مقالات شهربازی

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]

مشاهده محصولات شهربازی همراه با مشخصات

اگر در حال مشاهده این صفحه هستید به احتمال زیاد به دنبال راه اندازی شهربازی و تجهیز وسایل شهربازی خود به همراه دریافت لیست قیمت وسایل شهربازی هستید، ما در این مطلب ابتدا به بیان تعریفی درست از شهربازی و انواع سرپوشیده و روباز آن و سپس به توضیحی جامع در مورد دریافت مجوزهای شهربازی ، انواع وسایل شهربازی و  قیمت آن ها و در آخر به چگونگی بازاریابی و تبلیغات شهربازی می پردازیم

جهت کسب مشاوره در خصوص وسایل شهربازی و راه اندازی آن می توانید با شماره  44288050-021 تماس بگیرید.

شهربازی چیست؟

امروزه با توجه به نفوذ مدرنیته و شهرنشینی به زندگی مردم، ساختار های سرگرمی و بازی ها تغییر کرده اند و شهربازی ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تغییرات بزرگی داشته اند. شهربازی به فضایی گفته می شود که با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی سرگرم کننده یا همان وسایل شهربازی، امکانات بیشتر و به روز تری را نسبت به پارک ها و مراکز تفریحی کوچک ارائه می دهد.

گام های اساسی برای راه اندازی شهربازی :

انتخاب فضای مناسب برای احداث شهربازی، دریافت مجوز ها و مدارک لازم برای تاسیس شهربازی انتخاب درست محصولات و طراحی، از مهمترین مسائلی هستند که پیش روی شما به عنوان یک سرمایه گذار قرار دارند.
اما در دید کلی شهربازی ها به دو دسته ی شهربازی سرپوشیده و شهربازی روباز تقسیم می شوند،مراحل اجرای هرکدام و قالب وسایلی که در آن ها به کار میروند تا حدودی متفاوت است. در ادامه به بررسی انواع شهربازی و نکات آن می پردازیم.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] شهربازی سرپوشیده

در رابطه با شهربازی سرپوشیده ابعاد و ارتفاع سقف فضای شما از نکات حایز اهمیت در انتخاب محصولات خواهد بود. چرا که در احداث این نوع فضای بازی محدودیت ارتفاع، محدودیت های وزنی سازه ها و فونداسیون همگی باید مورد بررسی قرار بگیرند تا از خطر های احتمالی نیز جلوگیری شود. همچنین به دلیل وجود این محدودیت ها استفاده از سازه های فوق سنگین شهربازی در فضاهای سرپوشیده معمول نیست. اما درصورتی که شهربازی سرپوشیده در یک فضای هم سطح زمین ساخته شود امکان تجهیز وسایل شهربازی با برخی سازه های نیازمند فونداسیون نیز بررسی خواهد شد.

اکثر وسایل شهربازی مورد استفاده در فضای بازی سرپوشیده از نوع الکترونیکی یا گیمی بوده که با داشتن ابعاد مناسب و تنوع محصولی بالا، می توانند ضامن موفقیت یک مرکز بازی سرپوشیده یا همان شهربازی سرپوشیده باشند. دستگاه های شبیه ساز و واقعیت مجازی و همچنین اتاق های لیزر، از موارد پیشنهادی به سرمایه گذاران، برای تجهیز وسایل شهربازی است.

با وجود گسترش صنعت شهربازی در سال های اخیر در کشور ایران، تعداد معدودی از این مراکز به عنوان یک شهربازی موفق شناخته شده اند، درحالی که شما می توانید با رعایت نکات و اصولی که در این مقاله بیان شده و  بهره گیری از مشاوره های تخصصی برای راه اندازی کسب و کاری پر درآمد برای خود اقدام نمایید.


شهربازی روباز

شهربازی های روباز، دقیقا همان چیزی است که پس از شنیدن این اسم به ذهن ما می آید؛ چرخ و فلک های بزرگ و دنیای نور و رنگ که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره خواهد کرد. اما در رابطه با تجهیز این نوع فضا با وجود کمتر بودن محدودیت های انتخاب، گزینه های شما سخت تر خواهند بود چرا که در شهربازی های روباز عموما از وسایل شهربازی سنگین و فوق سنگین استفاده شده و به طراحی دقیق و جانمایی های کارشناسی شده نیاز است.

سازه های مورد استفاده در شهربازی روباز عموما نیازمند به فونداسیون هستند لذا زیر سازی جزو مسائل مهمی ست که در این پروژه ها در نظر گرفته می شود.
چینش وسایل شهربازی در این نوع فضا باید به صورتی باشد که تمامی فضای شما مورد بهره برداری قرار گرفته و هیچ بخشی از محوطه شهربازی به هدر نرود. در این پروژه ها به دلیل شرایط خاص خود باید پیش از خرید و انتخاب مکان احداث شهربازی، همه نکات مثبت و منفی محل های مورد نظر بررسی شده و در نهایت بهترین لوکیشن برای احداث و اجرای پروژه انتخاب شود.
محل احداث پروژه باید از لحاظ استاندارد های سازمان ها و نهاد های مربوطه نیز مورد تایید باشد.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] : فروش وسایل شهربازی و قیمت ها

انتخاب و خرید وسایل شهربازی بسیار حساس است به همین دلیل این کار نیازمند کسب مشاوره های دقیق در هنگام تهیه وسایل شهربازی می باشد. این دستگاه ها برای رده های سنی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و عملکرد و جانمایی هرکدام وابسته به شرایط و المان های خاصی است.

همچنین همانطور که ذکر شد، برخی وسایل شهربازی نیازمند اجرای فونداسیون و یا اقدامات پیش از نصب می باشند که برای خرید وسایل شهربازی باید این اقدامات در نظر گرفته شوند، از نکات مهم دیگر بررسی میزان برق مورد نیاز دستگاه های انتخابی و توان برق محل شهربازی می باشد و نکات ایمنی برقی نیز باید در نظر گرفته شود. باید بدانید که وسایل شهربازی ( بخصوص دستگاه های گیمی) دارای انواع خارجی و داخلی می باشند که انتخاب آن ها با توجه به بودجه و عملکرد مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.

لیست قیمت وسایل شهربازی

وسایل شهربازی بسیار متنوع و متفاوت هستند؛ این نکته سبب می شود تا اطلاع از قیمت های دقیق و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، نیازمند به استعلام تلفنی باشد. به همین منظور کارشناسان این شرکت همه روزه در ساعات اداری پاسخگوی سوالات بوده و یا در صورت نیاز به بررسی محل بصورت میدانی، اعزام خواهند شد.

جهت کسب مشاوره تخصصی در خصوص وسایل شهربازی می توانید با شماره  44288050-021 تماس بگیرید.

خرید وسایل شهربازی دسته دوم

برخی از مراجعان ما قصد خرید وسایل شهربازی دسته دوم را دارند؛ توصیه ما به این عزیزان استفاده از محصولات دسته اول و جدید است چرا که استهلاک و مسائل غیر قابل پیش بینی در خصوص دستگاه های شهربازی دسته دوم ممکن است عواقب جانی و حتی ضررهای مالی به همراه داشته باشد. اما اگر باز هم قصد خرید تجهیزات دست دوم را دارید باید در نظر داشته باشید که این دستگاه ها بارها و توسط تکنیسین های مختلف باید مورد بررسی های دقیق و موشکافانه قرار بگیرند تا مشکل ساز نشوند.

شرکت بازی سازان افتخار دارد با بهره گیری از 20 سال تجربه در زمینه تجهیز مراکز بازی بزرگ و همچنین تیمی متشکل از برترین کارشناسان و طراحان این حوزه، شما را برای رسیدن به کسب و کاری موفق راهنمایی کند.

در ادامه این مطلب در رابطه با دسته بندی های اصلی وسایل شهربازی توضیحاتی مختصر ارائه خواهد شد تا بتوانید انتخابی درست و دقیق داشته باشید.

دسته بندی وسایل شهربازی


راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] :

1.دستگاه های مکانیکی شهربازی Attraction games or rides

این دستگاه ها با توجه به ابعاد بزرگ و وزن بالایی که دارند، عموما در شهربازی های روباز کاربرد دارند اما مدل های کوچکتر و سبک تر آن ها در برخی شهربازی های سرپوشیده اجرا می شوند. برای احداث این سازه ها معمولا به فوندانسیون و زیرسازی های مهندسی شده نیاز است، همچنین نکته مهمی که در رابطه با وسایل شهربازی (روباز و سرپوشیده) وجود دارد این است که برای همه آن ها نیازمند به گواهی و مدرک استاندارد است. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که جانمایی و انتخاب این وسایل شهربازی با توجه به شرایط ویژه ای که دارند بسیار مهم بوده و باید با توجه به محیط شهربازی انجام شود. در ویدیوی زیر یک نمونه سایدر واندر -از وسایل مکانیکی سنگین شهربازی- که در کشور هند اجرا شده است را می بینید.

2.بازی های گیمی video games

این دستگاه ها بخش عظیمی از وسایل شهربازی های سرپوشیده را در برمی گیرند، کیدی رایدها (تکان دهنده ها)، بازی های با اسلحه، چکش، و بازی های مسابقه ای و رالی نمونه هایی از این بازی ها هستند. این محصولات با فضا سازی خوبی که دارند، برای پر کردن فضای مرکز بازی شما گزینه های مناسبی هستند.

3. دستگاه های جایزه گیری novolity games

هدف این دستگاه ها بیرون آوردن جایزه های درون محفظه در صورت داشتن سرعت عمل بالاست. این دستگاه ها نیز مشابه بازی های گیمی در شهربازی های سرپوشیده کاربرد وسیعی دارند و کودکان استقبال بالایی از آن می کنند. ابعاد و مدل های مختلفی از این دستگاه وجود دارد که جایزه های متفاوتی را ارائه می کنند.

4. دستگاه های تیکتی redemption games

این دستگاه ها نیز از وسایل شهربازی سرپوشیده هستند، عملکرد آن ها به این صورت است که پس از بازی، دستگاه به میزان امتیازی که در بازی دریافت شده، به بازیکن تیکت می دهد و بازیکن با تحویل دادن تیکت ها می تواند از باجه جایزه دریافت کند.

5. دستگاه های رومیزی و اسپرت sport games

این دستگاه ها نیز نوعی از وسایل شهربازی هستند که باعث افزایش تحرک بیشتر افراد می شوند.

6. دستگاه های واقعیت مجازی و شبیه ساز ها

این دستگاه ها که جزئی از وسایل شهربازی هستند، در مدل ها و انواع مختلفی وجود دارند، شبیه ساز ها در مدل های ماشین ، موتور، هواپیما و… حسی مشابه دستگاه اصلی را به بازیکن می دهد و دستگاه های واقعیت مجازی نیز با استفاده از عینک های واقعیت مجازی و بازی های مختلف، همچنین امکان استفاده از سنسور های متفاوت در محیط تجربه جدیدی برای کاربران محسوب می شوند.

7. بازی های کودکان خردسال

از ایده های نوینی که به تازگی در شهربازی ها به کار گرفته می شود، راه اندازی بخشی به نام خانه بازی در قسمتی از شهربازی است که ویژه کودکان سنین پایین بوده و درآن از تجهیزات مراکز خانه ی بازی و مهد مانند، محصولات پلی اتیلنی، فومی و یا چوبی استفاده می شود. این راهکار باعث می شود تا بازه سنی شهربازی شما گسترده تر شده و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب نماید.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]:مجوز های مورد نیاز برای تاسیس شهربازی

از مهم ترین سوالاتی که مراجعین شرکت بازی سازان از کارشناسان این مجموعه می پرسند، مسائل حقوقی و مجوز های مورد نیاز برای تاسیس شهربازی است. در ادامه ی این مطلب بصورت مختصر و تیتر وار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

همچنین برای دریافت قیمت وسایل شهربازی کودک مطلب زیر را بخوانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره 44288050-021 تماس بگیرید.

مجوز بهره برداری از شهربازی به مجوز بهره برداری از اداره استاندارد گفته می شود. در نخستین گام، سرمایه گذاران و سازندگان مجتمع های تجاری و تفریحی باید در حین ساخت و پیش از ساخت مجتمع، از طریق سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و یا شهرداری، نسبت به دریافت مجوز ساخت ملک اقدام کنند.  مجوز ها و تمهیدات آتش نشانی نیز از طریق اداره پیشگیری سازمان آتش نشانی دریافت شود.

از دیگر نکات مهم برای شهربازی های سرپوشیده، دریافت مجوز استحکام بنا برای طبقه مورد نظر می باشد که باید از سوی سازمان شهرداری دریافت گردد.

پس از پایان این مراحل، با در دست داشتن مدارک حقیقی و حقوقی باید نسبت به دریافت مجوز بهره برداری سازمان استاندارد، اقدام کنید. این سازمان با انجام بازرسی های لازم از وسایل شهربازی و بازدید از فضای آن در زمان نصب، ساخت و بهره برداری نسبت به صدور این مجوز اقدام می کند.

پس بطور خلاصه این مراحل بصورت زیر می باشد؛

 • ساخته شدن ملک مورد نظر و کسب مجوز های لازم از سازمان شهرداری و آتش نشانی
 • در دست داشتن اسناد و مدارک مالکیت و مجوز های ساخت بنا
 • کپی اسناد شرکت و یا شخص
 • نامه درخواست به سازمان استاندارد در خصوص کد بهره برداری
 • انتخاب بازرس برای امور نصب و راه اندازی و انجام بازرسی های لازم برای امور نصب و راه اندازی
 • رفع ایرادات پس از بازرسی
 • دریافت مجوز بهره برداری از سازمان استاندارد
 • اخذ گواهی های استاندارد حین ساخت وسایل شهربازی، استاندارد مبداء و گواهی استاندارد نصب و راه اندازی از شرکت ارائه دهنده سرویس و سازمان استاندارد

لازم به ذکر است که این مطالب تنها بصورت خلاصه و جهت آشنایی کلی شما سرمایه گذار محترم بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت بازی سازان تماس بگیرید.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] :راهکار های تبلیغاتی شهربازی

راهکار های بسیاری برای نمایش شهربازی شما و کسب درآمد بیشتر از وسایل شهربازی تان وجود دارد. صنعت شهربازی یک کسب و کار قدرتمند است و قطعا سرمایه گذاران پس از احداث مرکز تفریحی خود، به فکر بازگشت سرمایه و سود دهی هستند. پس باید به فکر راهکار های تبلیغاتی درست باشند.

چیزی که باعث میشود مصرف کننده خرید کند یا نه، محتوای تبلیغات شماست نه شکل ظاهری آن.  دیوید آگیلوی

خلاق باشید

اولین توصیه ما به شما برای تبلیغ شهربازیتان، خلاقیت است. نوآور باشید، از روش های تبلیغاتی استفاده کنید که در شهر شما امتحان نشده اند و تازه هستند. سعی کنید با خلاقیتتان کنجکاوی مخاطبینتان را قلقلک بدهید و آن ها را به سمت خود بکشید. از جدید ترین راهکار های تبلیغاتی استفاده از تیزینگ است، این روش تنها یک اشاره کوتاه به منظور شماست تا ادامه ی آن را خود مخاطب حدس بزند. در این زمینه از کمک مشاوران تبلیغاتی کارکشته، غافل نشوید.
به گفته جف آی ریچاردز خلاقیت بدون استراتژی را هنر و خلاقیت با استراتژی را تبلیغات گویند.

طرح زیر یک نمونه تیزینگ موفق ایرانیست که در سال گذشته بصورت بیلبورد و نیز در فضای مجازی منتشر شده است.

اینفلوئنسر ها (افراد تاثیرگذار)

در چند سال اخیر پای اینفلوئنسر ها به دنیای تبلیغات باز شده است؛ اینفلوئنسر ها افراد خاص و نسبتا معروفی هستند که در ازای دریافت مبلغی، شما را در رسانه های خود تبلیغ می کنند. تجربه نشان داده است که این روش تبلیغاتی از بازده خوبی برخوردار است چرا که نه شما بلکه یک شخص ثالث شما را تبلیغ می کند.

شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی در مدت‌زمانی بسیار کوتاه به محبوبیتی وصف‌ناپذیر بین رسانه‌ها دست پیدا کردند. محبوبیتی که  مدیون مشارکت بالای مردم در اداره و مدیریت آن است. این مردم هستند که به شبکه اجتماعی اعتبار می‌بخشند و زمانی که شما با کسب‌وکار خودتان به این زنجیره ملحق می‌شوید هم به آن اعتبار بخشیده‌اید و هم از آن اعتبار دریافت خواهید کرد. البته حضور در شبکه‌های اجتماعی اصول و قواعد خود را نیز دارد.
تبلیغات و بازاریابی شهربازی را هوشمندانه با استفاده از شبکه‌های مجازی دنبال نمایید. شبکه‌های مجازی نظیر اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک و… که اعضای بیشتری دارند و بین خانواده‌ها محبوب‌تر هستند از بهترین ابزارهای بازاریابی در توسعه و معرفی بهتر خدمات شهربازی محسوب می‌شوند. البته شیوه استفاده از هرکدام متفاوت است و امکانات آن‌ها نیز باهم فرق می‌کنند. شهربازی و شیوه‌های استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی تا حدودی به دانش بازاریابی بازمی‌گردد ولی بخش بزرگ‌تری هنر استفاده از شبکه‌های مجازی و اجتماعی است. اگر در ابتدا راه هستید و می‌خواهید شهربازی خود را همراه با تصاویر و ویدیوهای کوتاه معرفی کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام است که از طریق آدرس زیر می‌توانید اپلیکیشن آن را نیز درگوشی خود دریافت نمایید.


تبلیغ شهربازی در اینستاگرام

برای ورود و ثبت‌نام در اینستاگرام تنها کافی است با یک شماره موبایل و یک ایمیل اقدام به ثبت‌نام نمایید. بعد از باز کردن نرم‌افزار اینستاگرام بر روی گوشی تلفن همراه در قسمت لاگین فرآیند ثبت‌نام را ادامه دهید. حال شما وارد شبکه‌ای بزرگ با بیش از 300 میلیون جمعیت شدید که بخش بزرگی از آن‌ها را ایرانیان تشکیل می‌دهند. در پایین صفحه علامت مثبت نمایش داده‌شده که با کلیک روی آن هر عکس یا ویدیوی کوتاهی که پیرامون شهربازی است را می‌توانید در این شبکه اشتراک بگذارید. اینستاگرام دنیای بزرگی است که اشتراک‌گذاری عکس‌ها و کلیپ‌ها تنها قابلیت کوچکی از این سرویس است. پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را که در آن به آموزش صفر تا صدی اینستاگرام  پرداخته شده را بخوانید.

جالب است که با ورود به اینستاگرام می‌توانید حسابی در فیس‌بوک ایجاد کنید و آن را به اینستای خود متصل نمایید تا  بازدید از صفحه شما بالاتر رود.فیس بوک از اواخر دهه 80 در ایران مسدود شد ولی همچنان کاربران زیادی در آن فعالیت می کنند و شاید از این طریق به راحتی بتوانید به مشتریان خارج از کشور خود نیز در مورد شهربازی اطلاعات خوبی دهید.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی :

از تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی غافل نمانید، امروزه مردم وقت زیادی در این‌گونه شبکه‌ها سپری می‌کنند پس با آن‌ها و قابلیت‌های آن‌ها آشنا شوید. البته تلگرام نیز همانند فیس بوک با محدودیت‌های دسترسی مواجه شده است ولی محبوبیت آن‌ها همچنان بالاست و کمتر کسی است که در تلگرام عضو نشده باشد. برای شناخت بهتر تلگرام با تأسیس یک کانال می‌توانید دریچه‌ای رو به مخاطبان جدید بازکنید. تنها کافی است که از سمت چپ گزینه create channel  را انتخاب نمایید و با هر آدرس و تعداد عضوی که خواستید کار خود را آغاز نمایید.
به‌طورکلی فراموش نکنید که شبکه‌های اجتماعی رسانه‌هایی رایگان هستند که در اختیار شما و کسب‌وکار شما قرارگرفته‌اند پس با استفاده از آن‌ها در بازاریابی و تبلیغات شهربازی پیشتاز باشید.

بازاریابی شبکه ای (دهان به دهان ):

 نیاز مخاطبین خود را تشخیص داده سپس آن ها را طبقه‌بندی کنید و برای هر طبقه محتوای خاص خود را تولید نمایید. هر مخاطبی به‌مانند یک رسانه برای جذب مشتریان بیشتر برای شما عمل می‌کند و این همان اصل تبلیغات دهان‌به‌دهان است. این نوع بازاریابی شهربازی اهمیت فراوانی برای شما پیدا کرده و وسایل شهربازی شما را سود آور می کند.فرض کنید در شبکه مجازی کمپینی راه انداخته‌اید و از مخاطبینتان دعوت می‌کنید تا با دعوت از دوستانشان به این کمپین که مربوط به شهربازی است ، مشارکت کنند و البته درازای این مشارکت پاداشی نیز در نظر بگیرید. این فرآیند موجب می‌شود که مخاطب با دعوت از دوست خود به معرفی شهربازی شما کمک کند، کمکی که در شرایط عادی می‌توانست هزینه سنگینی را بر شما تحمیل نماید.

تبلیغات محیطی :

تبلیغات محیطی برای شهربازی‌ها از قدیمی‌ترین شیوه‌های بازاریابی محسوب می‌شود که در آن با ترفندهای بصری مردم را به تماشای تبلیغی در سطح شهر ترغیب می‌کنیم. تبلیغ کودکانه‌ای را در نظر بگیرید که به‌صورت یک استند تبلیغاتی در بخش اسباب‌بازی یک فروشگاه بزرگ قرارگرفته است. یا تبلیغی را در نظر بگیرید که در آن کودکان و نوجوانان را به رفتن به شهربازی ترغیب می‌کند و آن تبلیغ که اتفاقاً خلاقانه نیز طراحی‌شده به‌صورت سه‌بعدی در ایستگاه اتوبوسی که نزدیک چند مدرسه است، قرارگرفته است.

تبلیغات اتوبوس شهری :

از انواع دیگر تبلیغات محیطی که اتفاقاً خیلی هم برای معرفی شهربازی‌ها مد شده تبلیغ بر اتوبوس‌های شهری است که به طرز عجیبی نوجوانان را تشویق به امتحان وسایل شهربازی می‌کند. خیلی پیش می‌آید که کودکی با دیدن یکی از این تبلیغات از پدر و مادرش درخواست رفتن به شهربازی را بکند. درخواستی که کودکان معمولاً آن را با گرفتن قول و قرارهای عاطفی به نفع مالکان شهربازی محکم می‌کنند.


معایب تبلیغات محیطی :

البته شاید تابه‌حال به معایب این شیوه از تبلیغات فکر نکرده باشید، معایب آن به‌طور مختصر عبارت‌اند از:

 1. هزینه‌های گزاف تبلیغات محیطی
 2. نیازمند مجوزهای فراوان قانونی است و در مواردی محدودیت‌های جدی ازنظر قانونی برای تبلیغات محیطی وجود دارد.
 3. امکان گرفتن بازخورد از تبلیغات محیطی زیاد نیست چراکه برخلاف تبلیغات اینترنتی شیوه‌ای برای دریافت بازخورد تبلیغ وجود ندارد.
 4. تبلیغ محیطی در بازه‌ای از زمان مشتریان شمارا بسیار افزایش می‌دهد و این‌زمانی مشکل‌آفرین است که شما زیرساخت‌های لازم برای پاسخگویی به حجم بالایی از مراجع را نداشته باشید و به‌این‌ترتیب فرصت شما به‌راحتی از بین برود.

طراحی سایت برای شهربازی

به قول یکی از دوستان برنامه‌نویسم این روزها تنها با داشتن دانش مختصری از راه‌اندازی سایت می‌توانید به دنیای بزرگ فناوری اطلاعات گام بردارید. استفاده از شبکه‌های اجتماعی راهی راحت و زودبازده محسوب می‌شود ولی وب‌سایت‌ها علی‌رغم پیچیدگی‌هایی که دارند شیوه‌ای کلاسیک و متداول محسوب می‌شوند. توجه داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی به‌سرعت محبوب می‌شوند و در مدت‌زمان مشخصی به اوج شهرت خود می‌رسند ولی این مرحله مستمر نیست و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی به‌مرورزمان دچار افت بازدید شده‌اند.

به‌طور مثال شبکه اجتماعی لاین در مدت‌زمان کوتاهی به شهرت رسید و در مدت‌زمان کوتاهی از شهرت افتاد و یا شبکه‌های اجتماعی که در ایران با محدودیت‌های قانونی مواجه شده‌اند این محدودیت‌ها خواه‌ناخواه از مشتریان آن‌ها کم کرده است. ولی وب‌سایت این‌گونه نیست.

وب‌سایت‌ها همواره مهم‌ترین مرجع خبری و اطلاع‌رسانی برای واحدهای خدماتی محسوب می‌شدند و طراحی وب‌سایت برای شهربازی از دیرباز متداول بوده است.


راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت] : طراحی سایت رایگان شهربازی

اما برای داشتن یک  وب‌سایت باید از کجا آغاز کنیم. طراحی یک وب‌سایت این روزها با داشتن یک دامین مناسب و یک هاست خوب آغاز می‌شود و در مرحله بعدی تنها کافی است این وب‌سایت را با یکی از سرویس‌های رایگان یا غیر رایگان راه‌اندازی کنید. اگر می‌خواهید قالبی حرفه‌ای راه‌اندازی کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از قالب‌های انحصاری و ویژه وبسایت شماست. ولی اگر می‌خواهید این کار را با کمترین هزینه به اتمام برسانید. سرویس‌هایی نظیر ورد پرس می‌تواند به‌سادگی شمارا در این مسیر قرار دهد. کافی است به آدرس الکترونیکی زیر مراجعه کنید و مراحل راه‌اندازی وبسایت با ورد پرس را دنبال نمایید.

طراحی سایت اختصاصی شهربازی:

وب‌سایت برای شهربازی یکی از ضروری‌ترین ابزارهایی است که به کمک آن می‌توانید به شهربازی اعتبار ببخشید، این روزها خیلی از مردم پیش از رفتن به مکانی از طریق گوگل در مورد آن محل تحقیق می‌کنند و چه‌بهتر که سایت شهربازی شما با محتواهای خوب و سئو شده در صفحه اول  موتورهای جست‌وجو مثل گوگل نمایش داده شوند. برای تولید محتواهای سئو شده باید کلمات کلیدی که در حوزه فعالیت شما پرکاربردتر است را بیشتر بشناسید به طور مثال : در حوزه تجهیز وسایل شهربازی طبق آمار هایی که ابزار گوگل و سایر ابزار مرتبط در این حوزه نشان می دهند خود کلمه : وسایل شهربازی پر سرچ ترین و سود آور ترین کلمه در حوزه تجهیز شهربازی است محتوا پادشاه است  بیل گیتس
فراموش نکنید که محتوای خوب شما را با حداقل هزینه از رقبا پیش می‌اندازد پس وب‌سایتی پربار راه‌اندازی کنید.


راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]: تیزر و تبلیغات در شبکه‌های اشتراک‌گذاری ویدئو :

یوتیوب شبکه اشتراک‌گذاری فیلم که در دهه اخری در دنیا به شهرت بسیار زیادی رسیده است. بسیاری با تهیه و تولید محتوا در این شبکه ثروتمند شده‌اند و تبلیغاتی که در اول ویدیوهای این سرویس اینترنتی پخش می‌شود از تبلیغات تلویزیونی موفق‌تر عمل کرده‌اند. این دلایل، دلایلی محکمی بود برای ورود یوتیوب ایرانی‌ها که همان آپارات است. آپارات با امکانات قابل‌قبول و فضای رقابتی که برایش وجود داشت. در مدت‌زمان بسیار کمی به سایت پربازدید ایرانیان تبدیل گشت.

خیلی از کسب‌وکارها با ایجاد حسابی در آپارات به‌صورت رایگان اقدام به اشتراک‌گذاری ویدیوهای خودکرده‌اند و آن‌ها را به سایت خود لینک نمودند. این فرآیند در مشهورتر شدن آن‌ها کمک به سزایی نمود و بخش دیگری از کسب‌وکارها با تبلیغ در اول همان ویدیوها بازاریابی خود را توسعه دادند.
تبلیغات برای شهربازی از طریق آپارات یا دیگر سرویس‌های مشابه اشتراک‌گذاری ویدیو شما را در مدت‌زمان کوتاهی مشهور می‌کند البته به شرطی که ویدیوی تولیدشده واقعاً باکیفیت باشد و توسط مردم دیده شود. ضمناً دقت داشته باشید که میزان بازدید، از این طریق قابل‌بررسی و تجزیه‌وتحلیل است.

محیط شهربازی

محیط کار شما، تبلیغ کار شماست. این یک شعار نیست اما یک توصیه بزرگ است. پس در طراحی محیط شهربازیتان اندکی خلاقیت بیشتری به خرج دهید تا شما را از رقبایتان متمایز کند. این خاص بودن خود بزرگترین تبلیغ است. این نکته را فراموش نکنید که جذب مخاطب شما می تواند از درب شهربازی شما شروع شود. پس کاری کنید تا ورودی شهربازیتان جذاب تر بنظر برسد.

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی باعث می شوند تا مشتریان شما پای ثابت شهربازی شما باشند، سعی کنید بر روی هدایایی که انتخاب می کنید برند و آدرس شهربازیتان را حک کنید، این کار باعث می شود تا مشتریان شما با دیدن هدایای تبلیغاتی بار دیگر به مرکز بازی شما بیایند تا خاطره ی خود را زنده کنند.

آفر و تخفیفات

باشگاه مشتریان ایجاد کنید و برای مشتریان ثابت خود تخفیفات ویژه ای را در نظر بگیرید. حتی می توانید برای هر بار بازگشت مشتریان به شهربازی، درصد های تخفیف متفاوتی را اعمال کنید. در این مرحله، از روز های خاص و ایام تعطیل سال به خوبی استفاده کنید. این روز ها می توانند روز های طلایی شما باشند.

تبلیغات غیر مستقیم

در این کسب و کار نیاز دارید تا مخاطبینتان را هیجان زده کنید. این کار باعث می شود تا مشتریانتان داستان خود را برای دیگران تعریف کنند. این یک تبلیغ غیر مستقیم است! رضایت مشتریان می تواند مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد پس وظیفه شما این است که برای آن ها یک خاطره خوب بسازید.

راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]:در اوج بمانید

آخرین راهکاری که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، مهم ترین مطلب است. دلیل شکست بسیاری از مراکز تفریحی بزرگ در ایران، عدم توجه به همین موضوع است. اگر می خواهید همیشه مشتریان زیادی را به سمت خود بکشید و یا درآمد بالایی داشته باشید باید برای آن خرج کنید. اندکی از درآمد سالانه ی خود را صرف تجهیز و بروز رسانی وسایل شهربازی خود کنید، فراموش نکنید که گاهی تعمیر وسایل شهربازی قدیمی هزینه ی بالاتری را نسبت به یک دستگاه بروز تر به شما تحمیل میکند.

بازار داغ بازی های جدید و دستگاه های تازه را رها نکنید. مطمئن باشید که اگر برای مخاطبتان یکنواخت شوید، شکست در یک قدمی شماست.

در این مقاله سعی داشتیم تا دید جدیدی را نسبت به صنعت شهربازی و ایجاد موفق این کسب و کار ایجاد کنیم. آنچه در این مطلب گفته شد، تنها بخشی از مشاوره های ما به سرمایه گذاران این حوزه برای تجهیز وسایل شهربازی خود و تاسیس آن است. کارشناسان شرکت بازی سازان در کنار شما خواهند بود تا از همان لحظه اول به موفقیت خود مطمئن باشید.

به روزرسانی: امیدورام از مطالعه مطلب راهنمای تجهیز وسایل شهربازی لذت کافی را برده باشید.

دوستان بسیاری در تماس هایشان از ما در مورد خانه بازی و همچنین تفاوت آن با مهدکودک پرسیده اند، ما سعی کرده ایم این مطلب را در بخش وبلاگ بازی سازان تحت پوشش قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره 44288050-021 تماس بگیرید.

23 دیدگاه در “راهنمای تجهیز وسایل شهربازی [همراه با لیست قیمت]

 1. ایران بانو گفت:

  واقعاً مقاله خوبیه
  ممنون

  1. مصطفی شیری زاده گفت:

   سلام
   سپاس

 2. آرمین عظیمی گفت:

  برای محصولات شهربازیتون تخفیف هم دارید؟ شهربازی سرپوشیده به صرفه تره یا سرباز؟

  1. mtavakolianr گفت:

   سلام و وقت بخیر. بله بازی سازان برای تمامی محصولات از گارانتی قیمت و کیفیت برخوردار است. اطلاعات بیشتر در زمینه سوال دوم شما از طریق یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

 3. قل گفت:

  عالی بود موفق باشید

  1. mtavakolianr گفت:

   با تشکر از توجه شما

 4. bazisazan.com گفت:

  Here is an interesting offers for win. bazisazan.com

 5. ContactForm گفت:

  Hello! bazisazan.com

  We propose

  Sending your message through the feedback form which can be found on the sites in the contact partition. Contact form are filled in by our application and the captcha is solved. The advantage of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method raise the odds that your message will be open.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.

 6. sayna گفت:

  ممنون از سایت خوب شما

 7. طراحی سایت گفت:

  برای محصولات شهربازیتون تخفیف هم دارید؟ شهربازی سرپوشیده به صرفه تره یا سرباز؟

  1. LiveCoder گفت:

   با سلام و عرض وقت بخیر،بله برای محصولات شهربازی می توانید با کارشناسان شرکت بازی سازان در ارتباط باشید، از نظر صرفه هم، شهربازی سرپوشیده به صرفه تر است.

 8. ممنونم از مطالب گفت:

  ممنونم از مطالب

 9. Randyrak گفت:

  If you’re upset about your weight and want to lose a little more, get this…

 10. Wandadon گفت:

  مطلب جالبیه.

 11. Javierfoert گفت:

  Are you looking for a Toronto & the GTA door service company near you? We are your trusted door and locksmith experts that you can count on. If you have a new door that needs installation or if you have a problem with your door and lock from a break-in, we will fix it on the spot. Our specialist provides a valuable and affordable service to our commercial and residential customers and offers a 1-year industry standard manufacturer warranty on any of our hardware products.

 12. DJEdwardEpild گفت:

  فوق العاد مطلب کاملیه.

 13. Tittysprurf گفت:

  نرم افزار پیچیده برای شکستن هر یک Captcha

  با تشکر از توجه شما! 😉

 14. DorothyWhods گفت:

  آیا با سرمایه 100 میلیون تومان می توانم شهربازی سرپوشیده احداث کنم؟

 15. نسیم گفت:

  سلام ممنون میشم اگه بگید یه شهربازی سرپوشیده ی خوب تا راه بیفته چقدر هزینه داره؟؟

  1. LiveCoder گفت:

   با سلام بسته به ابعاد فضا و بودجه ی شما متغییر است.

 16. صادق گفت:

  سلام آیا درحال حاضر با سرمایه پونصد میلیون تومانی میتوان شهربازی سر پوشیده لوکس راه اندازی کرد؟منظور لوازم برقی و غیر برقی

  1. سلام وقتتون بخیر، باتوجه به عدم شناخت ما از فضای مد نظر شما و نداشتن اطلاعات کافی از فضای شما پاسخ این سوال کمی کلی هست، بطور کلی با توجه به فضای شما و آیتم های مدنظرتون می شود با این رقم یک مرکز بازی سرپوشیده لوکس راه اندازی کرد؛ برای دریافت پاسخ کارشناسی و اطلاع از جزئیات بیشتر شماره تماس خود را برای ما ارسال کرده و یا با شماره تلفن های بازی سازان ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *