تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه خانه بازی میشا شهر بیرجند

خانه بازی میشا در بیرجند افتتاح خواهد شد


به گزارش روابط عمومی بازی سازان و به نقل از مدیریت شرکت بازی سازان یک مرکز تفریحی کودک در شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی، افتتاح خواهد شد. کارشناس این پروژه ، علیرضا قیصری، در این باره توضیح می دهد. ”  این مرکز در زیربنای 400 متر مربع در یکی از مناطق پر تردد شهر بیرجند افتتاح می شود و با توجه به فضای بزرگ و محصولات با کیفیت تجهیز شده در این خانه بازی، می توان آن را یکی از بزرگترین خانه های بازی این شهرستان به شمار آورد. “

در رابطه با این شهر نیز باید گفت، بیرجند نخستین شهر در ایران است که دارای سازمان آبرسانی بوده و بنگاه آبلوله بیرجند به عنوان اولین سازمان آبرسانی ایران شناخته می‌شود.این شهر همچنین دومین شهر در ایران است که در سال ۱۳۰۲ و پیش از تهران از لوله‌کشی آب شهری برخوردار گردید. باغ اکبریه یکی از بناهای تاریخی شهر در نشست سی و پنجم یونسکو در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. مدرسه شوکتیه در این شهر، سومین مدرسهٔ آموزش به سبک نوین -بعد از دارالفنون تهران و رشدیه تبریز- است. به علت موقعیت سیاسی و استراتژیک بیرجند، سومین فرودگاه کشور در سال ۱۳۱۲ پس از قلعه‌مرغی و بوشهر در این شهر ساخته شدو تا پیش از جنگ جهانی دوم، کنسولگری‌های انگلستان و روسیه در بیرجند مشغول فعالیت بوده‌اند.

نام اصلی این شهر، بیرجند است که به صورت‌های برجند، برجن، برکن و بیرگند نیز در نوشته آمده‌است.
هیچ اتفاق نظری در رابطه با وجه تسمیه بیرجند بین صاحب نظران وجود ندارد و نظرات مختلفی ارائه شده‌است. برای مثال عده‌ای بر این باورند که بنیان‌گذار این شهر بیژن یکی از اسطوره‌های شاهنامه بوده که نام خود را بر این شهر گذاشته و به خاطر استفاده مکرر به بیرجند تغییر یافته است. این احتمال نیز وجود دارد که در زمان فتح ایران توسط اعراب این مکان محل اردوگاه لشکریان بوده‌است و نام این مکان را از دو قسمت به نام بئر به معنی مقر و جند به معنی لشکریان گذاشتند که به دلیل گذشت زمان ، بیرجند بر سر زبان‌ها افتاده است.

همچنین رجبعلی لباف خانیکی ، بیرجند را مرکب از دو جزء «بیر» و «جند» می‌داند. «بیر» در پارسی باستان به معانی رعد و برق، صاعقه و طوفان و «جند» که معرّب «کند» است به زبان ترکی به معنی مکان و شهر آمده‌است. در نهایت با توجه به نام دیگر شهرهای خراسان بزرگ قدیم (همچون تاشکند و سمرقند و همچنین نام روستاهایی در همین استان همچون نوقند ، نوکند و شواکند) این وجه تسمیه صحیح تر به نظر می‌رسد .

نیما سرابی مدیریت فروش شرکت بازی سازان در این جلسه در رابطه با راهکار های جذب بیشتر مشتریان و ریسک کمتر در یک سرمایه گذاری با پول کم صحبت کرد و نکاتی را ارائه کرد همچنین وی از توسعه ی این صنعت در شهرستان های کشور عزیزمان تقدیر کرد و این عمل را حرکتی مفید برای اقتصاد کشور دانست. مدیریت خانه بازی میشا را جناب آقای حاجی آبادی بر عهده دارند که در این جلسه بیانات ایشان و ایده هایی که برای بهینه سازی فضایشان دارند، مورد توجه قرار گرفت.

با ما تماس بگيريد!

[تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن