مقالات زمین های بازی

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

اگر سری به خیابان‌های اصلی یا حتی فرعی در شهرهای بزرگ بزنید، با تعداد زیادی از خانه‌های بازی مواجه خواهید شد. خانه‌های بازی به علت تغییر سبک زندگی مردم بسیار زیاد شده‌اند. زندگی آپارتمانی باعث شده که کودکان برخلاف گذشته فضای زیادی برای جنب و جوش و بازی نداشته باشند.

از طرفی شاغل‌شدن مادران و افزایش زمان کار باعث شده که والدین نتوانند وقت زیادی برای سرگرم‌کردن کودکان خود بگذرانند. این دلایل دست به دست هم داده‌اند تا نیاز به وجود خانه بازی بیشتر احساس شود و افراد زیادی روی به تاسیس این مراکز بیاورند و این روزها بازار تبلیغات و برندسازی خانه بازی کودک بسیار داغ شود.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

این مراکز مزیت‌های فراوانی برای کودکان و والدین دارند. خانه‌های بازی با ایجاد محیطی سالم و شاد برای بازی کودکان، علاوه بر این که در روحیه آن‌ها نقش مثبتی ایجاد می‌کنند، باعث می‌شوند که کودک از محیط خارج از خانه نترسد. والدین نیز علاوه بر این دیگر نگران نگهداری از کودک در ساعات کاری خود نیستند، با سپردن فرزند خود به این مراکز، شادی و سلامت روان کودک را افزایش می‌دهند.

موفقیت چنین مراکزی بدون تبلیغات امکان‌پذیر نیست چرا که در دنیای امروز و با شدت‌گرفتن رقابت بین کسب و کارهای مختلف، هیچ کسب و کاری بدون این که مشتری از وجود آن خبر داشته باشد، به سوددهی نخواهد رسید.

صاحبان کسب و کارها میلیاردها تومان از بودجه کسب و کار خود را بدون هیچ نگرانی صرف تبلیغات می‌کنند، زیرا می‌دانند این پول نه تنها به جیب آن‌ها برخواهد گشت بلکه چند برابر این مبلغ نیز از آن سود خواهند کرد. خانه‌های بازی بزرگ نیز از ابتکارات خود و بودجه‌های کلان بهره می‌برند تا والدین بیشتری را ترغیب به مراجعه و استفاده از خدمات خود کنند. در این مطلب قصد داریم روش‌های برندسازی و تبلیغات مناسب برای خانه‌های بازی کودک را معرفی کنیم.بازی سازان

انتخاب اسم مناسب خانه بازی

بدون شک اولین قدمی که در تبلیغات خانه کودک مهم است، انتخاب نام خانه بازی است. این نام، معرف شما است و در صورتی که نام نامناسبی انتخاب شود، اشتباه بزرگی در مسیر برندسازی و تبلیغات خانه بازی کودک رخ داده است چون انتخاب یک نام مناسب و جذاب، اولین گام در تبلیغات موفق است.

بسیاری از برندهای مشهور در سراسر جهان با انتخاب یک نام خاص، در میان مردم جای خود را باز کرده‌اند و گاهی اوقات نام برندها در فرهنگ عامه، مترادف نوع خدمات و محصول آن‌ها شده است. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ برای انتخاب یک نام درست کمپین و مسابقه برگزار می‌کنند.

نام خانه بازی باید کوتاه باشد. اگر نامی بلند برای خانه بازی خود انتخاب کنید، شانس به خاطر سپرده شدن آن در ذهن مشتری را به حداقل رسانده‌اید. هیچکس نمی‌تواند یک عبارت پنج کلمه‌ای را به سادگی به خاطر بسپارد. بهتر است که این نام حداکثر سه کلمه باشد.

همچنین، نام انتخاب‌شده باید متناسب با کسب و کار شما باشد. اگر نامی که انتخاب می‌کنید مفهومی چون بازی، شادی یا تفریح کودکان را به خاطر اشخاص نیاورد، افراد زیادی پس از شنیدن این نام تصور می‌کنند که خدمات شما به حوزه دیگری مربوط است و شانس خود را برای جذب بیشتر مشتریان از دست داده‌اید.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک : طراحی لوگو خانه بازی

این روزها با افزایش تعداد برندها در جامعه، اگر خود را به یک برند هرچند کوچک تبدیل نکنید، از قافله عقب می‌مانید. بهتر است پس از انتخاب یک نام مناسب، به فکر طراحی یک لوگوی با طرح شاد مناسب کودکان و رنگ‌های شاد باشید تا گام مناسبی برای برندسازی خانه بازی خود برداشته باشید.

روش های تبلیغات خانه بازی

تبلیغات طیف گسترده‌ای دارند. برخی از کسب و کارها ترجیح می‌دهند که تبلیغات را به شکل سنتی انجام بدهند و برخی دیگر سعی می‌کنند یک یا چند روش تبلیغات خانه بازی کودک ابداع کنند. با این حال به صورت کلی تبلیغات به دو شکل فیزیکی و دیجیتال انجام می‌شود. برخی از روش های تبلیغات خانه بازی فقط برای خانه‌های بازی بزرگ مناسب هستند که سرمایه زیادی برای تبلیغات دارند. در ادامه انواع این تبلیغات را مرور خواهیم کرد.

تبلیغات فیزیکی

تبلیغات فیزیکی یکی از روش‌های قدیمی و سنتی تبلیغات است که بعد از گذر صدها سال هنوز نیز مفید است. برخی از این روش‌ها نیازمند بودجه فراوان هستند و برخی دیگر را می‌توان با هزینه‌های کم انجام داد. در ادامه به برخی از این روش‌های تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک : نصب یک تابلوی جذاب

انتخاب یک تابلوی مناسب که نام و لوگوی خانه بازی شما بر روی آن حک شده باشد، نقش بسیار زیادی در جذب مخاطبین محلی به سمت کسب و کار شما دارد و از همان روز اول، اعتبار بالایی برای شما ایجاد خواهد کرد. چنین تابلویی باعث می‌شود که خانه بازی شما هر روز در جلوی چشمان رهگذران باشد که خیلی از آن‌ها والدین کودکان هستند.

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان ساده‌ترین و کم‌خرج‌ترین روش تبلیغات برای این خانه‌های بازی است که هیچ وقتی از شما نخواهد گرفت. در این روش، تنها کافیست یک خانه بازی مدرن و مجهز ایجاد کنید و روابط عمومی بالایی داشته باشید. در این صورت هر یک از مشتریان، شما را به سایرین معرفی خواهد کرد و نام خانه بازی شما دهان به دهان خواهد شد. این روش برای محیط‌های کوچکی که مشتریان اغلب با شما آشنا هستند (مثل شهرهای کوچک یا محله‌ها) بسیار اثربخش است.

پخش تراکت

پخش تراکت یکی دیگر از روش‌های تبلیغات خانه کودک است که با اینکه هزینه کمی دارد، بازدهی فراوانی دارد. تراکت‌ها هزینه کمی برای چاپ روی دست شما می‌گذارند و قابلیت پخش منزل به منزل یا نقاط پرتردد شهر را دارند. پس بهتر است مکان‌های پرترددی که فکر می‌کنید احتمالا مشتریان هدف شما در آنجا عبور و مرور می‌کنند را برای پخش آن انتخاب کنید. برای خانه‌های بازی کوچک این مکان می‌تواند شامل خود آن محله و یا محله‌های اطراف و یا در مجاورت مراکز خرید بزرگ باشد.

مجلات و نشریات چاپی

مجلات نیز می‌‎توانند یک راه تبلیغ خوب دیگر برای خانه بازی شما باشند. این مجلات بر طبق میزان تیراژ از شما هزینه دریافت می‌کنند. همچنین برخی از شهرهای بزرگ مجلاتی دارند که به شکل محلی چاپ و توزیع می‌شوند. این مجلات ضریب نفوذ بالایی در بین مردم دارند، می‌توانند نقش موثری در تبلیغات خانه بازی شما داشته باشند و اغلب توسط زنان خانه‌دار مطالعه می‌شوند که جامعه هدف مناسبی هستند.

بیلبورد و تبلیغات محیطی

نصب بیلبورد تبلیغاتی نیز یکی دیگر از روش‌های تبلیغات خانه کودک محسوب می‌شود و بیشتر مناسب خانه‌های بازی است که بودجه فراوانی دارند. این بیلبوردها باید در مکان‌های پررفت و آمد مثل چهارراه‌ها یا مکان‌هایی که ماشین‌ها و افراد توقف دارند، نصب شود تا کار تبلیغات را به خوبی انجام بدهد. روش‌های تبلیغات دیگری مانند نصب پوستر و یا بنرها در سایزهای مختلف وجود دارند که شبیه به نصب بیلبورد هستند ولی هزینه کمتری دارند و مناسب خانه‌های بازی با سرمایه کم هستند.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک : درج نام و لوگو بر روی تجهیزات

برخی از شرکت‌های سازنده محصولات بازی کودکان نیز می‌توانند به شما در زمینه برندسازی خانه بازی کمک کنند. شما می‌توانید درخواست سفارش تعداد محدود یا انبوهی از محصولات بازی را داشته باشید که نشان، لوگو و نام خانه بازی شما روی آن درج شده باشد.

تبلیغات دیجیتال

در سال‌های اخیر، تبلیغات دیجیتال نیز تبدیل به حوزه تبلیغاتی گسترده‌ای شده است و روش‌های موثر تبلیغاتی زیادی را در اختیار کسب و کارها قرار داده است. آژانس‌های تبلیغاتی وجود دارند که به کار تبلیغات دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) مشغول هستند و با مراجعه به آن‌ها می‌توانید از روش‌های مختلف تبلیغات آگاه شوید. در ادامه این بخش برخی از این روش‌ها ذکر شده‌اند.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک : تبلیغات در سایت‌ها

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های تبلیغات خانه کودک را می‌توان بنرهای تبلیغاتی دانست. در این روش افرادی که متقاضی تبلیغات هستند، با سایت‌های پربازدید کشور تماس می‌گیرند و در ازای پرداخت تعرفه ماهانه بنر، از آن‌ها درخواست می‌کنند که بنر تبلیغاتی  را برای مدت خاصی در سایت خود قرار بدهد.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

یکی دیگر از روش‌های برندسازی، تبلیغ از طریق رپورتاژ آگهی است. رپورتاژها متونی هستند که علاوه بر ذکر خدمات مربوط به خانه بازی، به شکل غیرمستقیم به کسب و کار شما اشاره می‌کنند و در سایت‌های پربازدید قرار می‌گیرند.

دقت کنید که در این دو روش باید سایت‌هایی را انتخاب کنید که بازدید کنندگان و محتوای آن‌ها با کودکان یا خانه‌های بازی ارتباط و همپوشانی داشته باشند. تبلیغات خانه بازی کودک در سایتی که اکثریت بازدیدکنندگان آن را نوجوانان یا افراد سالمند تشکیل می‌دهند بازدهی مطلوبی نخواهد داشت. این دسته از تبلیغات دیجیتال، اغلب مناسب کسب و کارهایی هستند که سرمایه بالایی دارند و در مقیاس بزرگ فعالیت می‌کنند.

برخی از اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نیز هستند که به طور عمومی کار معرفی کسب و کارها را انجام می‌دهند. به عنوان مثال اپلیکیشن‌های شیپور و دیوار هر کدام بخشی برای تبلیغات کسب و کار فراهم کرده‌اند که کاربران آن‌ها که بسیار زیاد نیز هستند می‌توانند با یک جستجوی ساده نام خانه بازی شما را پیدا کنند. سایت‌هایی نیز هستند که در سطح یک شهر خاص اقدام به معرفی و تبلیغات کسب و کار انجام میکنند و می‌توانند نام شما را به گوش مشتریان ما برسانند.

تبلیغات پیامکی

در این روش شما می‌توانید یک متن تبلیغاتی مناسب بنویسید و از طریق سرویس‌ها یا پنل‌هایی که برخی شرکت‌های ارسال پیامک ارائه می‌دهند، اقدام به ارسال پیامک به طیف وسیعی از افراد بکنید. اگر کسب و کار کوچکی دارید و می‌خواهید آن را در سطح یک محله یا منطقه با پیامک تبلیغ کنید. بهتر است در متن تبلیغات به صورت کوتاه به مزیت‌های خود مثل تخفیف‌های فصلی و یا تجهیزات استاندارد خانه بازی اشاره کنید.

تبلیغات صوتی

یکی دیگر از روش های تبلیغات خانه بازی استفاده از سرویس تبلیغات پیام صوتی برای تلفن‌های ثابت است. در این روش شما می‌توانید یک متن را به شرکت تبلیغاتی بدهید تا آن را به صورت اتوماتیک در یک تماس صوتی برای تلفن‌های ثابت پخش کند.

راه‌اندازی یک وبسایت

این روش یکی از روش‌های بسیار مفید ولی پیچیده برای تبلیغ خانه‌های بازی است که فقط از عهده خانه‌های بازی بزرگ بر می‌آید. در این روش خانه بازی یک وبسایت با نام رسمی خود تاسیس می‌کند و اقدام به معرفی خود و تولید محتوای متنی، صوتی، گرافیکی و ویدیویی نسبت به کسب و کار خود می‌کند. مشتریان با استفاده از جستجو می‌توانند خانه بازی شما را پیدا کنند.

بالا رفتن رتبه سایت در گوگل مستلزم رعایت نکات بسیار زیادی است که یکی از آن‌ها رعایت کلمات کلیدی خاص و پرکاربرد مثل “خانه بازی در تهران پارس” یا “خانه بازی در جنت آباد تهران” است. بهتر است برای مدیریت قسمت محتوا یه بهینه‌سازی آن در موتورهای جستجو اقدام به استخدام افراد مختلف در این زمینه کنید. البته این روش هم بیشتر مناسب خانه‌های بازی با سرمایه بالا است که در مقیاس بزرگ فعالیت دارند.

تبلیغات رسانه‌ای

گران‌ترین نوع تبلیغات، تبلیغات رسانه‌ای است و قطعا خانه‌های بازی بسیار بزرگ می‌توانند دست به چنین تبلیغاتی بزنند و همانطور که به خاطر داریم در سال‌های اخیر مراکزی مثل بازینو از چنین تبلیغاتی استفاده می‌کردند. در این روش تبلیغات می‌توانید اقدام به تهیه یک ویدیوی تبلیغاتی بکنید و از شبکه‌های تلویزیونی بخواهید که این ویدیو را پخش کنند.

رسانه‌های دیگری نیز هستند که مخاطب کمتری دارند ولی هزینه کمتری نیز باید برای آن‌ها بپردازید. رسانه‌های صوتی مشهورترین این رسانه‌ها هستند. برنامه‌های رادیویی که در مورد سلامت روان کودک یا موضوعات مشابه هستند می‌توانند جای مناسبی برای تبلیغات شما باشند.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک : تبلیغات خانه بازی

برای بسیاری از روش‌های تبلیغاتی گفته شده ( مانند تبلیغات پیامکی، رپورتاژ یا تبلیغات صوتی) باید یک متن تبلیغاتی مناسب بنویسید. متن تبلیغات، یک متن خاص است و نوشتن آن را نمی‌توان به دست هر کسی سپرد. لحن متن باید حاوی ویژگی‌های تبلیغاتی باشد و از کلمات خاصی برای نوشتن و نحوه معرفی خود استفاده کنید. مثلا استفاده از لحنی بسیار مغرورانه یا اشاره مستقیم به همکاران به جهت تخریب آن‌ها، متن تبلیغاتی شما را بی‌ارزش می‌کند.

علاوه بر لحن، محتوای متن نیز بسیار مهم است. مثلا در این متن می‌توانید به استاندارد بودن تجهیزات خانه بازی یا به مجوزهای خاص اخذ شده اشاره کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که جذابیت خاصی به متن‌های تبلیغاتی می‌دهد، اشاره به کمپین‌های تبلیغاتی و تخفیفی است. مثلا می‌توانید در مناسبت‌های خاص ( مثل شب یلدا، عید نوروز، روز کودک یا کریسمس) تخفیف‌های ویژه‌ای ارائه کنید و مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید. موفقیت در جذب مشتری از طریق یک متن تبلیغاتی خوب به نبوغ شما در ارائه خدمات خاص و تخفیف‌ها و کمپین‌های ویژه دارد.

محل تاسیس خانه بازی

مکان تاسیس یک خانه بازی به عوامل زیادی بستگی دارد و یکی از مولفه‌های تبلیغات خانه کودک محسوب می‌شود. برخی از مکان‌ها باعث می‌شوند که دسترسی به برخی از روش‌های تبلیغاتی برای شما ناممکن شود و یا تمرکز شما روی یک تبلیغ خاص را برای شما سودمند کند.

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک

صفر تا 100 تبلیغات خانه بازی کودک :وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

تبلیغات می‌تواند به شکل غیرمستقیم از طریق وسایل مورد نیاز آن انجام شود. از آنجایی که کودکان در طول روز در حال بازی و جنب و جوش در این مراکز هستند، استاندارد بودن وسایل یک مسئله بسیار مهم است که برخی از خانه‌های بازی آن را رعایت نمی‌کنند. مادامی که تجهیزات شما خطری برای کودک ایجاد نکنند، می‌توانند برای شما نوعی تبلیغات باشند چرا که تجهیزات با کیفیت خانه بازی شما را از خانه‌های بازی بی‌کیفیت جدا کرده است. والدینی که از محل خانه بازی بازدید می‌کنند، در مشاوره‌ها و توصیه‌های خود به دوستان، فامیل یا همکاران خود که فرزند خردسال دارند این مسئله را یادآور می‌شوند و نوعی تبلیغات دهان به دهان را بدون صرف هیچ هزینه‌ای برای شما انجام می‌دهند.

خاص بودن و جدید بودن وسایل استفاده شده در خانه بازی نیز یک روش تبلیغاتی خاص است. اگر چه وسایل خانه بازی طیف وسیعی دارند و هر روز نیز دستگاه‌ها یا روش‌های بازی بیشماری تولید و ابداع می‌شوند، اما اکثر خانه‌های بازی از وسایل معدودی استفاده می‌کنند که در بلند مدت باعث کاهش جذابیت برای کودکان خواهد شد. شما می‌توانید از این مسئله استفاده تبلیغاتی بکنید و با ارائه تجهیزات خاص و جدید که در خانه‌های بازی دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، تمایز خود با دیگر افراد حاضر در این عرضه را نشان بدهید.

ارائه تجهیزات جدید و جذاب هم هیجان کودکان و والدین تاثیر مثبتی روی تبلیغات دارد (و کیفیت خدمات شما را به گوش دیگران می‌رسانند) و هم می‌توانید در متن‌های تبلیغاتی به آن اشاره کنید. حتی اشاره به استفاده از یک دستگاه بازی خاص در متن‌های تبلیغاتی نیز می‌تواند مشتری‌های زیادی را برای شما جذب کند.

چند نکته کاربردی در مورد تبلیغات خانه بازی

تبلیغات خانه کودک بسیار وسیع است و هر صاحب خانه بازی کودک می‌تواند با ترکیب نبوغ خود و ارائه روش‌های خاص تبلیغاتی، مشتریان زیادی را به خود جذب کند. در ادامه برخی از نکات مهمی که باید در زمینه تبلیغات مدنظر داشته باشید را ارائه می‌دهیم.

مخاطب خود را بشناسید

در این مطلب به روش‌های تبلیغاتی زیادی اشاره شد ولی مسئله اساسی که باید در نظر داشته باشید این است که پیش از انجام هر روش تبلیغاتی، دقت کنید که این روش در اختیار چه طیفی از افراد قرار می‌گیرد. مثلا پخش تراکت تبلیغاتی در جلوی یک دانشگاه روش نامناسبی برای تبلیغات است چرا که مکان انتخابی شما برای تبلیغات جایی است که افرادی که فرزند خردسال داشته باشند بسیار کم هستند. بهتر است قبل از استفاده از هر روش تبلیغات فیزیکی لیست مکان‌هایی که مخاطبان احتمالی شما در آن حضور دارند را مشخص کند.

در مورد تبلیغات دیجیتال نیز باید همین مسئله را در نظر داشته باشید. مثلا تبلیغات خانه بازی کودک در یک وبسایت ارائه کننده خبرهای سیاسی یا یک وبسایت تحلیل بازی‌های کامپیوتری چندان برای شما بازدهی نخواهد داشت. بهتر است که سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که احتمال می‌دهید مادران یا والدین بازدید فراوانی از آن‌ها دارند را برای تبلیغات انتخاب کنید.

بیشتر از ظرفیت خانه بازی خود مشتری جذب نکنید

در حین انجام روش‌های تبلیغاتی باید توجه داشته باشید که ظرفیت خدمت‌رسانی شما در خانه بازی چقدر است. مثلا هیچ وقت نباید برای یک خانه بازی با فضایی به ابعاد 50 متر، در تلویزیون تبلیغ کنید. اگر ظرفیت فضا و دستگاه‌های موجود در خانه بازی کمتر از پاسخگویی به مشتریان شما باشد، بسیاری از افراد به مرکز شما مراجعه می‌کنند و با عدم رضایت آن‌جا را ترک خواهند کرد و احتمالا چند نفر دیگر را هم از مراجعه به خانه بازی شما منصرف خواهند کرد. در ابتدا میزان ظرفیت خدمت‌رسانی خود را مشخص کنید و سپس روش تبلیغاتی متناسب با ظرفیت خود را انتخاب کنید.

در این مطلب نگاهی به انواع روش‌های تبلیغاتی انداختیم و نکات بسیار زیادی در مورد استفاده از این روش‌های تبلیغاتی برای خانه‌های بازی انداختیم. خانه‌های بازی ظرفیت و پتانسیل بالایی برای جذب مشتری و درآمدزایی دارند به شرطی که هوشیار باشید و روش تبلیغاتی مناسبی را با توجه به ظرفیت و امکانات و بودجه خود انتخاب و اجرا کنید.

در صورتی که احساس می‌کنید که به تنهایی توانایی انتخاب روش درست تبلیغات را ندارید بهتر است به متخصصان یا آژانس‌های تبلیغاتی مراجعه کنید. پیش از تبلیغات آگاه و هوشیار باشید چرا که تبلیغات کلید موفقیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *