مقالات بازی سازان

چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

چگونه پولدار شویم؟

همه ما دوست داریم ثروتمند شویم و خوب زندگی کنیم. پولدار شدن مزایای زیادی دارد و داشتن پول، با آرامش روانی همراه است. با آنکه همه افراد دوست دارند ثروتمند شوند؛ اما عده کمی هستند که با روشهای پولدار شدن آشنایی دارند و می دانند که برای ثروتمند شدن باید چه کارهایی انجام دهند! اگر شما هم مثل: خیلی از افراد دنبال جواب سوال چگونه پولدار شویم هستید تا آخر این مقاله با ما باشید.[/box]

جواب اول به سوال چگونه پولدارشویم

اگر می خواهید پولدار شوید، باید پول بیشتری داشته باشید. اگر حقوق شما افزایش پیدا کند، پول بیشتری خواهید داشت و بهتر می توانید برای پولتان برنامه ریزی کنید. برای افزایش حقوق، به نکات زیر توجه کنید.

4 روش برای درآمد بیشتر شغلی

روش اول :

اگر کارمند هستید، برای بیشتر شدن حقوقتان در مقاطع بالاتر تحصیل کنید. اگر شما از دیگر کارمندان شرکت یا اداره خود باسوادتر باشید، به احتمال زیاد پول بیشتری هم دریافت خواهید کرد. بهتر بودن در این زمینه، مساوی با درآمد بیشتر و جایگاه شغلی بالاتر است؛ پس اگر می خواهید هر ماه، پول بیشتری به حساب شغلی شما واریز شود، به ادامه تحصیل فکر کنید.

شما می توانید مقداری از افزایش حقوق خود را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار دلخواهتان کنار بگذارید.

روش دوم :

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارید، به مکان آن توجه کنید.بسیاری از افراد برای بیشتر شدن میزان پولشان به فکر راه اندازی یک استارت آپ یا کسب و کار جدید می افتند. اگر شما هم جزو همین افراد هستید، به مکان کسب و کارتان توجه کنید.
مثلا افرادی که می خواهند رستوران و کافی شاپ بزنند، بهتر است مکانی شلوغ و پر رفت و آمد را برای کارشان انتخاب کنند تا مشتری داشته باشند. باید توجه کنید که در بعضی از شهرهای ایران، بازار یک سری از کارها داغ تر است و برای انجام کارهای مشابه باید به آن مناطق بروید.
مثلا در شهرهای شمال ایران، بازار برنج و چای داغ است و افرادی که می خواهند وارد کارهای مرتبط با برنج شوند، باید به این شهرها فکر کنند. پس به یاد داشته باشید که مکان کسب و کار شما بسیار مهم است.

روش سوم :

اگر از مزایا و درآمد شغل فعلی خود راضی نیستید، به فکر بیرون آمدن از آن شرکت باشید و جایی را پیدا کنید که حقوق و مزایای بیشتری دارد. اگر می خواهید پولدار شوید، باید با خودتان صادق باشید و برای تغییر دنیایتان ریسک کنید! بعضی از افراد هستند که سالها برای اداره یا شرکتی متوسط کار می کنند که حقوق و مزایای آن پایین است. اگر کارمند خوبی باشید و مهارتهای شغلی خود را به صورت حرفه ای بلد باشید، می توانید وارد جایی شوید که به شما حقوق و پاداش فراوانی می دهند تا برای مجموعه آنها کار کنید. عزیزانی که همیشه از اداره و شرکت خود گلایه می کنند و در انتهای ماه با کمبود بودجه روبرو می شوند، باید به فکر کاری بهتر با کارفرمایی بهتر باشند!

روش چهارم :

به جز کار اصلی خود، یک شغل جانبی داشته باشید. بعضی اوقات، شما می توانید شغلی جانبی داشته باشید که از شغل اصلی شما پردرآمدتر باشد! اگر کارمند هستید، می توانید بعد از بازگشتن به خانه به کسب و کار دوم خود بپردازید. فعالیت هایی مانند هنرهای دستی، انجام پروژه های دانشجویی، راه اندازی سایت، انجام کارهای اینترنتی و…. از جمله روشهایی هستند که می توانید به صورت پاره وقت انجام دهید و با کمک آنها درآمدزایی کنید.

جواب دوم به سوال چگونه پولدار شویم؟

هزینه های زندگی از قبیل هزینه خوراک، مسکن، رفت و آمد و خرید لوازم زندگی باعث می شوند که پول شما خرج شود و پول کمتری برای پس انداز داشته باشید؛ پس اگر قصد پولدار شدن را دارید، باید هزینه های زندگی خود را به خوبی مدیریت کرده و تا می توانید هزینه های غیرضروری را کاهش دهید. در این قسمت می خواهیم 5 روش را برای کاهش هزینه های زندگی به شما آموزش دهیم

5 روش برای کاهش هزینه های زندگی

استفاده از تخفیف ها :

از تخفیف ها استفاده کنید. یکی از بهترین روشها برای کاهش هزینه های زندگی این است که از تخفیف ها استفاده کنید. فرض کنید که شما قصد خرید لباسهای زمستانی را دارید؛ تقریبا اکثر فروشگاه های لباس زمستانی در اواخر زمستان، لباسهای خود را به حراج می گذارند تا سریعتر به فروش برود تا آنها بتوانند لباسهای بهاره و تابستانه را جایگزین آنها کنند. شما می توانید از این فرصت عالی استفاده کنید و پالتو یا لباس موردنظر خود را در حراج فصلی خریداری کنید. با همین کار ساده، شما می توانید با قیمتی کمتر از قیمت واقعی لباس آن را بخرید و در زمستان بعدی از آن استفاده کنید. برای خرید لوازم زندگی، پول کمتری خرج کنید تا بتوانید مقداری از حقوقتان را برای آینده پس انداز کنید.

مدیریت قبوض :

وسایل پرمصرفتان را به صورت عمده یا از بازار روز خریداری کنید. اگر در شهر محل زندگی شما، عمده فروشی وجود دارد، از آنها بخواهید که شما را از محصولات موجود در عمده فروشی آگاه کنند تا شما بتوانید نیازهای خود را با قیمت کمتر تامین کنید. همچنین قیمت میوه ها، سبزی ها و … در بازار روز از قیمت آنها در مغازه کمتر است. بعضی از فروشنده ها هم هستند که اجناس خود را در انتهای ساعت کاری با قیمت بسیار کمتری می فروشند، مثلا اگر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی 6 هزار تومان است، در انتهای روز قیمت آن به 4 هزار تومان می رسد. با مراجعه به مکان درست در زمان درست، شما می توانید نیازهای روزانه خود را با قیمت بسیار کمتری تامین کنید و پول زیادی برای خورد و خوراک خود خرج نکنید!

مدیریت یخچال و خوراکی ها :

درباره مواد غذایی داخل یخچالتان آگاه باشید. هر میوه یا گوشتی که خراب می شود، در واقع پول شما را از بین برده است! شما می توانید بعضی از میوه ها و مواد غذایی را کنسرو کنید تا از هدر رفتن آنها جلوگیری شود. تحقیقی که در آمریکا انجام شد، نشان می دهد که حدود 40 درصد از مواد غذایی قبل از مصرف خراب می شوند و به هدر می روند. برای جلوگیری از این مشکل، شما می توانید مواد غذایی و میوه هایی که مصرف نمی کنید را بجوشانید و کنسروشان کنید تا مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشند. کنسرو میوه هایی مانند سیب، هلو، گلابی، آلبالو، گیلاس، زردآلو و انبه بسیار خوشمزه هستند. یکی دیگر از مزیتهای کنسرو کردن این است که دیگر نیازی به خرید نوبرانه میوه ها ندارید و برای خرید هر کیلو میوه، نیازی نیست پول زیادی پرداخت کنید! همین موضوع در کاهش هزینه های زندگی شما تاثیر زیادی می گذارد.

هزینه قبض های خود را کاهش دهید. بخشی از درآمد شما برای پرداخت قبض آب، برق و گاز صرف می شود و شما می توانید این هزینه ها را مدیریت کنید. شما می توانید مصرف انرژی در فصل تابستان و زمستان را کنترل کنید تا هزینه قبوض شما زیاد نشود! با صرفه جویی در مصرف انرژی، شما می توانید پول بیشتری را پس انداز کنید. اگر می توانید، خانه خود را عایق بندی کنید تا انرژی به هدر نرود و در هزینه انرژی صرفه جویی شود!

خودکفایی در مواد غذایی :

اگر توانایی کارهایی مانند ماهی گیری و پرورش گیاهان و سبزی ها را دارید، خودتان در منزل سبزی بکارید و با کمک ماهیگیری، بخشی از نیازهای خوردنی خود را تامین کنید. با این کارها، شما دیگر نیازی به خرید این موارد نخواهید داشت و می توانید هزینه ها و مخارج زندگی را کاهش دهید. کارهایی مانند پرورش قارچ، کاشتن سبزی، کاشت گوجه فرنگی و خیار، کاشت سبزی و… از جمله کارهایی هستند که می توانید در فضای کوچکی در منزلتان آنها را انجام دهید.

جواب سوم به سوال چگونه پولدار شویم؟

تا به اینجا شما یاد گرفتید که با چه روشهایی می توانید هزینه های زندگی خود را کاهش دهید و پول بیشتری را ذخیره کنید. یکی از نکات مهم برای پولدار شدن این است که شما بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید.

5 روش برای پس انداز کردن پول

پس انداز حقوق ماهانه

وقتی حقوقتان را می گیرید، میزان پس انداز خود را کنار بگذارید. در اوایل هر ماه، میزان هزینه های لازم برای خرید مواد خوراکی، لباس و پرداخت قبوض را تخمین بزنید و بقیه حقوقتان را پس انداز کنید. بهترین حالت برای پس انداز این است که 10 تا 20 درصد از درآمدتان را کنار بگذارید و به هیچ وجه، آن را خرج نکنید. پس انداز خود را در یک حساب بانکی جداگانه بریزید و هر ماه که حقوق می گیرید، مبلغ آن حساب را افزایش دهید. شاید در ماه اول مبلغ کمی در حساب پس اندازتان باشد؛ اما به مرور زمان، مبلغ حساب بانکی شما رشد می کند.

تغییر نوع مسکن

اگر اجاره نشین هستید، به جای یک خانه ویلایی و دربست، یک آپارتمان با مبلغ اجاره کمتر اجاره کنید تا بتوانید پول بیشتری داشته باشید. این موضوع برای اتومبیل هم صادق است؛ یعنی شما می توانید به جای خرید یک ماشین صفر، ماشینی کار کرده بخرید که برای خرید آن به پول کمتری نیاز است. با این کارهای ساده می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید و مبلغ صرفه جویی شده را در حساب پس انداز خود بریزید.

حذف مخارج اضافه

هزینه های خود را کاهش دهید. به موقعیتهای پول خرج کردن خود نگاهی بیندازید و بعضی از خریدهای غیرضروری خود را حذف کنید. شاید باورتان نشود که با خریدن روزانه یک فنجان چای یا یک بطری آب معدنی، در سال چقدر خرج همین موارد جزئی می کنید! در نتیجه شما می توانید این هزینه های نه چندان ضروری را حذف کنید و به جای آن، پولتان را پس انداز کنید.

یادداشت و مدیریت هزینه ها

هزینه های خود را یادداشت کنید. اگر می خواهید بدانید که پول شما در چه راه هایی خرج می شود، باید همه هزینه ها و خریدهای خود را یادداشت کنید. با پیگیری خرج و مخارج، بهتر و آگاهانه تر پول خرج می کنید و از اتمام بودجه زندگیتان جلوگیری خواهید کرد. برای یادداشت کردن هزینه ها هم می توانید از دفترچه جداگانه استفاده کنید و هم می توانید با موبایلتان این کار را انجام دهید. اپلیکیشن های مختلفی برای مدیریت هزینه ها وجود دارد که به شما کمک می کند تا هر هزینه ای را یادداشت کنید. یکی از این برنامه ها، Money Lover است که می توانید آن را دانلود و نصب کنید.

استفاده از پول نقد به جای عابر بانک

از پول نقد برای خرید کردن استفاده کنید. آیا می دانستید افرادی که با کارت اعتباری به خرید می روند، نسبت به افرادی که پول نقد در جیبشان است، پول بیشتری خرج می کنند؟ در نتیجه شما باید برای خرید کردن از پول نقد استفاده کنید تا زیاد خرید نکنید! قبل از اینکه از خانه خود خارج شوید، مبلغی را برای خرید مشخص کنید تا از خریدهای غیرضروری خودداری کنید. با همین کار ساده، شما می توانید کلی پول پس انداز کنید.

جواب چهارم به سوال چگونه پولدار شویم

یکی از روشهای مطمئن برای پولدار شدن، سرمایه گذاری است. وقتی میزان پس انداز شما به میزان قابل قبولی رسید، می توانید سرمایه گذاری کردن را شروع کنید و سودتان را افزایش دهید.

2 روش برای پولدار شدن با سرمایه گذاری

 سهام :

پول خود را در بازار سهام قرار دهید. سرمایه گذاری در سهام، اوراق قرضه و دیگر سرمایه گذاری های سالانه یکی از روشهای عالی برای پولدار شدن است. وقتی می خواهید در بازار سهام وارد شوید و سرمایه گذاری کنید، به نرخ بازگشت وجه یا ROI توجه داشته باشید. اگر می توانید، قبل از شروع کارتان در کلاسهای آموزشی تجارت با سهام و اوراق شرکت کنید تا دانش و اصول سرمایه گذاری در بازار سهام را یاد بگیرید.

املاک :

در زمینه املاک و زمین سرمایه گذاری کنید. یکی از روشهای عالی برای ثروتمند شدن، سرمایه گذاری روی املاک است. البته یادتان باشد که برای دریافت سود این کار باید به بلند مدت فکر کنید. اگر دقت کنید می بینید که قیمت آپارتمان و خانه در 5 سال گذشته بسیار رشد کرده است و ارزش املاک ده ها برابر شده است! شما می توانید با پولی که در اختیار دارید، خانه و زمین بخرید و وارد این کار شوید. بسیاری از افراد با سرمایه گذاری روی املاک و زمین اکنون توانسته اند به ثروت زیادی دست پیدا کنند.

تاسیس مراکز بازی :

تاسیس مراکز بازی سازان یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با هر میزان سرمایه می باشد، در صورت رعایت شدن قوائد و قوانین موجود برای تاسیس، تجهیز و سوددهی این مراکز، این مدل سرمایه گذاری می تواند یکی از کم ریسک ترین سرمایه گذاری ها باشد، نکته مهمی که این کسب و کار دارد ارتباط کم آن با نوسانات نرخ ارز و داشتن ثبات درآمدی است.

آیا هر کسی می تواند ثروتمند شود؟

بعضی از افراد فکر می کنند که هوش و استعداد کافی برای ثروتمند شدن را ندارند و هرگز نمی توانند پولدار شوند؛ این طرز تفکر بسیار اشتباه و آسیب زننده است. شاید شما در یک مسیر احساس نادانی و کمبود کنید؛ اما قطعا زمینه ای وجود دارد که در آن عالی کار کنید. هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید و برای پولدار شدن ، فقط و فقط به خودتان توجه کنید. ببینید که چه کاری را با عشق و بهتر از دیگران انجام می دهید و چگونه می توانید با آن کار پول درآورید. برای ثروتمند شدن شما باید هوش اقتصادی و مالی خود را تقویت کنید و هوشمندانه تر پولتان را خرج کنید. این موضوع به نمرات درسی شما و نمره هوشتان هیچ ربطی ندارد! پس لطفا خود را سرزنش نکنید و با گامهای کوچک به سمت ثروتمند شدن حرکت کنید.

در این نوشته با راهکارهای ساده و موثر برای پولدار شدن آشنا شدید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم. حالا شما یاد گرفته اید که چگونه می توانید پول بیشتری به دست آورید، هزینه های زندگی خود را کاهش دهید و پول خود را برای سرمایه گذاری پس انداز کنید. همین راه های ساده را انجام دهید تا به تدریج پول بیشتری داشته باشید و بتوانید وارد گروه ثروتمندان شوید.

 

1 دیدگاه در “چگونه پولدار شویم؟

  1. ساعت پرواز گفت:

    ساعت پرواز قرن مجری انواع تور های مسافرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.