تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه صادرات وسایل بازی به سلیمانیه (شهر کلار)

پروژه صادرات تجهیزات خانه بازی به شهر کلار


روابط عمومی بازی سازان گزارش داد- در سال های اخیر به دلیل روابط مثبت اقتصادی میان کشور ایران و عراق و همچنین صادرات گسترده محصولات ایرانی به این کشور – خصوصا در شهر های مرزی- کشور عراق به یکی از مهم ترین هم پیمانان تجاری ایران در منطقه بدل شده است. به گزارش شبکه تلویزیونی کردستان تی وی استان سلیمانیه در سال 2008 تعداد شرکت های ایرانی اقتصادی در این استان چیزی حدود 87 شرکت بوده است که هم اکنون با توجه به گسترش همکاری ها در سطح منطقه، پتانسیل های بالای کشور عراق برای سرمایه گذاری ایرانیان و  روند رو به توسعه این اقلیم تعداد شرکت های ایرانی در این منطقه به بیش از 460 شرکت رسیده است.

شرکت بازی سازان نیز از این پتانسیل قوی غافل نبوده و ماهانه صادراتی را به شهر های مرزی کشور عراق دارد. در اوایل ماه شهریور نیز گروهی از تجار شهر کلار استان مرزی سلیمانیه محصولاتی را به جهت فروش و ایجاد نمایندگی فروش محصولات بازی سازان در این منطقه خریداری کرده و به کشور عراق صادر کردند. بر طبق صحبت های علی شیخان و مهندس نیما سرابی پس از پایان جلسه مشاوره و فروش این تعاملات و همکاری ادامه دار خواهد بود. شرکت بازی سازان افتخار دارد که توانسته گامی بزرگ در حوزه صادرات محصولات بازی و شهربازی ایرانی به کشور های منطقه بردارد و بر این امید است تا به رونق اقتصادی کشور عزیزمان ایران کمک کرده و همچنین مسبب گسترش فضای بازی و مراکز کودک در تمامی کشور های توسعه یافته و رو به توسعه منطقه باشد.

استان سلیمانیه در شمال شرقی عراق قرار گرفته‌است. مرکز آن شهر سلیمانیه می‌باشد. از شهرهای دیگر این استان می‌توان از پنجوین، حلبچه و رانیه را نام برد. کِلار یا کَلار شهری است در کردستان عراق بر کنار رود سیروان (به عربی:دیاله). این شهر در بخش مرکزی شهرستان کلار استان سلیمانیه واقع شده‌است. کلار یکی از مراکز پاشاهای جاف بوده است.

این شهر روبه‌روی شهر قصر شیرین ایران واقع شده و در جنوب آن شهر کِفری واقع است. دانشگاه کلار از پردیس‌های دانشگاه سلیمانیه در رشته کشاورزی دانشجو دارد. لازم به ذکر است که صادرات کشور ایران به عراق در سال های اخیر بیش از 12 میلیارد دلار بوده که بیش از نیمی از آن به شهر های مرزی مانند سلیمانیه، کرکوک و یا کلار بوده است.

با ما تماس بگيريد!

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن