مقالات بازی سازان

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

در خانه و یا شهر مشاغل کودک، کودکان با مشاغل آینده آشنایی پیدا میکنند. در چنین مکانی، کودک در یک فضای کوچک و شبیه سازی شده قرار میگیرد که انواع مشاغل در آنها طراحی شده است و لباس شغل مربوطه را بر تن میکند. در نهایت کودک با درگیر شدن حواس پنج گانه خود با مشاغل آینده مانند نجاری، سوپرمارکتی، دندان پزشکی و سایر مشاغل آشنا خواهد شد. به طور کلی اگر والدین کودکان هستید، باید بدانید که خانه مشاغل مزایای بسیار زیادی برای کودکان شما به همراه دارد و اگر مالک خانه بازی هستید، این وسیله باعث تبدیل خانه بازی شما به مکانی رویایی برای کودکان خواهد شد.

شهر مشاغل می‌تواند باعث شود که کودک علاقه خود را به مشاغل مختلف نشان دهد. به غیر از این موضوع، بچه‌ها می‌توانند همانند افراد بزرگسال، در یک شرایط عادی و واقعی زندگی کنند. در شهرهای مشاغلی که برای نوجوانان و کودکان ساخته می‌شود، می‌توانید طیف بسیار گسترده‌ای از فعالیت‌های مختلف را ببینید که در واقع آن را می‌توان به عنوان نمونه ترکیبی از زندگی‌های روزانه شهری معرفی کرد. برای مثال، کودکی که تاکنون هیچ آشنایی با آتش‌نشانی نداشته است، در شهر مشاغل کودک می‌تواند با این شغل آشنا شود.

زمانی که کودک در شهر مشاغل مشغول بازی است، در واقع آموزش هم می‌بیند. این مورد خود نکته‌ای ویژه و مثبت است. کودک شما می‌تواند سطح توانایی خود در شغل مورد علاقه‌اش را ارتقاء دهد. اگر شما هم جزو مالکان خانه بازی یا والدین کودکانی هستید که قصد آشنایی با این وسیله را دارید، تا انتهای این مقاله از سایت بازی‌سازان ،همراه ما باشید.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی : خانه  مشاغل کودک

شاید این سوال برای شما هم به وجود بیاید که شهر مشاغل چیست؟ در چند سال گذشته در کشورهای اروپایی برای کشف استعداد و توانایی‌های کودک، مکان‌هایی ساخته و طراحی شدند تا با استفاده از آن‌ها مشاغل گوناگون به کودکان و نوجوانان معرفی شود. در این مکان کودک می‌تواند به دور از هر شبکه مجازی و بازی‌های کامپیوتری، در رابطه با مشاغل مختلفی مانند پزشک، مغازه‌دار، مهندس، وکیل و سایر مشاغل دیگر اطلاعات به دست بیاورد. در واقع کودک می‌تواند با هر یک از این مشاغل به شکل جداگانه آشنا شده و علاقه خود را به یکی از آن‌ها نشان دهد.

چنانچه کودک به یکی از مشاغل علاقه نشان داد، خانه مشاغل کودک بهترین فرصت برای آشنا کردن وی با مشاغل گوناگون و همچنین کشف استعدادهای او خواهد بود. زمانی که فرزند شما با لباس کار آتش‌نشانی و در یک محیط شبیه‌سازی شده و پر از وسایل مربوط به شغل آتش‌نشانی قرار بگیرد یا وقتی فرزندتان با یک مکانیکی و ابزار آن مانند آچارهای مختلف به طور واقعی آشنایی پیدا کند، خانواده می‌تواند به مرور زمان با میل و سلیقه کودک خود ارتباط برقرار کرده و برای آینده او یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد.

اگر بخواهیم یکی از بهترین خانه‌های مشاغل دنیا را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که شهربازی‌های کمپانی کیدزانیا در شهرهای توکیو، لندن، دبی و اکثر شهرهای بزرگ در جهان، بهترین گزینه برای معرفی است. در خانه مشاغل کودک ایرانی به فرهنگ ملی و ملی نیز اشاره شده است. در واقع برخی از هنجارها و ناهنجاری‌های جامعه هم در آموزش به کودکان توضیح داده شده است.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

نکاتی در مورد تجهیزات استاندارد در خانه مشاغل کودک

 • جنس وسایل خانه مشاغل کودک باید از MDF صد در صد باشد. این موضوع سبب بالا رفتن استحکام خانه مشاغل و افزایش طول عمر تجهیزات شهر مشاغل خواهد شد.
 • در بیرون محصولات نباید هیچ نوع پیچ و خمی مشاهده شود تا باعث آسیب دیدگی کودکان نشود.
 • ست مشاغل اسباب‌بازی نباید لبه تیزی داشته باشد تا به کودکان صدمه بزند. این تجهیزات باید از لبه‌های ابزارخورده برخوردار باشد.
 • تجهیزات خانه مشاغل باید قابل شستشو باشد.
 • بهتر است تجهیزات شهر مشاغل کودک دارای رنگ‌آمیزی زیبا باشد و توجه کودک را جلب کند.
 • کلیه وسایل شهر مشاغل باید حدود نیم سانتیمتر از زمین فاصله داشته باشد تا در زمان شستشو دچار خرابی نشود.
 • دقت کنید بعد از خرید تجهیزات خانه مشاغل بسته‌بندی‌ آن‌ها 4 لایه باشد. لایه اول باید سلفون بوده و بعد از آن دو لایه بابل و مجدداد یک لایه سلفون بر بابل قرار بگیرد. در این صورت هیچ آسیبی در زمان جابجایی به تجهیزات شما وارد نخواهد شد.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

آموزش کودکان در خانه مشاغل

آموزش از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مباحث در خانه‌های مشاغل است که به وسیله افراد مجرب حاضر در ایستگا‌های گوناگون و متعدد شاغل در خانه مشاغل، در موضوعات آموزشی کودکان شامل مربیان و روانشناسان پیاده‌سازی می‌شود. چندین بازی در نمایشنامه‌ها ذکر شده که فرزندان شما در زمان تجربه مشاغل گوناگون و لذت تفریح، به نگرشی مطلوب در زمینه کارهای گروهی، احترام به افراد دیگر و شور یادگیری دست پیدا کنند.

یکی از افرادی که در شروع کار مفهوم آموزشی در موضوع شهر مشاغل از مهمترین افراد به شمار می‌رود، پروفسور ماکس فردریش روانشناس مشهور کودک است. بدون شک کودکان شما جدا از تفریح و سرگرمی خوبی که در خانه مشاغل کودک دارند، می‌توانند تجربیات زیادی را در خصوص شغل‌های متفاوت بدست بیاورند و همین موضوع را می‌توان آموزش نامید.

کاربردهای ویژه خانه مشاغل برای کودک

شهر مشاغل به عنوان یک مجموعه تفریحی و آموزشی خانوادگی شناخته می‌شود. این مکان هم اکنون در بین بروزترین، جذاب‌ترین و البته پرهوادارترین مراکز تفریحی جهان شناخته می‌شود. به این علت که به کودکان این اجازه را داده که نقش شغل افراد بزرگسال را آزادانه بازی کنند و همچنین در خصوص نحوه کسب درآمد، تجربه خوبی بدست بیاورند. هر کدام از شهرهای مشاغل در واقع یک نسخه کوچک‌شده از یک شهر هستند که دارای ساختمان، خیابان، مغازه و همچنین وسایل نقلیه می‌باشد.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای خانه مشاغل برای فرزندان، تجربه کار در کنار سایر کودکان است. از این رو باید کودکان خود را گه‌گاه به یک خانه بازی و یا مهد کودک خوب ببرید. دیگر کاربرد مطلوبی که شهرهای مشاغل برای فرزندان شما به همراه خواهد داشت این است که کودک شما می‌تواند با قوانین کار در مشاغل مختلف نیز آشنایی خوبی به دست آورد. شاید بتوان شکوفا شدن حس کنجکاوی و ماجراجویی کودکان با حضور در خانه مشاغل کودک را یکی دیگر از بهترین و مهم‌ترین کاربردهای این تجهیزات معرفی کرد.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی : دوری کودکان از بازیهای کامپیوتری

این روزها سبک زندگی مردم به خصوص کودکان تغییرات بسیار زیادی داشته است. اصلی‌ترین علت این موضوع نیز افزایش زندگی ماشینی و استفاده فراوان از لوازم هوشمند است. این تغییرات بدون تردید پیامدهای ناگواری را برای فرزندان ما به همراه خواهد داشت. زمانی که فرزندان ما بیشتر اوقات روز را در آپارتمان‌ها سپری می‌کنند و کمتر سراغ بازی‌های تحرکی می‌روند، بسیاری از لذت‌های کودکی را از دست می‌دهند. در ضمن آن‌ها از بهترین آموزش‌ها و تجربیات زندگی که در واقع زندگی در اجتماع است محروم هستند و این اتفاق به هیچ وجه جالب نیست.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی

بسیاری از افراد در ایران زندگی می‌کنند که بنا به اجبار و مسائل دیگر، یک رشته را انتخاب کرده و آن را ادامه داده‌اند. برخی از آن‌ها موفق شدند به موقعیت شغلی برسند، برخی دیگر موفق نبودند و یا در صورت موفقیت هم راضی نبودند. چه زمانی این اتفاق رخ می‌دهد؟ زمانی که کودکان هیچ آشنایی با علایق شخصی خود نداشته و مشغول زندگی ماشینی باشند. اما برای مثال اگر شما کودک خود را با خانه مشاغل کودک آشنا کنید، می‌توانید به مرور از علایق شغلی وی اطلاع حاصل کنید.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی :آیتمهای دکوراتیو در خانه مشاغل

از بهترین آیتم‌های دکوراتیو در خانه مشاغل کودک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • شخصیت‌پردازی و داستان‌پردازی
 • خیابان‌ها و معابر مختلف
 • طراحی شغل‌های گوناگون
 • بخش‌های انباری و اداری
 • شبیه‌سازی و فضا سازی شهری کوچک
 • طراحی و پیشنهاد پلان‌های تبلیغاتی
 • طراحی پلان‌های ترافیکی
 • طراحی کلیه علائم راهنمایی رانندگی
 • طراحی المان‌ها و آیتم‌های دکوراتیو
 • طراحی و ساخت تجهیزات خانه مشاغل کودک
 • آموزش به پرسنل و مدیران
 • نحوه صحیح بازاریابی و جذب مشتری

امنیت خانه مشاغل کودک برای کودک

یکی از موضوعات مهمی که در خصوص شهر مشاغل کودک وجود دارد، امنیت کودکان است. در قوانین منشور این شهرها نیز ایمنی کودکان از بیشترین اهمیت برخوردار است. در زمانی که فرزندان شما در حال فعالیت و کسب تجربه در غرفه‌های گوناگون هستند، باید امنیت بالایی داشته باشند و از خطر هر نوع آسیبی در امان باشند. هر میهمانی که به شهر مشاغل کودک مراجعه کند، یک تراشه دریافت خواهد کرد. تمامی اطلاعات بازدیدکنندگان خانه مشاغل کودک در همین تراشه ذخیره شده و آن‌ها می‌توانند در مراجعه‌های بعدی خود، همان اطلاعات سابق را داشته باشند.

دقت داشته باشید که کودکان زیر 8 سال حتما باید به همراه یک سرپرست قانونی در خانه مشاغل حاضر شوند. در صورت ارائه یک رضایتنامه، کودکانی که بالای 8 سال دارند می‌توانند بدون همراه در شهر مشاغل حاضر شوند. در این زمان والدین می‌توانند اطلاعات موجود در تراشه را بررسی کنند.

ست مشاغل اسباب بازی

موضوعات بسیار مهمی وجود دارد که امنیت کودکان را به خطر می‌اندازد. برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لبه‌های تیز تجهیزات خانه مشاغل
 • برخوردار نبودن از پوشش‌های حفاظتی مناسب
 • مناسب نبودن ارتفاع تجهیزات شهر مشاغل
 • کثیف بودن تجهیزات
 • سنگین بودن و سختی حمل و نقل آن‌ها

تفریح و سرگرمی کودکان در کنار آموزش

خانه مشاغل کودک در کنار استعدادیابی کودکان، یک مکان ایده‌آل و امن را برای تفریح و بازی این عزیزان به وجود آورده است. کودکان شما نیز می‌توانند با حضور در این خانه‌های مشاغل یک روز عالی و جذاب را سپری کنند. والدین کودکان نیز با حاضر شدن در کنار فرزندان خود در چنین مکان‌هایی می‌توانند به کودکان انگیزه یادگیری بدهند. تماشای آموزش و پیشرفت فرزند بدون شک لذت بسیار خاصی خواهد داشت.

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی : نکات مهم در مورد تجهیزات خانه مشاغل کودک

تجهیزات خانه بازی و همچنین مهدکودک در واقع وسایل بسیار مهمی هستند. شاید اهمیت این وسایل از سایر لوازم موجود در منزل هم بیشتر باشد. این روزها بچه‌ها بیشتر وقت خود را در روز به چنین مکان‌ها و فضاهایی اختصاص می‌دهند. در واقع می‌توان گفت که خانه‌‌های بازی و مهد کودک‌های مختلف خانه دوم کودکان به حساب می‌آیند. نکات بسیار زیادی در خصوص تجهیزات خانه‌های بازی وجود دارد. برای مثال خانه‌های بازی و یا مهد کودک‌هایی که از خانه مشاغل کودک برخوردار هستند، باید نکات بسیار زیادی را برای راحت بودن مشتریان خود رعایت کنند.

 • تمیز بودن محیط مهد کودک یا خانه بازی
 • ارائه بهترین خدمات در سریع‌ترین زمان
 • تمیز بودن و سبک بودن خانه مشاغل
 • استفاده از بهترین تجهیزات در شهر مشاغل
 • قیمت‌های مقرون به صرفه و مناسب

وسایل شهر مشاغل

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی :سبک بودن تجهیزات خانه مشاغل کودک

همانطور که می‌دانید، خانه بازی و شهر مشاغلی که در آن وجود دارد، مکان‌هایی هستند که فرزندان ما زمان بسیار زیادی را در آن سپری می‌‌کنند. برخی از این خانه‌های مشاغل از فضای بزرگی برخوردار نیستند، از این رو باید در زمان چیدمان وسایل، دقت بسیار زیادی به کار ببرید. در چنین خانه مشاغلی نمی‌توان از وسایل متفاوت و متنوع استفاده کرد. با توجه به این موضوع امکان دارد که به مرور زمان تجهیزات خانه بازی کودکان و سرگرمی با تجهیزات پلی اتیلن برای فرزندان بی‌مزه و تکراری شود.

در چنین شرایطی برای اینکه بتوانیم از تکراری شدن و بی‌مزه بودن بازی‌ها جلوگیری کنیم، راه‌های مختلفی وجود دارد. از مهم‌ترین راه‌ها برای حل این موضوع، تغییر دادن چیدمان لوازم است. لوازمی مثل آشپزخانه کودک و یا موارد مشابه با آن را به راحتی می‌توان جابجا کرد. از آنجایی که کلیه اجزای خانه‌های بازی از هم جدا هستند، به ساده‌ترین روش ممکن می‌توان آن‌ها را حمل کرده و جابجا کرد.

همچنین تجهیزات دیگری مانند پمپ گاز چوبی کودک و یا پمپ بنزین چوبی برای کودک نیز با توجه به اینکه سبک و قابل حمل هستند، می‌توانند جلوه‌ای جدید را به خانه‌های بازی و یا مهد کودک‌ها بدهند و البته فضای بسیار کمی را نیز اشغال کنند.

مزایای خانه مشاغل کودک برای کودکان

این روزها کمتر کودکی است که به فعالیت‌های فیزیکی مختلف علاقه نشان بدهد. به این دلیل که اکثر کودکان مشغول بازی با کامپیوتر، کنسول و یا تبلت هستند و از این مهم دور می‌مانند. خانواده‌ها در این امر نقش پررنگی دارند. آن‌ها باید کودکان خود را به انجام فعالیت‌های فیزیکی مانند تجربه بازی در خانه مشاغل کودک تشویق کنند.

کودکان امروزی بسیار باهوش هستند و می‌توانند پس از چند جلسه فعالیت در این شهرهای مشاغل کودک نشان دهند که به چه شغلی علاقه دارند. به غیر از این موضوع، کودکان می‌توانند با مشاغل گوناگون، نحوه کار آن‌ها و سختی‌هایشان آشنا شوند. به طور کلی خانه مشاغل کودک می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای کودکان به همراه داشته باشد.

پیست ماشین بازی کودک

ویژگیهای خانه مشاغل کودک برای خانههای بازی و مهد کودکها

با یک مقایسه کوچک می‌توان فهمید که در حال حاضر خانواده‌ها اهمیت بسیار زیادی را در مقایسه با چندین سال گذشته به کودکان خود و نحوه سرگرمی آن‌ها می‌دهند. این روزها خانواده‌ها هر کاری می‌کنند که فرزندشان در بهترین شرایط و محیط‌های آموزشی زندگی کند و روز به روز پیشرفت کند. از این رو بعضی از والدین برای آموزش و سرگرمی کودکان خود، آن‌ها را به خانه‌های بازی و یا مهد کودک می‌فرستند. بدون شک چنین مکان‌هایی اگر از تجهیزاتی مانند خانه مشاغل کودک برخوردار باشند، سود بسیار زیادی خواهند کرد.

شاید جالب باشد بدانید بسیاری از خانواده‌ها در خصوص خانه‌های بازی و یا مهد کودک تحقیق می‌کنند که آیا از خانه مشاغل کودک یا سایر تجهیزات به روز بازی برخوردار هستند یا خیر و بعد کودک خود را به این اماکن می‌برند. پس اگر شما صاحب خانه بازی و یا مهد کودک هستید، باید از شهر مشاغل کودک نیز برخوردار باشید، زیرا این مورد، به یکی از تجهیزات ضروری برای کودکان تبدیل شده است.

کشف علایق کودکان

مهم‌ترین اتفاقی که برای کودک شما در خانه مشاغل کودک رخ می‌دهد، بدون تردید کشف علاقمندی‌های او است. این مورد بسیار مهم‌تر از سرگرمی و تفریح کودک شما است. البته این مورد به آن معنا نیست که کودک شما در شهر مشاغل دچار بی‌حوصلگی و کلافگی شود. بلکه چنین تجهیزاتی باعث می‌شود که حس کنجکاوی در فرزند شما رشد کند. اگر چند جلسه کودک شما در خانه مشاغل مشغول باشد، می‌توان فهمید که او به چه شغلی علاقه بیشتری دارد. از این رو شما باید سعی کنید کودک خود را به مکانی بفرستید که اکثر شغل‌ها را در شهر مشاغل خود دارد.

چند نمونه از تجهیزات خانه مشاغل کودک

تجهیزات بسیار زیادی در شهر مشاغل هستند که می‌توانند باعث جلب توجه کودکان شما شوند. البته همانطور که در بخشی از مطلب هم ذکر شد، جنس و ایمنی این تجهیزات باید عالی باشد. در غیر این صورت شما نباید چنین تجهیزاتی را تهیه کنید.

استند میوه فروشی ارگانیک

استند میوه فروشی ارگانیک یک راه حل بسیار عالی جهت آشنایی کودکان با مهارت‌های لازم برای خرید و فروش به حساب می‌آید. استفاده از این وسیله خانه مشاغل کودک به علاوه می‌تواند باعث بالا رفتن مهارت‌های ارتباطی کودکان نیز شود. در شرایطی که فرزندان شما نیاز بسیار زیادی به آموزش‌های اجتماعی دارند، استفاده از استند میوه فروشی ارگانیک می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های این لیست باشد.

استند نانوایی

استند نانوایی کودک در بین دسته وسایل شهر مشاغل قرار دارد. افرادی که صاحب مشاغلی مثل خانه‌های بازی، پارک و یا مهد کودک هستند نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. در زمان خرید دقت داشته باشید که استند نانوایی شما از جنس ام دی اف باشد. در ضمن ابعاد استند نانوایی باید به شکلی باشد که کودکان بتوانند به سادگی از آن‌ها استفاده کنند و لذت ببرند.

کودکان در زمان بازی با استند نانوایی، به طور کاملا غیر مستقیم مهارت‌های مختلفی مانند صبر، برنامه‌ریزی، تلاش و سایر موارد مثل تبدیل خمیر به نان را ارتقاء خواهند داد. در ضمن چاروی سنگی نانوایی سنگکی به همراه پایه نگهدارنده آن هم در بین متعلقات این استندها به چشم می‌خورد.

ست آشپزخانه کودک شهر مشاغل

راهنمای خرید بهترین ترامپولین خانگی : تنور پیتزا چوبی

معمولا پیتزایی بهتر است که با استفاده از تنور درست شده باشد. بچه‌هایی که به پیتزا درست کردن علاقه دارند هم بهتر است روش طبخ این غذا با تنور را یاد بگیرند. استفاده از تنور چوبی پیتزاپزی خانه مشاغل کودک می‌تواند استعداد کودکان علاقمند به آشپزی را شکوفا کند. در ضمن کودک با ورود به چنین محیطی می‌تواند سختی کار آشپزی را به خوبی درک کند. در واقع یکی از مهارت‌های خوبی که کودکان در خانه مشاغل کودک بدست می‌آورند این است که با مسائل سختی‌های کار، مالی، خرید و فروش نیز ارتباط خوبی برقرار می‌کنند.

سوپر مارکت چوبی

مهارت‌های فروش در کسب و کار موضوعی است که مهدکودک و مدارس گوناگون کشورمان، به کودکان آموزش نمی‌دهند. این مهارت‌ها در واقع باعث خواهد شد که کودکان با اصول روابط اجتماعی آشنایی پیدا کنند. البته امروزه با روی کار آمدن مدارس شناختی، این اتفاق در حال رخ دادن است. سوپر مارکت چوبی یکی از محصولاتی است که باعث می‌شود فرزندان شما ارتباط خوبی با بازار کسب و کار و همچنین اصول روابط عمومی برقرار کنند.

جعبه ابزار

بسیاری از کودکان هستند که کار کردن با ابزار و وسایل مختلف به ویژه ابزار نجاری را به دیگر کارها ترجیح می‌دهند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که کار با چوب می‌تواند باعث آرامش شود. مطمئن باشید اگر کودک شما در خانه مشاغل کودک به سمت ابزار و وسایل فنی مختلف رفت، یعنی از خلاقیت، هوش و توانایی بسیار زیادی برخوردار است. همین موضوع که آن‌ها قصد دارند با استفاده از این ابزار، یک وسیله و یا یک قطعه را تعمیر کنند، یعنی احساس مسئولیت بسیاری دارند.

سایر تجهیزات خانه مشاغل کودک

 • آشپزخانه کودک یک تکه و دو تکه 5 کاره
 • استند گل فروشی
 • استند میوه فروشی چوبی
 • پازل چوبی کودک
 • پمپ بنزین چوبی
 • پمپ گاز
 • سبد خرید کودک
 • ست ابزار نجاری کودک
 • ست ابزار پزشکی
 • عابر بانک اسباب بازی
 • کیوسک تلفن چوبی
 • کلبه چوبی
 • ماشین آمبولانس اسباب بازی
 • ماشین کاپ کیک چوبی
 • یونیت دندان پزشکی کودک
 • میز آرایش چوبی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، خانه مشاغل کودک تاثیر بسیار زیادی بر شکوفایی استعداد و تواناییهای کودکان و ارتقای کیفیت خانههای بازی دارد. از این رو به عنوان مالک خانه بازی یا والدین یک کودک میتوانید با خرید یکی از این خانههای مشاغل، از مزایای آن استفاده کنید. در صورت عدم وجود فضای لازم در خانه برای قرار دادن خانههای مشاغل، میتوانید فرزند خود را به مهدکودک و یا خانههای بازی ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.