارای ویژگی های یکپارچگی و احیای دوباره فضاهای خارجی است، در حال تکمیل است.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

الس کالرز- بارسلونا، اسپانیا

یک مهد کودک رنگارنگ و منحصر به فرد به نام مهد کودک الس کالرز در شهرداری مانلو در شهر بارسلونای اسپانیا واقع شده است. گروه معماری کاتالان RCR، ساختمان این مهد کودک را طراحی کرد و ساخت آن در سال ۲۰۰۲ به اتمام رسید. طراحی این ساختمان نسبتا ساده است، با این حال کاربرد خلاقانه رنگ در این ساختمان، آن را تبدیل به مکانی برای زندگی کرده است.

ترکیب دیوارهای رنگی شیشه ای و راهروهای دراز، مهد کودک الس کالرز را در عمل سرشار از امکانات و انرژی کرده است. این مهد کودک مکانی شاد، تخیلی و به طور دلپذیری جادار و وسیع است طوری که کودکان می توانند تخیلات خود را در آنجا شکوفا کنند. حتی ارتفاع دیوارها نیز به شکلی خاص مناسب با چشم انداز کودکان است، به نحوی که محیطی مفرح و کاملا متفاوت با محل زندگی کودکان در دنیای بزرگسالان ایجاد شده است. این مجموعه یکی از مهد کودک های معروف جهان به شمار می رود.

مهد کودک بارباپاپا ساخت استودیوی CCD

پروژه مهد کودک بارباپاپا برای یک پروژه سرمایه گذاری رقابتی در سال ۲۰۰۶ توسط شهرداری ویگنولا طراحی و پیشنهاد داده شد. در نقشه این ساختمان که دارای فضایی برای مراقبت از ۶۰ کودک است، ۴ کلاس درس وجود دارد. هدف این پروژه بیان آگاهی کامل از معماری پروژه های قابل پشتیبانی است. این ارزش در تمام ارتباطات ممکن با محیط های اطراف دیده می شود. این پروژه معماری با این نکته اساسی آغاز و در تمام بخش های آن بیان شد تا ارزش قابل پشتیبانی برای تمام مهمانان جوانش را انتقال دهد.

مهد کودک بین المللی کنزینگتون ساخت گروه معماری PLAN

این پروژه که در بانکوک تایلند واقع شده اصولا به یافتن درک جدیدی از فضای بازی که  دادن فرصت های بیشتر به کودکان در استفاده از فضا برای رسیدن به تصوراتشان است، معنی بخشیده است. دیوارهای شیشه ای شفاف منحنی مانند لایه های نازکی عمل می کنند که به ملایمت فضای یادگیری داخلی و فضای بازی خارجی را مجزا کرده تا کودکان در نزدیکی محیط طبیعی قرار گیرند.

مهد کودک خوب

مهد کودک طرح ساخت گروه معماری CEBRA

گروه معماری CEBRA ساختمان های متعددی را برای کاربران جوان خود طراحی کرده و مهد کودک طرح جدید ساخت این گروه، تصورات قبلی در مورد «آنچه که یک مدرسه باید بدان شبیه باشد» را نقض کرد تا کنجکاوی و خلاقیت کودکان را تحریک کند. در این مهد کودک علاوه بر تعریف دوباره معماری یک مرکز مراقبت از کودکان،ارتباط والدین با معمار طرح مورد توجه قرار گرفته است. والدین به شیوه ای بسیارفعال در فرآیند طراحی حضور داشتند و نظرات و انتقادات خود را برای پیشبرد پروژه بیان می کردند.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهد کودک ۸ اتاقی ولز روبیو/ لوزدر دزیرتو- اسپانیا

هدف از این پروژه کمک به گسترش مهارت های روانی-حرکتی، ذهنی و اجتماعی است. کودکان در سنین پایین به طور غریزی کشیدن سقف شیب دار خانه ها، سقف گاراژ و در نهایت درب ها و پنجره ها را بلدند. مهد کودک «خانه بزرگی» است که آنها بیشتر زمان خود را در آنجا سپری می کنند.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مهد کودک کوبی/ استودیوی طراحی سوشیما

هدف از طراحی این مهد کودک که توسط استودیوی طراحی سوشیما صورت گرفته، گسترش پیامدهای معماری و پاسخ دادن به جوامع محلی است. فضای بازی و تجهیزات بیرونی، در طراحی افقی گنجانده شده اند، به نحوی که زمین بازی، فضای آموزشی و فضای مراقبت از کودکان همه با هم دیده می شود در حالیکه این فضاها تا دیوارهای مجاور گسترده شده است.

معرفی زیباترین مهد کودک های معروف جهان!

مرکز آموزشی- گرانادا،اسپانیا

معماری اسپانیایی به نام الخاندرو مانوز میراندا، این مهد کودک خاص را در سال ۲۰۱۰ طراحی کرد. در این مهد کودک، فضا، نور و رنگ به نحوی خارق العاده با یکدیگر ترکیب شده اند. شیشه های رنگی برای یک محیط آموزشی خیره کننده و تخیلی در نظر گرفته شده اند، تا نور در طول روز تغییر کرده و رنگمایه های درخشان ایجاد کند. این مرکز آموزشی، در ال چاپارل در گرانادای اسپانیا واقع شده است. نویسنده ای به نام کلوئی داگلاس می گوید: طراحی این مهد کودک مانند توصیف پالت نقاشی یک کودک است که به صورت یکپارچه، معماری مدرن را با شگفتی های کودکانه پیوند داده است.

زمین بازی سرپوشیده بیرونی نقطه کانونی این ساختمان است و نشان می دهد بازی، بخش جدایی ناپذیر فرآیند یادگیری است. این فضای بازی همچنین کلاس ها، آشپزخانه و سالن ژیمناستیک را از طریق راهروهای رنگارنگ مهد کودک به یکدیگر متصل می کند. کلاس های درس با استفاده از پارتیشن های متحرک، به یکدیگر متصل می شوند تا فضاهای بزرگتری برای فعالیت های گروهی ایجاد شود. این امکانات برای کودکانی تا سن ۳ سال درنظر گرفته شده و شهرداری آلبولوت آن را اداره می کند.

مهد کودک زیبا

مهد کودک فوجی- توکیو، ژاپن

ساختمان مهد کودک حیرت انگیز فوجی که در اطراف یک درخت ساخته شده، توسط گروه معماری تزوکا توکیو در سال ۲۰۰۷ طراحی شد. این ساختمان، بخشی از مهد کودک فوجی است که در شهر تاچی کاوا در غرب توکیو واقع شده است. فضای این مهد کودک که شبیه یک خانه درختی است، آنچنان برای کودکان ایمن است که می توانند در آنجا بازی کرده و حتی منتظر اتوبوس مدرسه بمانند، و علاوه بر این، فضای بسیار زیادی برای کلاس های آموزش زبان انگلیسی دارد.

در این مهد کودک که میان شیشه احاطه شده، هیچ میز تحریری وجود ندارد تا کودکان بتوانند بدون محدودیت های مخصوص کلاس های درس، آموزش دیده و کاوش کنند. نویسندگان یک سایت طراحی ایتالیایی به نام های دوماس سالواتور-جان لیوتا، ساختمان این مهد کودک را«حلقه ای به دور درخت» و«توربینی در معرض دید که با انرژی کودکی و طبیعت کار می کند»، توصیف کردند. مهد کودک فوجی یکی از مهد کودک های معروف جهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.