تجهیزات مهد کودک و شهربازی

گرفتن مجوز خانه بازی از بهزیستی! واقعیت یا سراب؟

در این مقاله می خواهیم در رابطه با گرفتن مجوز خانه بازی کودک صحبت کنیم؛ خانه های بازی از مشاغلی هستند که به تازگی در ایران مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته اند، چرا که با رقم سرمایه گذاری متوسط و یا کم می توانید به سود دهی و درآمد زایی رسیده و یک کسب و کار مستقل راه بیاندازید. اما دغدغه صحیح بسیاری از سرمایه گذاران این حوزه، اخذ مجوز و تاییدیه از سازمان ها و ارگان های دولتی است. بنظر شما آیا می شود این مجوز ها را از بهزیستی یا هر ارگان مربوطه ای تهیه کرد؟ کدام ارگان مسئول ارائه مجوز فعالیت خانه بازی است؟ با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

مجوز خانه بازی از شهرداری؟

گرفتن مجوز خانه بازی از شهرداری یکی از عمده ترین سوالاتی است که غالبا مراجعین بازی سازان از ما می پرسند. با توجه به نو ظهور بودن این فعالیت و کسب و کار در کشور ایران تاکنون هیچ ارگان دولتی مسئولیت ارائه مجوز به این مراکز را نپذیرفته و به زبان ساده تر تاسیس خانه بازی تا این لحظه نیاز به کسب مجوز از سوی سازمان های دولتی مانند شهرداری ندارد.

با نگاهی دیگر سازمان محترم شهرداری مجوز یا تعهدی برای پیگیری و مواخذه از مراکز بازی کودک و خانه های بازی نداشته و شما می توانید بدون نگرانی نسبت به مشکلات اداری در این سازمان خانه بازی خود را تاسیس کنید.

همانگونه که در بخش اول مقاله گفته شد، تاسیس خانه بازی فعلاً احتیاج به تهیه مجوز از شهرداری را ندارد،اگر قصد تاسیس خانه بازی کودک را دارید یا این که به تازگی به این کسب و کار آشنا شده اید،فرصت را از دست ندهید و از مشاوره رایگان بازی سازان استفاده کنید!

گرفتن مجوز خانه بازی از بهزیستی حقیقت دارد؟

در پاسخ این سوال باید به این مسئله اشاره کرد که خانه های بازی در دسته ای متفاوت نسبت به مهد های کودک قرار می گیرند و با توجه به تفاوت هایی که در آن هاست در حال حاضر بهزیستی بخش نامه ای را در خصوص ارائه یا پیگیری مجوز تاسیس خانه های بازی صادر نکرده است، اما مهد های کودک موظف به دریافت مجوز برای مهد و گذر از مراحل اداری برای کسب موافقت نامه اصولی هستند،  اما این موضوع در حقیقت برای خانه های بازی صدق نمی کند. شما یک خانه بازی هستید و نباید یکسری خدمات که فقط مختص مهدکودک ها ( مثل نگهداری بلند مدت کودکان) است ارائه دهید در این صورت شما به یک مهدکودک تبدیل خواهید شد و نیاز به دریافت مجوز برای مهدکودکتان دارید. در واقع خانه های بازی محلی مانند یک پارک بازی سرپوشیده هستند که کودکان برای مدت زمانی کوتاه در آن قرار می گیرند و تنها در حوزه تفریحی کاربرد دارند. در مقابل مهد های کودک یک فضای تفریحی- آموزشی هستند با نقش پررنگ تر آموزش. در مهد های کودک کودکان برای گذر از مرحله کودکی و ورود به جامعه آماده می شوند.

استاندارد و خانه بازی

از دیگر مسائلی که در پیش روی مدیران مراکز بازی و سرمایه گذاران خانه بازی ها قرار دارد، اخذ تاییدیه از سازمان استاندارد کشور است. در پاسخ این ابهام باید گفت که در سازمان استاندارد قانون رسمی برای این مسئله وجود ندارد اما شما به عنوان یک مدیر و کارآفرین کودک باید بر طبق قانون های کشوری توجه داشته باشید تا محصولاتی را خریداری کنید که به لحاظ استاندارد تایید شده باشند و مشکلی را برای کودکان رده سنی خانه بازی شما ایجاد نکنند. در رابطه با خرید محصولات باید توجه داشته باشید که تمامی وسایل و تجهیزاتی که برای خانه بازی خود خریداری می کنید از لحاظ طراحی، مواد به کار رفته، جنس و حتی ابعاد در استاندارد های متعارف بوده تا هیچ گونه مشکلی برای فضای شما و کودکان ایجاد نکنند.

شما می توانید با ورود به صفحه محصولات بازی سازان، محصولاتی را با کیفیت مرغوب و تحت استاندارد های دقیق برای خانه های بازی، مهد های کودک و شهربازی مشاهده کنید.

پیشنهاد ویژه : برای تاسیس خانه بازی می توانید از همین حالا اقدام کنید!

[تعداد: 5    میانگین: 4/5]

LiveCoder

کارشناس سئو،برنامه نویس،نویسنده،علاقمند به تولید محتوا در حوزه سرگرمی و سرمایه گذاری.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. با سلام ،برای راه اندازی خانه بازی بالاخره چه مجوزهایی باید گرفته شود لطفا کامل توضیح دهیدو آیا تحصیلات و سابقه کاری خاصی میخواهد؟.با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن