مقالات بازی سازان

پلی گراند کودک | نگاهی به کاربردها و مزایای سافت پلی گراند استاندارد

سافت پلی کودک

سافت پلی کودک

این روزها با گسترش آپارتمان‌نشینی در سطح کشور با کاهش روزافزون پارک و فضاهای بازی برای بچه‌ها مواجه هستیم. این موضوع باعث شده که تحرک کودکان بسیار کم شود و مشکلات زیادی برای خانواده‌ها و کودکان ایجاد شود. در دهه گذشته تاسیس فضاهای بازی سرپوشیده، خانه‌های بازی مختلف و نیز مراکز بازی بزرگ، کمک بسیار زیادی به از بین بردن این مشکلات و کاهش این روند صعودی کرده است. یکی از وسایل بازی که علاقمندان بسیار زیادی بین کودکان دارد، پلی گراند کودک است. این وسیله طرفداران بسیار زیادی دارد و شامل چندین بازی جذاب می‌شود.

پلی گراندها این توانایی را دارند که کودکان را تا ساعت‌ها سرگرم بازی و تفریح کنند. این وسیله بازی براساس تکنولوژی روز جهان ساخته شده است و امروزه در اکثر نقاط دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم به تعریف پلی گراند کودک بپردازیم، باید بگوییم که پلی گراند در سطح بین‌المللی با نام سافت پلی Soft  play شناخته می‌شود که در کشورمان به پلی گراند مشهور است. بازی سازان تنها تولید کننده سافت پلی گراند استاندارد پرتابل بدون بست کمربندی در ایران است.

این سازه علاوه بر کاربردهای ویژه، زیبایی خاصی را به مراکز و خانه‌های بازی می‌بخشد. البته این محصول تنها برای استفاده مراکز بازی نیست و بسیاری از آپارتمان‌ها و منازل نیز از این تجهیزات منحصر به فرد استفاده می‌کنند. در کل پلی گراند می‌تواند یک سرگرمی بسیار جذاب برای کودکان شما باشد، که ایمنی آن بسیار بالا است.

اگر جزو کسانی هستید که مالک خانه بازی هستید یا از مشتریان خانه‌های بازی هستید، پیش از هر چیز سعی کنید در خصوص این تجهیزات اطلاعات لازم را بدست بیاورید. در ادامه این مطلب تصمیم داریم نگاهی به سافت پلی گراند کودک و مباحث مربوط به آن بیاندازیم.

پلی گراند کودک چیست؟

سافت پلی یا همان پلی گراند، یک فضای بازی خوب برای سرگرمی کودکان است. این فضا بیشتر برای بازی کودکانی که زیر 8 یا 9 سال هستند، مناسب می‌باشد. از بهترین آیتم‌هایی که در پلی گراند وجود دارد می‌توان به استخر توپ، ترامپولین، تونل پلی اتیلنی، موانع مخروطی، سرسره‌های مختلف، موانع جنگلی، پل معلق، پل متحرک، و موانع ادونچر اشاره کرد. این بازی‌ها به طور تقریبی طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. پلی گراندهای کودک به طور کلی در دو مدل ثابت و پرتابل ساخته می‌شوند.

شاید با خود تصور کنید که پلی گراندها آنچنان هم متنوع نیستند و به چند مورد ساده ختم می‌شوند. اما جالب است بدانید که انواع پلی گراندها بسیار زیاد هستند و تنوع آن‌ها فراتر از حد تصور است. یعنی تولیدکننده‌های پلی گراند می‌توانند با بازی‌های گوناگون پلی گراندهای متفاوتی را طراحی کرده است. یعنی هر چقدر که فضای بیشتری برای استفاده از پلی گراندها داشته باشید، در نتیجه از بازی‌های متنوع و سرگرم‌کننده‌ای برخوردار خواهید شد.

مزایای سافت پلی گراند پرتابل

 • جابجایی بسیار ساده
 • نصب راحت نسبت به مدل ثابت
 • کاهش و یا افزایش راحت آیتم‌های آن بعد از فرآیند نصب
 • نصب بسیار سریع
مزایای پلی گراند استاندارد برای کودکان

یکی از جالب‌ترین مزایای که پلی گراند برای کودکان به همراه دارد این است که آن‌ها می‌توانند در زمان فعالیت خود در این زمین بازی، مهارت‌های حرکتی خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند. در ضمن کودکان می‌توانند با بازی در پلی گراند کودک، آشنایی بهتری با روابط عمومی داشته باشند، به این علت که محیط پلی گراند بسیار اجتماعی و دوستانه است.

اگر کودکی را می‌شناسید که مشکل حرکتی و جسمانی دارد، می‌توانید پلی گراند را به خانواده وی معرفی کنید. پلی گراند می‌تواند باعث تمرکز بیشتر این کودکان شود و همچنین حس‌های آگاهی و تعادلی آن‌ها را تقویت کند.

سافت پلی گراند کودک

 

طراحی پلی گراند به این شکل است که کودکان می‌توانند ساعت‌ها در آن مشغول تفریح باشند. متنوع بودن بازی‌های پلی گراند یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در طراحی این بازی به حساب می‌آید. با توجه به اینکه این نوع بازی‌ها به تناسب نیازهای بهره‌بردار، قابلیت تنظیم دارد، می‌توان یک زمین بازی مناسب و سرپوشیده را تاسیس کرد و از طریق آن به درآمد رسید. یعنی شما می‌توانید با در اختیار داشتن یک پلی گراند کودک مناسب و باکیفیت، اقدام به راه‌اندازی یک خانه بازی کنید.

امیدواریم در این روزهایی که اغلب کودکان مشغول بازی با موبایل، تبلت، کامپیوتر و کنسول‌های بازی هستند، محبوبیت پلی گراندها از بین نرود. زیرا در این صورت تحرک کودکان بیش از پیش دچار کاهش خواهد شد. شما خانواده‌ها هم باید در این زمینه به کودکان خود کمک کنید و سرگرمی‌های متفاوتی را برای آن‌ها ترتیب دهید. در ضمن شما می‌‌توانید با بردن کودک خود به خانه‌های بازی، وی را از بازی‌های خسته‌کننده کامپیوتری دور کنید.

در ضمن مراکز و خانه‌های بازی که از سافت پلی یا همان پلی گراند برخوردار نیستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که این تجهیزات بازی این روزها می‌‌تواند بسیار سودآور باشد، زیرا طرفداران بسیار زیادی دارد.

تقویت جسمانی کودکان

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که کودکان با بازی و تفریح در یک پلی گراند می‌توانند آمادگی جسمانی خود را بالا ببرند. با توجه به اینکه آیتم‌های بازی در پلی گراند بسیار متفاوت است و برخی از آن‌ها به شکل موانع می‌باشد، می‌تواند که وضعیت جسمی کودکان شما را با تقویت بسیار زیادی همراه کند. کلیه تجهیزات پلی گراند کودک به نوعی طراح شده‌اند، که خصوصیاتی نظیر قدرت، انعطاف‌پذیری، هماهنگی، پرش و سایر موارد این دست را در کودکان افزایش دهد. کودکان شما می‌توانند در نهایت امنیت از بازی در پلی گراند لذت ببرند. از این رو لازم نیست که شما نگرانی از بابت ایمنی آن‌ها داشته باشید.

سافت پلی شهربازی

نکات مهم درباره پلی گراند کودک

در خصوص پلی گراند  کودک نکات بسیار مهمی وجود دارد که می‌تواند برای شما جالب باشد، این عبارتند از:

 • نفرات زیادی می‌توانند به طور همزمان در پلی گراند مشغول سرگرمی و بازی شوند.
 • میزان مساحتی که پلی گراند کودک اشغال خواهد کرد، بر اساس نیاز خریداران قابل تغییر می‌باشد. در واقع شما می‌توانید به سادگی پلی گراند سایز کوچک خود را به مرور زمان گسترش دهید.
 • هزینه خرید پلی گراند کودک با دقت به تنوع آن و آیتم‌هایی که در آن استفاده شده است، ارائه خواهد شد. در مورد این موضوع هم خود شما می‌توانید قیمت پلی گراند خود را تعیین کنید.
 • این بازی هیچ نیازی به مربی برای کودکان نداشته و ندارد. به این دلیل که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • سافت پلی گراند بازی سازان دارای نشان ملی استاندارد بوده و با توجه به تکنولوژی جدید به کار رفته نیاز به بست کمربندی ندارد.
 • پلی‌گراندهای بازی سازان برخلاف نمونه های متفرقه دارای قابلیت جابجایی ساده و سریع هستند.
 • استفاده از پلی گراند بسیار بصرفه است، به این دلیل که این نوع تجهیزات از نیروی مکانیکی و موتور گیربکس استفاده نمی‌کنند و همچنین برای استفاده از آن‌ها نیازی به برق نیست. همین موضوع هزینه‌های شما را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.

با توجه به کلیه این خصوصیات، اگر مالک یک ساختمان، خانه بزرگ و یا خانه بازی هستید، برای خرید پلی گراند کودک تردید نداشته باشید. شک نداشته باشید که پلی گراند می‌تواند ویژگی‌های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

پلی گراند یک حرکت اقتصادی عالی

راه‌اندازی یک پلی گراند می‌تواند یک انتخاب بسیار عالی برای مراکز و خانه‌های بازی مختلف باشد. این نوع سازه‌ها ارزش بسیار زیادی هم برای خانواده دارد و شک نداشته باشید که به مرور زمان بسیاری از خانواده‌ها مشتری شما می‌شوند. در ضمن هزینه استفاده از این فضای بازی نیز آنچنان زیاد نیست و اکثر خانواده‌ها می‌توانند بدون دغدغه‌های مالی، کودکان خود را خوشحال کنند. یک فضای بازی پلی گراند در طرح‌ها، اندازه‌ها و اشکال گوناگونی طراحی خواهد شد. در بخشی از این مطلب اشاره شد، خانه‌های بازی هر چقدر که از فضای بیشتری برخوردار باشند، می‌توانند به سود سرشاری دست پیدا کنند.

قیمت سافت پلی گراند

از نکات بسیار مهم در خصوص پلی گراند کودک می‌توان به عدم استفاده آن از برق اشاره کرد. همانطور که می‌دانید اکثر وسایل بازی که در مراکز و خانه‌های بازی وجود دارد، با استفاده از برق کار می‌کند و ماهیانه هزینه‌های بسیار زیادی را برای مالکین به همراه خواهد داشت. همچنین امکان خراب شدن این وسایل به مرور زمان وجود دارد. اما پلی گراند به این ترتیب نیست. از آنجایی که پلی گراند بدون استفاده از برق کار می‌کند، در نتیجه هزینه‌های بخصوصی نخواهد داشت. در ضمن میزان خرابی در پلی گراند بسیار پایین بوده و این مورد خود یک نکته بسیار مثبت به شمار می‌آید. در کل می‌توان استفاده از پلی گراند در خانه‌های بازی را به عنوان یک حرکت اقتصادی مثبت معرفی کرد.

روش نصب پلی گراند کودک

در قسمتی از این مطلب عنوان شد که نصب پلی گراند پرتابل بسیار ساده بوده و زمان بسیار کمی می‌برد. نصب این نوع پلی گراندها در شرایط عادی، با توجه به اینکه ساختار آن‌ها پازلی می‌باشد و نصب آن به ساده‌ترین روش ممکن انجام می‌شود، شما باید تنها یک روز را نصب پلی گراند اختصاص دهید. در ضمن به این موضوع هم توجه داشته باشید که ارتفاع فضایی که این تجهیزات بازی در آن نصب خواهد شد، بایستی حداقل 2 متر و 10 سانتی‌متر باشد. در این صورت ایمنی پلی گراند به حداکثر خواهد رسید.

سافت پلی

خرید پلی گراند باکیفیت استاندارد

با توجه به اینکه پلی گراندها امروزه طرفداران بسیار زیادی را در میان خانواده‌ها و کودکان به خود اختصاص داده است، باید در خرید آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. کودکان اصلی‌ترین سرمایه خانواده‌‌ها و در واقع بهترین داشته آن‌ها به شمار می‌رود. از این رو آن‌ها باید سعی کنند که در خرید پلی گراند وسواس داشته باشند و نمونه‌های استاندارد و ایمن آن را تهیه کنند. در غیر این صورت ممکن است که فرزندان شما دچار آسیب شوند.

خانه‌های بازی هم باید در خریداری پلی گراند کودک دقت زیادی به خرج دهند. موردی که این فرآیند را برای خانه‌های بازی اجباری می‌کند، این است که در صورت عدم استفاده از پلی گراندهای باکیفیت و استاندارد، خانه‌های بازی بدون شک و تعارف تعطیل خواهند شد.

نکته

شاید این موضوع برای شما جالب باشد که خانه‌های بازی در صورت عدم استفاده از وسایل بازی غیراستاندارد، با مشکلاتی همراه خواهند شد. این مراکز بازی باید از پلی گراندهای استاندارد استفاده کنند، چون در غیر این صورت سازمان ملی استاندارد، مراکز بازی را سریعا پلمب می‌کند. با توجه به کلیه این نکات، به این نتیجه می‌رسیم که خرید پلی گراند استاندارد و باکیفیت یک موضوع کاملا ضروری است.

مواد اولیه برای ساخت سازه ماجراجویانه کودک

شاید برای شما سوال باشد که مواد اولیه جهت ساخت یک پلی گراند چیست؟ پلی گراندها در اصل سازه‌های محصوری می‌باشند. دیواره‌های پلی گراند پازلی شکل بوده و ابعاد 1 در 2 است. در ضمن این دیواره‌ها به جوش احتیاجی ندارد. همین مورد باعث می‌شود که شما بتوانید نصب پلی گراندها را در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید. دیواره‌های پلی گراند با قوطی‌های آهنی ساخته شده است و این دیواره‌ها به وسیله چرم و فوم ایمنی را برای کودکان شما فراهم می‌کند. بست‌های این دیوار‌ها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این دیواره‌ها به صورت پازلی شکل در کنار یکدیگر قرار داده می‌شوند و در درون آن‌ها محیط‌سازی بازی‌هایی بسیار جالب و متنوعی تدارک دیده خواهد شد.

طراحی سافت‌پلی‌گراند

در خصوص طراحی پلی گراندها نکات جالب وجود دارد. طراحی فضای مورد نظر این بازی به شکلی است که در درون آن به سادگی می‌توان از چندین بازی و آیتم مهیج استفاده کرد. البته خود شما هم می‌توانید با خرید از سایت‌های معتبر، طراحی پلی گراند را به صورت شخصی به انجام برسانید. به عنوان مثال می‌توانید فرآیند طراحی مسیرها، آیتم‌ها، دیوار‌ها و سایر موارد از این دست که نقش مهم در طراحی پلی گراند دارد، را به انجام برسانید. اگر از یک مرکز و یا خانه بازی برخوردار هستید، حتما در طراحی پلی گراند خود دقت داشته باشید. به این علت که یک فضای صمیمانه، تمیز و زیبا می‌تواند توجه بسیاری از کودکان را به خود جلب کند.

پلی گراند شهربازی

طراحی فضای درونی و همچنین سایز پلی گراند کودک قابلیت تغییر دارد؛ بعلاوه شنا می‌توانید طبق سلیقه خودتان محیط داخلی پلی گراند را طراحی کنید و برای هر یک از بخش‌های محیط داخلی، فکر تازه‌ای کنید. اگر قصد دارید پلی گراند را برای منزل و استفاده کودکان خود خریداری کنید هم به سادگی می‌توانید طراحی داخلی پلی گراند خود را به شکل شخصی انجام دهید و حتی بنا به سلیقه کودکان خود، طراحی داخلی پلی گراند را به انجام برسانید.

موانع و بازی ها

پلی گراند از جذابیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که این موارد می‌توانند هیجان را به کودکان شما هدیه کنند. بازی‌ها و آیتم‌های متنوع و جالبی در این سازه وجود دارد و کودکان شما می‌توانند از میان کلیه این بازی‌ها دو سه مورد را برای استفاده انتخاب کنند.

 از بهترین آیتم‌های پلی گراند می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • سرسره با پنل
 • حیاط بازی
 • استخر توپ
 • تاب
 • ترامپولین
 • استخر شن
 • سرسره لوله‌ای
 • موانع مخروطی
 • الاکلنگ
 • موانع آویزی
 • پل معلق
 • کلبه
 • راهروی بازی
 • جنگل موانع
 • رودخانه سنگ چین
 • غلطک

البته همانطور که گفته شد، شما می‌توانید بنا به سیلقه خود، بازی‌های دیگری را هم به پلی گراند کودک اضافه کنید.

قیمت سافت پلی گراند

استفاده از سافت پلی گراند کودک برای خانواده‌ها

تفریح و سرگرمی کودکان یکی از مهم‌ترین مسائل برای خانواده‌ها به شمار می‌رود. از این رو خانواده‌های بسیار زیادی برای اینکه روز خوبی را برای فرزندان خود رقم بزنند، آن‌ها را به یک مرکز بازی بزرگ و یا خانه‌های بازی می‌برند. پلی گراند در این چند سال مورد توجه بسیاری از والدین بوده و آن‌ها اهمیت بسیار زیادی به این محیط بازی می‌دهند.

 مطمئنا یک محیط بازی جذاب سرپوشیده که بتواند کودکان را ساعت‌ها مشغول بازی و سرگرمی کند، بسیار جذاب خواهد بود. به غیر از اینکه خانواده‌ها می‌توانند از بازی‌های بدون خطر کودکان خود لذت ببرند، می‌توانند در این زمان بدون استرس استراحت کنند و نگران هیچ چیزی نباشند. البته همه این موارد مشروط به آن است که شما در خرید پلی گراند خود به کیفیت، جنس و ایمنی آن اهمیت داده و خرید خود را از یک مرکز معتبر انجام دهید.

وظایف فروشنده پس از فروش سافت پلی استاندارد

همانطور که در بخش‌های قبلی مطلب بیان شد، پلی گراند پرتابل مزایای بسیار زیادی را برای خریداران به همراه خواهد داشت و بسیار بهتر از مدل ثابت می‌باشد. پلی گراند پرتابلی که به وسیله یک مرکز به فروش می‌رسد، باید کیفیت بالایی داشته باشد. به طور معمول مرکزی که این پلی گراندها را به فروش می‌رساند، موظف است که تمامی مراحل نصب این سازه را به صورت کاملا رایگان به انجام برساند.

 فروشنده این پلی گراندها باید از محصولات استانداردی برخوردار باشد و امنیت کامل را برای کودکان فراهم سازد. به غیر از این موارد شما باید دنبال مرکزی باشید، که قیمت‌های مناسبی را ارائه کند. به این دلیل که بسیاری از سایت‌ها و مراکز فروش این سازه، برای رسیدن به منفعت بیشتر، قیمت‌های نجومی را ارائه می‌کنند. در ضمن مرکز فروش سافت پلی یا همان پلی گراند، باید به مشتریان خود برگه ضمانت‌نامه بدهد. در این صورت خیال مشتری از بابت کیفیت، اصالت کالا و استاندارد بودن آن راحت خواهد شد.

هزینه خرید پلی گراند کودک

خرید یک پلی گراند برای شما مزایای را به همراه دارد. در واقع اگر شما یک پلی گراند خریداری کنید، هم به سود بیشتری می‌رسید و هم خرج کمتری انجام داده‌اید. قیمت این سازه در قیاس با سایر وسایل بازی که در شهربازی‌های مختلف مشاهده می‌شود، بسیار مناسب است. از سایر ویژگی‌های اقتصادی این سازه برای شما، می‌توان به عدم احتیاج به مربی و استخدام اپراتور اشاره کرد.

 با توجه به اینکه شما برای استفاده از پلی گراند نیازی به برق ندارید، بنابراین نیازی نیست که برای خرید این سازه پول زیادی پرداخت کنید. در ضمن پس از خرید پلی گراند شما متحمل هزینه‌هایی مانند تعمیرات نخواهید شد. اگر فروشگاهی با قیمت بسیار ارزان پلی گراندهای خود را به فروش برساند، شک نداشته باشید که محصولات این فروشگاه از کیفیت، ایمنی و سایر استانداردهای لازم برخوردار نیست.

نکته مهم برای مالکین خانه‌های بازی

مالکین محترم خانه‌های بازی این موضوع را در نظر بگیرید که سرمایه اصلی شما در هنگام تجهیز مرکز بازی یا خانه بازی محدود است. همچنین فضایی که برای تجهیز خانه بازی خود در نظر دارید، برای یک پروژه بزرگ، به هیچ عنوان مناسب نیست. بعد از گذشت چند مدت از فعالیت شما، میزان سود و درآمد شما به قدری افزایش خواهد داشت که تصمیم می‌گیرید کسب و کار خود را توسعه دهید.

 اگر از همان شروع کار، اقدام به خرید سازه‌های پرتابل کرده باشید، می‌توانید به راحت‌ترین روش ممکن فضای پلی گراند کودک خود را بیشتر کنید و آیتم‌های جدید و جذابی را مورد استفاده قرار دهید. جالب است بدانید که سازه‌های پرتابل این قابلیت را دارند که یک طبقه به آن‌ها افزوده شود. بر این اساس از پلی گراندها به این علت که امنیت خوبی دارند و جذابیت را برای کودکان فراهم می‌سازند، می‌توان به عنوان یکی از بهترین سازه‌های بازی در جهان شناخت.

بازی سافت پلی

نتیجه گیری

در این مطلب نکات مهمی در خصوص پلی گراند کودک ، مزایای این فضای بازی جذاب، خرید و طراحی آن بیان شد. با دقت به این مطلب به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که خرید یک پلی گراند یا سافت پلی می‌تواند تا چه اندازه کم هزینه و خوب باشد. در ضمن استفاده از این سازه به غیر از مراکز بازی مختلف، برای منازل بزرگ نیز مناسب است. در پایان توصیه می‌کنیم از خرید پلی گراندهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد خودداری کنید و سعی کنید از یک مرکز باسابقه و معتبر که محصولات استانداردی را به فروش می‌رساند، اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.