02144288050
مشاوره تلفنی

چرا کودکان در زمین های بازی روباز، به سرسره علاقه دارند؟

شما اگر به راستی به هر زمین بازی روباز در سراسر آمریکای شمالی بروید، به حتم یک نوع سرسره در آنجا خواهید دید. علاوه بر این شما شاهد چهره های مشتاق و هیجان زده ای هستید که به صف ایستاده اند تا از سرسره پایین بیایند. و از همه مهم تر، سرسره ها برای کودکان در هر رده سنی، شادی بخش، پرسرعت و مفرح و سرگرم کننده هستند.

چرا سرسره؟

اغلب کودکان به طور طبیعی هنگام اکتشاف محیط اطراف خود، افرادی هیجانی و بدون ترس هستند و این نشان دهنده میزان عملکرد فرآیند یادگیری در آنهاست. با این گفته، در جهانی که با خطوط راهنمای امنیتی و رفتارهای بررسی شده، احاطه شده است، سرسره یکی از معدود مکان هایی است که یک بچه می تواند آزادانه سطح زیاد آدرنالین و هیجان را بدون نگرانی درباره آسیب دیدگی های بالقوه یا هر نوع  آسیب دیدگی مهم، تجربه کند. شما اغلب نمی شنوید که کودکان روی سرسره به یکدیگر آسیب برسانند، شنیده اید؟

از یک بچه بپرسید که کدام یک از تجهیزات زمین های بازی روباز را بیشتر دوست دارد و از آن لذت می برد و ما به شما تضمین می دهیم که اکثر پاسخ ها، سرسره پرسرعت خواهد بود. بنابراین، چرا کودکان سرسره را انقدر دوست دارند؟ سرسره ها چه مزایای بیشتری در زمین های بازی روباز و سرپوشیده دارند؟

سرسره های اصلی زمین های بازی روباز

همانطور که پیش از این گفته شد، نخستین سرسره های زمین های بازی از چوب ساخته شده بودند که البته فکر کردن درباره تراشه های چوب دردناکی که مطمئنا آسیب زننده خواهند بود، اندکی ترسناک است. خوشبختانه استفاده از این نوع سرسره ها چندان طول نکشید و سرسره های فلزی نیزاغلب شکسته، زنگ زده یا از هم جدا می شدند که این هم منجر به آسیب دیدگی هایی می شد. لازم به گفتن نیست که عمق کم نرده های محافظ این نوع سرسره ها مستلزم آن بود که مراقبت بیشتری صورت گیرد. همچنین گرمای ایام تابستان باعث می شد که سرسره های فلزی به شدت داغ شده و خطر سوختگی بیشتر شود. با درنظر گرفتن این موارد، هم اکنون سرسره های فلزی در زمین های بازی بسیار معدودی مورد استفاده قرار می گیرند و در حقیقت به طور کلی در بسیاری از مناطق ممنوع هستند.

امروزه شما درخواهید یافت که اکثر سرسره هایی که می بینید از نوعی پلاستیک چرخشی فرم گرفته ساخته شده و نرده های ایمن با کیفیت و سطوح غیرچسبناک دارند. با این شیوه طراحی جدید، کودکان می توانند هنگام پایین آمدن از هر نوع سرسره، از سرعتی هیجانی به شکلی ایمن و ساده لذت ببرند.

مزایای سرسره برای کودکان

سرسره ها حس اعتماد به نفس و اکتشاف را القا می کنند. در حالیکه حرکت سرخوردن هیجان انگیز و مفرح است، اما مستلزم جرات و شجاعت برای بالارفتن از سرسره و انجام حرکت سریع برای پایین آمدن از آن است ، و ممکن است بعضی کودکان با اعتماد به نفس این کار را انجام دهند. مواجه شدن با یک سرسره بلند و ترسناک و پایین آمدن از آن با چهره ای خندان، دستاوردی باورنکردنی برای کودکان است. سرسره یک محرک کامل برای فعالیت فیزیکی به کودکان است. شما برای پایین آمدن از سرسره، ابتدا باید سعی کنید از آن بالا بروید!

سرسره تشویق کننده کودکان است و آنها را تقویت روحی می کند. به همین دلیل، کودکان ازهر چیزی شبیه سرسره بالا می روند تا از آن سر بخورند. کودکان اغلب بارها و بارها به این الگوی بالا رفتن و پایین آمدن از سرسره به دلیل هیجان بی درنگ آن، ادامه می دهند. این رفتار ادامه دار، تعادل ، هماهنگی و هوشیاری فضایی را به کودکان می آموزد. سرسره ها همچنین مهارت های اجتماعی و سازماندهی را به کودکان می آموزند. کودکان سریعا می آموزند که منتظر بمانند تا نوبتشان شود و در حالیکه پشت سر یکدیگر ایستاده اند تا از سرسره سر بخورند، صبور می شوند.


برچسب ها :

  • اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست
  • مطالب پیشنهادی
  • نوشته های مفید
خانه مشاغل کودک
خانه مشاغل کودک | آشنایی با مشخصات و مزایای شهر مشاغل استاندارد
بیشتر بخوانید
صادرات به کشور ارمنستان
صادرات تجهیزات مهد کودک و خانه بازی به ارمنستان
بیشتر بخوانید
پروژه صادرات باکو
صادرات محصولات پارکی به کشور آذربایجان
بیشتر بخوانید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *