تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه خانه بازی رزان شهر بصره

مشروع حضانة رزان الاهلیة في مدينة البصرة

این بار بصره، میزبان یک خانه بازی با همکاری بازی سازان


روابط عمومی بازی سازان- علی کولیوند – مدیریت شرکت بازی سازان- پس از یک جلسه 5 ساعته، از احداث یک خانه بازی بزرگ در شهر بصره کشور عراق خبر داد. کارشناس این پروژه عرفان شعبانی در رابطه با جزییات این پروژه اطلاعاتی را در اختیار بازی سازان قرار داد.

این خانه بازی در زیر بنای 400 متر مربع و با کاربری دوگانه باشگاه کاراته و مرکز تفریحی تاسیس خواهد شد. مدیران این مرکز با هدف ایجاد فضایی امن برای بازی کودکان در عین تقویت جسمی و روحی دست به احداث این خانه بازی زده اند.

نیما سرابی در رابطه با این مرکز افزود: ایجاد مراکز بازی نوین و با کیفیت در کشور های دیگر علاوه بر یک رزومه قوی برای شرکت بازی سازان سبب می شود تا روابط تجاری بین کشور ها نیز صمیمی تر و مستحکم تر شود.

همچنین مدیران شرکت بازی سازان در رابطه آموزش های پرسنلی و توسعه ابعاد درآمدی مشاوره هایی را در اختیار مدیران این مرکز قرار دادند.

مدیریت خانه بازی رزان شهر بصره جناب آقای عمار عباس افتتاح این مرکز را اواسط تیر ماه 98 عنوان کردند و افزود این مرکز در تابستان امسال میزبان کودکان این شهر خواهد بود.

[/vc_column_text] [/vc_column][/vc_row]

شهر بصره در امتداد اروند رود یک مسیر آبی نزدیک به خلیج فارس واقع شده‌است. بصره در ۵۵ کیلومتری خلیج فارس و در ۵۴۵ کیلومتری بغداد، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر عراق می‌باشد.
وضعیت حکمرانی در بصره سنتی طایفه‌ای می‌باشد. این شهر دارای طوایف زیادی می‌باشد. همچون، شمار، بنی خالد، تمیم، الجبور، الشوولات، بنی اسد، بنی سعد، السعدون، بنی منصور، الزفیر ، بنی خیگان ، البوفرحان و سوباع و بسیاری طوایف دیگر. برخی از آن‌ها سنی و بقیه از شیعه می‌باشند. منطقه اطراف بصره دارای منابع مهم نفتی با چاه‌های نفت بسیار می‌باشد.

شهر همچنین دارای یک فرودگاه بین‌المللی می‌باشد، که اخیراً با خطوط هوایی عراق خط هوایی پرچم ملی، شروع به اعاده سرویس به بغداد کرده‌است. بصره در یک منطقه حاصلخیز کشاورزی، با محصولاتی اصلی شامل برنج، ذرت، جو، ارزن، گندم، خرماها، و احشام می‌باشد.
پالایشگاه نفت شهر قابلیت تولید حدود ۱۴۰٬۰۰۰ بشکه نفت ۲۲٬۳۰۰ متر مکعب در روز را دارا می‌باشد.
پیروان مسلمان منطقه عمدتاً اعضای فرقه شیعه جعفری می‌باشند. همچنین تعداد قابل توجهی از فرقه اهل سنت و نیز تعداد کمی از مسیحیان در بصره زندگی می‌کنند. همچنین در کنار ایشان بقایایی از فرقه عرفانی پیش از اسلام از مندبنز، کسانی که مقر فرماندهی آن‌ها منطقه‌ای بود که سابقاً ساک اش- شیخ نامیده می‌شد، زندگی می‌کنند.

شبکه کانال‌هایی که در میان شهر جریان دارد، به آن نام مستعار ونیز خاورمیانه دست کم در حد بالای جزر و مد می‌دهد. پایین آمدن جزر و مدها در بصره نزدیک به حدود ۹ پا (۷/۲متر) می‌باشد. برای مدت زمان طولانی، بهترین خرماهای جهان در بصره پرورش می‌یافت.

وائل هالاک تذکر می‌دهد که در مقابله با مدینه و در یک وسعت کمتر سوریه، در عراق جمعیت مسلمان غیر متفرقی که به زمان پیامبر بازگردد وجود ندارد؛ بنابراین درخواستهای مالکی (و ازواعی) جهت تمرین («عمل») اتحاد نتوانست مورد استقبال واقع شود. در عوض مردم عراق بر آن دسته از اصحاب پیامبر که در آنجا ساکن شدند، و چنین فرقی از حجاز که بسیار مورد احترام آنان بود اعتماد کردند.

با ما تماس بگیرید!
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن