پنل مونته سوری دیواری

(دیدگاه 2 کاربر)

در حال حاضر این محصول در انبار موجود نیست و در دسترس نمی باشد.

توضیحات

مونته سوری چیست؟

روش مونته‌سوری یک روش آموزشی تربیتی مبتنی بر ایده و عمل است که توسط ماریا مونته سوری ابداع شده است. ماریا مونته سوری مربی کودکان معلول بود که در خانواده ای مرفه در ایتالیا به دنیا آمد او نخستین دختری بود که در ایتالیا پزشک شد و سرپرستی یکی از مراکز کودکان معلول و بیمار را پذیرفت او در آموزش و پرورش کودکان استثنایی بسیار مفید و کارساز بود و به جای برنامه های اموزشی موجود الگوی جدیدی برای بچه ها ارائه داد مونته سوری مراکزی را برای اجرای برنامه های خود تاسیس کرد از جمله (خانه کودک) که باعث ایجاد محیطی مناسب و مجانی برای کودکان شد.

مونته سوری یک روش آموزشی است که بر اساس فعالیت خودگردان، یادگیری با استفاده از دست و بازی مشارکتی است. در کلاس های مونته سوری، کودکان در انتخاب خود خلاقیت می یابند، در حالیکه کلاس درس و معلم، فعالیت های مناسب و مقتضی سن را برای هدایت این فرآیند ارائه می دهند. کودکان هم به صورت گروهی و هم به صورت فردی برای کشف و درک دانش موجود در جهان و توسعه حداکثر توانایی خود، فعالیت می کنند.

بازی ها و اشیا ساخته شده برای آموزش مونته سوری عمدتا اهداف خاصی را دنبال می کنند. این وسایل به گونه ای طراحی شده اند که روند منظم و منطقی را دنبال کنند. این مسئله به کودکان کمک می کند تا مهارت های دست ورزی، هماهنگی چشم و دست ها و استفاده از وسایل مختلف را بیاموزند و از طرف دیگر مفهومی معین را به یاد بسپارند. در پایان و روند هر مرحله هدفی خاص در نظر گرفته شده است که کودک با گذر از آن مرحله باید به آن هدف دست یافته و مفهوم آن را دریافت کند.

پنل دیواری مونته سوری

این پنل دیواری در ابعاد ۱۴۰×۸۰ سانتی متر یک مجموعه از بازی های مونته سوری ست.

بدنه ی این محصول مانند غالب سازه های مونته سوری از جنس چوب چند لایه مرغوب تهیه شده است. همه ی برش ها و لبه ها توسط دستگاه CNC برش خورده و سپس بطور کامل سمباده خورده تا برای کودکان آسیب رسان نباشد.

هر ردیف از وسایل چیده شده بر روی این پنل دیواری به دنبال یک هدف و برای آموزش خاصی در نظر گرفته شده است. درب های رنگی با دستگیره های مختلف که کودک با استفاده و لمس آن ها مهارت های باز کردن انواع درب و کار با این دستگیره ها را می شناسد در یک سمت قرار دارند؛ وسایلی که با شنوایی سر و کار دارند مانند تلفن، زنگوله، بوق و زنگ نیز برای تقویت مهارت های شنیداری و آموزش طرز استفاده از این مهارت ها در نظر گرفته شده است.

آشنایی با کلید های چراغ، لامپ های LED، چرخ و چرخ دنده ها و جورچین ها و پازل های چوبی برخی از مهارت های دیگری هستند که در این مجموعه مونته سوری دیواری وجود دارد.

نصب این سازه دیواری به وسیله چهار پیچ که توسط پایه های استیل دستگاه نگهداری می شوند قابل انجام است. در ابتدا بعد از اندازه گیری دیوار و رعایت ارتفاع (سازه مختص کودکان است پس باید با فاصله ای مناسب از سطح قرار گیرد که استفاده از آن برای آن ها راحت تر باشد.) بخش بزرگ پایه را به دیوار پیچ کنید. بعد از آن با قرار دادن بدنه چوبی روی دیوار و در مقابل پایه ها بخش کوچک و رویی پایه ها را به بخش بزرگ پیچ کنید تا سازه به دیوار وصل گردد.

در کنار این محصول چند تکه کش رنگی و تعدادی دایره هایی به شکل میوه ارائه می شود که برای استفاده از برخی از آیتم ها لازم هستند.

آیا درباره این محصول سوالی دارید ؟!

اطلاعات بیشتر

متغیرها
رده سنی

جنس بدنه

فعال سازی

رنگ بندی

ابعاد140 × 80 cm

2
ارسال دیدگاه

avatar
2 نظرات
0 پاسخ‌های موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
نظرات با پاسخ بیشتر
نظرات پرطرفدار
2 نویسنده دیدگاه
نیکواحمد رضا Recent comment authors
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
احمد رضا
مهمان
احمد رضا
امتیاز به این محصول :
     

.

نیکو
مهمان
نیکو
امتیاز به این محصول :
     

محصول مرغوب و با کیفیتی ست. طراحی و تولید در ایران مشابه نمونه های خارجی