مقالات کارآفرینی

راز موفقیت : با فقط خوندن این مطلب هیچ اتفاقی نمی افتد !

راز موفقیت : با فقط خوندن این مطلب هیچ اتفاقی نمی افتد !

راز موفقیت : با فقط خوندن این مطلب هیچ اتفاقی نمی افتد !

بدون رودربایستی بهتون می گم اگر کلمه راز موفقیت رو سرچ کردین و وارد این صفحه شدین حتما احساس عدم موفقیت و یا حتی شکست می کنید، همین اول بزارین یه چیز مهم رو بهتون بگم از نظر خیلی از اطرافیانتون شاید شما یک ادم موفق باشید ولی تا وقتی خودتون به این حس نرسید احساس موفقیت نمی کنید بگذریم در این مورد تو این صفحه به طور کامل صحبت می کنیم ولی فرض رو بر این می ذاریم که شما موفق نیستید و می خواید با خوندن این مطلب علت عدم موفقیت خودتون یا راز موفقیت دیگران رو بفهمین .

من نه کارآفرینم نه میلیاردر ولی تو چند سالی که پیگیر رازهای موفقیت دیگران و دلیل عدم موفقیت خودم بودم به چند نکته طلایی رسیدم که تو این صفحه با مثال های داستانی براتون توضیحشون دادم.

تماشای قسمت 23 خانه به دوش یا خوندن کتاب راز های موفقیت ؟

20 ساله دارم کار می کنم  هشتم گرو نهمه. اینجا که مستاجرم این ماشینم که هر روز یه جاش  خرابه . شکر خدا حداقل یه تن سالم داریم.شانس ماهم این بود.کم دارم ولی حداقل حلاله. لااقل مثل باجناق آقا ماشاا…. نیستم…

از وقتی که یادمه بهم می گفتن اگر می خوای تلویزیون نگاه کنی باید مشقات رو بنویسی، یعنی تماشای تلویزیون جایزه درس خوندنم بود .
حالا چی می دیدم؟  فیلم و سریال هایی که آدم های خوبشون فقیر ترین هان و آدم های موفق و پولدار، یا دزد بودن یا کلاهبردار .  نهایتشم یا میرفتن زندان یا زمین گیر می شدن یا تهش میمردن.به این می گن یه شست و شوی مغزی حرفه ای توسط رسانه ملی.
تلویزیون با سریال ها ، فیلم ها و اخبار مختلفش جزاینکه یک ذهنیت منفی نسبت به موفقیت و آدمای پولدار برای من بسازه سود دیگه ای برای من نداشت . در حالی که من داشتم قسمت 100 ام هشدار برای کبری 11 رو نگاه می کردم دوستم داشت کتاب می خوند.  نتیجه من شد بلد بودن اسم تمام بازیگر ها ،نتیجه اون شد 3 مقام کشوری و آسیایی رباتیک.

دوست من آدم های موفق رویا هاشون رو زندگی می کنن وقتشونو جلوی تلویزیون تلف نمی کنن

خدانشناس ها دارن چه بلایی سرمون میارن یا من مسئول زندگی خودم هستم ؟

از صبح زدم بیرون الان ساعت 10 شب 100 تومن هم کار نکردم نمی دونم اینا دارن چیکار می کنن خدا ازشون نگذره هممون بدبخت کردن

از وقتی که یادمه دور و برم پر بود از ادم هایی که تا بهشون می گفتی سلام شروع می کردن به ناله کردن ، اونجا کار کردم پولمو ندادن، اگر من بابای پول دار داشتم،اگر منم پدر و مادر خوبی داشتم و ……. می خوام روراست باشم من شده بودم مثل اون ها هنوز هم ترکش هاش تو بدنم هست بعضی موقع ها که خسته می شم شروع می کنم به طلبکار شدن از عالم و ادم، ولی به هیچ جا نمی رسم

دوست من آدم های موفق دست به ناله نمی زنن فقط دنبال درس گرفتن از شکست ها و پیدا کردن راه حل و رسیدن به موفقیت هستن نه انداختن همه ی تقصیر ها گردن دیگران و خودشون محکوم دیدن .

برنامه ریزی روازنه یا امروز که گذشت حالا ببینم فردا چی می شه ؟راز موفقیت : با فقط خوندن این مطلب هیچ اتفاقی نمی افتد ! بازی سازان 

ساعت 5 صبح بیداری، ساعت 5.30 ورزش، 6 صبحانه ….

الو زری زنگ بزن ببین محسن اینا خونن، امشب ساعت 11 فوتبال داره دیدنش تنها حال نمی ده باید یکی باشه باهاش کل کل کنم!

آدم های فقیر به حال شون نگاه می کنن ولی آدم های پولدار برنامه ریزی روزانه و بلند مدت رو راز موفقیت خودشون می دونن. دقیقا نمی دونم کدوم کتاب بریان تریسی بود که توش نوشته بود:
-راز اصلی موفقیت من نوشتنه همه چیز از موقعی شروع شد که شروع کردم به نوشتن اهداف و برنامه ریزی برای رسیدن به اون ها

دوست من یکی از راز های موفقیت برنامه ریزی، یک بار اینو امتحان کن 10 دقیقه شب قبل خواب کار هایی که می خوای فردا انجام بدی رو براش برنامه بریز و روی یک کاغذ بنویسش فرداش ببین چقدر از همون ها عملی می شن.

هیچکی هیچی نمی فهمه یا هیچکس تو دنیا نیست که همه چیزو بدونه ؟

اگر کی روش دقیقه 23 بازیکن فورواردو تعویض می کرد ما صد در صد می بردیم. این همه مربی  هست، رفتن کی و آوردن به خدا من بودم جام رو گرفته بودم.

قبل از اون روز بارها تو کتاب های مختلف خونده بودم که یکی از راز های موفقیت آد مهای پولدار اینکه دائم در حال یادگیری هستن،یادگیری از کتاب ها  و همایش ها گرفته تا یاد گیری از کوچکترین افراد اطرافشون که شاید از نظر درآمدی یک هزارم اونها هم درآمد نداشته باشن تا اینکه یکی از این افراد پولدار رو اون روز از نزدیک دیدم.
اون روز برای اولین بار بود که در این نوع جلسات حضور پیدا می کردم رئیس شرکت در حالی که با همه سلام الیک گرم کرد.وارد جلسه شد  از همه حتی من که کوچکترین و تازه ترین فرد اون جلسه بودم عذر خواهی کرد برای دیر کردنش و دلیل دیر اومدنشو توضیح داد اولین بار بود که با همچین آدمی که هم درآمدش چند صد برابر من بود و هم برخورد درست داشت تو یک جمع بودم.
آقای مدیر بارها در جلسه از افرادی مثل من که درآمدمون پول یک شب شام بیرون خوردن اونم نبود می پرسید که من اینو نمی دونم می شه برام توضیح بدین چیز هایی می پرسید که اگر شاید من جای اون بودم نمی پرسیدم چون من پولدار بودم رئیس بودم باید همه چیزو بدونم افت کلاس داشت که از کسی بپرسم که زیردستمه و  درآمد یک ماهش پول تو جیبی بچمم نمی شه .
اونجا بود که ایمان پیدا کردم یکی از راز های موفقیت آدم های پولدار نوع تفکرشون درمورد دونستن، اینکه می دونن و درک کردن ایرادی نداره که اطلاعاتی ندونن ولی می تونن اون اطلاعات رو با پرسش از هر شخصی چه بالاتر چه پائین تر از خودشون بدست بیارن. وسایل بازی

تو فرهنگ خودمونم یه جمله داریم که می گه : ندونستن عیب نیست نپرسیدن عیبه

هر کاری می کنم نمی شه یا حتما راهی داره باید راهشو پیدا کنم ؟

6 ماهه دارم از جیب می خورم، هرچی پول داشتم ریختم تو این مغازه امان از یدونه مشتری، هر کاری می کنم نمی شه که نمی شه که نمی شه

نمی دونم شماهم به این دست آدم ها برخوردید که فقط از نشدن حرف می زنن، می گی می خوام اینکارو بکنم می گن نمی شه، اونکارو کنم نمی شه، جالب اینجاست که خودشونم وقتی کاری شروع می کنن از همون اول می گن که نمی شه و در اکثر موارد اونقدر این جمله رو تکرار می کنن که واقعا شکست می خورن .
نمی دونم این مطلب از ادیسون خوندین که ازش می پرسن تو بارها شکست خوردی چرا بازم ادامه دادی گفت:من 999 بار شکست نخوردم بلکه 999 راه پیدا کردم که با آن لامپ ساخته نمی شود

4 دیدگاه در “راز موفقیت : با فقط خوندن این مطلب هیچ اتفاقی نمی افتد !

  1. محمد علی گفت:

    قیمت دستگاه واقعیت مجازی

    1. mtavakolianr گفت:

      سلام وقتتون بخیر همکارانم با شماره تماس ثبت شده شما تماس خواهند گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.