معرفی محصولات

وسایل ورزشی پارکی

وسایل ورزشی پارکی

وسایل ورزشی پارکی

مزایای ورزش کردن و تناسب اندام بر هیچکس پوشیده نیست، اما مشغله زیاد و کمبود وقت در طول روز ممکن است سبب دور شدن افراد از فضای ورزشی شود.

در حالت ایده آل، یک ورزش صبحگاهی به همراه ورزش باشگاهی در روز های خاصی از هفته زیر نظر یک مربی حرفه ای می تواند از چاقی، بیماری های قلبی یا دیابت جلوگیری کند؛ اما بسیاری از افراد امکان یا فرصت استفاده از دستگاه های ورزشی حرفه ای در باشگاه ها را ندارند و یا به دلیل ملاحظات پزشکی از ورزش حرفه ای محرومند.

با این وجود، ورزش کردن و داشتن جسم سالم جزو اصول اولیه یک سبک زندگی (life style) صحیح است. افزایش چاقی و بیماری های مختلف در جامعه علاوه بر داشتن هزینه های شخصی برای افراد، سالانه هزینه های بسیاری را برای دولت ها و کشور های مختلف جهان در بر دارد؛ کاهش نیروی کار حرفه ای، نیاز به افزایش یارانه های سلامتی مانند بیمه، افزایش بیماران بیمارستان ها و… همگی از هزینه هایی هستند که در صورت زندگی نا سالم ما به دولت ها تحمیل می شوند. از این رو بسیاری از کشور ها از جمله کشور عزیزمان ایران برای تشویق افراد به ورزش و تناسب اندام، بودجه و امکانات متفاوتی را در نظر می گیرند.

تاسیس باشگاه های دولتی، زمین های بازی تحت مدیریت شهرداری ها و اجرای وسایل ورزشی پارکی از جمله تمهیداتی هستند که در سال های گذشته برای افزایش سرانه فضای ورزشی کشور در نظر گرفته شده اند.

وسایل ورزشی پارکی با الهام از تجهیزات حرفه ای ورزشی موجود در باشگاه ها؛ با ساختاری ساده تر و مقاوم تر ساخته می شوند تا در فضای باز بوستان ها یا مجتمع های مسکونی طول عمر بالایی داشته باشند. این محصولات با در نظر گرفتن حرکات استاندارد ورزشی، این امکانات را بصورت رایگان به علاقمندان ورزش ارائه می دهند.

علاوه بر این، استفاده از این محصولات نیاز به زمان زیادی ندارد چرا که می توان در هر محله یا منطقه ای بوستان هایی را برای ورزش پیدا کرد تا از وسایل ورزشی پارکی استفاده کنید. رویدادهایی نیز در سال های اخیر بصورت ورزش جمعی صبحگاهی در بوستان های مرکزی و بزرگ شهر های ایران با حضور یک مربی حرفه ای برای دوست داران ورزش جمعی و سالمندان عزیز برگزار می شود تا افراد صبح خود را با ورزش آغاز کنند.

همانطور که گفته شد وسایل ورزشی پارکی به دلیل حضور در فضای باز نیاز به بدنه ای مقاوم در برابر تغییرات جوی مانند باد، باران، برف و.. دارند. این محصولات با اسکلت بندی فلزی با روکش رنگ ضد زنگ تهیه می شوند و بعضا در بخش هایی مانند دستگیره ها یا کفی، روکشی پلی اتیلنی دارند تا برای استفاده راحت تر باشند؛ همچنین بخش های پلی اتیلنی جاذب گرما و سرما نبوده و سبب می شوند تا محصول در هوای خیلی سرد یا خیلی گرم نیز قابل استفاده باشد.

قطعا با خواندن این مطلب به یاد وسایل ورزشی زرد و نارنجی بوستان محله خود افتاده اید؛ رنگ بندی پیش فرض این محصولات که مورد علاقه شهرداری ها نیز هست، زرد، نارنجی و یا قرمز است اما این محصولات را می توانید برای فضای شخصی ویلا، مجتمع مسکونی یا شهرک خود در رنگ های سفارشی نیز خریداری کنید تا حسی متفاوت برای استفاده کنندگان داشته باشد.

این دستگاه های ورزشی پارکی را عمدتا در نزدیکی وسایل بازی و تاب و سرسره پارکی کودکان قرار می دهند تا هم والدین کودکان به هنگام بازی آن ها با تاب و سرسره، بتوانند کمی ورزش کنند و هم نظارت کافی بر روی بازی کودک دلبندشان داشته باشند.

نحوه کار با وسایل ورزشی پارکی

طراحی این محصولات با رعایت کامل اصول استاندارد انجام شده و تلاش شده تا رده های سنی گسترده ای را تحت پوشش خود قرار دهد. این محصولات برای سنین ده تا هشتاد سال قابل استفاده هستند. از این رو پدر و مادر ها می توانند در این سنین با استفاده از وسایل ورزشی پارکی، کودک خود را به ورزش علاقمند کنند.

توجه به این نکته ضروریست که استفاده از این محصولات برای افرادی که دارای شرایط خاص هستند، تنها با اجازه از پزشک معالج مجاز است؛ قطعا این وسایل ورزشی نسبت به وسایل ورزشی باشگاهی تنظیمات خاصی ندارند و امکان تطبیق دادن با شرایط جسمی افراد مختلف را ندارند از این رو افراد با شرایط جسمی مختلف مجبور به استفاده از دستگاهی یکسان هستند.

  • البته در سال های اخیر بازی سازان وسایل ورزشی پارکی ویژه معلولین حرکتی را نیز به سبد محصولات خود افزوده که با شرایط جسمی معلولان عزیز هماهنگ تر است. این دسته از محصولات قابلیت استفاده به همراه ویلچر و وسایل کمک حرکتی را دارند. خوشبختانه این دسته محصولات نیز جایگاه خوبی در بین شهروندان پیدا کرده اند.

همانطور که گفته شد استفاده صحیح از وسایل ورزشی پارکی اهمیت بسیاری دارد چرا که یک حرکت اشتباه ممکن است باعث مشکلات جسمی بیشتری برای ورزشکار شود. گرم کردن صحیح و انجام حرکات کششی از نکاتی هستند که باید پیش از شروع ورزش به آن ها توجه کرد. شیوه صحیح استفاده از دستگاه های ورزشی پارکی بر روی بدنه تمامی آن ها حک شده اند تا کاربران بتوانند با مطالعه این بخش، حرکات را به درستی اجرا کنند. علاوه بر این در برخی مدل ها بر روی پلاکارد، عضلات درگیر توسط هر دستگاه نیز درج می شوند.

خرید وسایل ورزشی پارکی

در هنگام خرید این دستگاه های ورزشی توجه به نکات زیر بسیار ضروری هستند.

تهیه دستگاه های بدنسازی پارک ها از تولید کننده های معتبر که این محصولات را با نشان استاندارد ارائه می دهند از مهم ترین نکات در هنگام خرید است. استفاده از وسایل ورزشی پارکی غیر استاندارد و بدون نظارت تولید، ممکن است آسیب های جبران نا پذیری را به مصرف کننده تحمیل کند.

دومین نکته در نظر گرفتن فضای کافی برای نصب این محصولات است؛ پیش از خرید این وسایل ورزشی فضای مورد نظر خود را اندازه گیری کرده و حاشیه امن هر دستگاه را نیز در نظر بگیرید. در دستگاه هایی مانند گام زن جلو عقب، گام زن چپ و راست و پرس پا که بخش های مکانیکی و باز شونده دارند، بیشترین طول و عرض ممکن در نظر گرفته شود.

بازی سازان وسایل ورزشی پارکی استاندارد را در مدل های متنوع برای سلایق و بودجه های مختلف تولید و ارائه می کند و تمامی مراحل نصب و راه اندازی محصول توسط کارشناسان مجرب با رعایت نکات ایمنی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *