مقالات زمین های بازی

خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

در این مطلب ما قصد داریم تا به یک تعریف صحیح از خانه بازی برسیم و تاریخچه آن را مرور کنیم برای اطلاع از تجهیزات خانه بازی و مهد کودک با بازی سازان همراه باشید، همچنین 6 توصیه مهم و کاربردی برای تاسیس یک خانه بازی را بیان می کنیم،هچنین شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان شرکت بازی سازان در انتهای همین مقاله ثبت نام کنید

خانه اسباب بازی دقیقاً چیست؟

خانه‌ی بازی، که با نام‌های خانه‌ی اسباب بازی و یا خانه‌ی بازی کودک هم شناخته می‌شود، یک مرکز مراقبت موقت از کودکان است. خانه‌های بازی در سراسر جهان محبوب هستند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی این نوع کسب و کار انجام می‌گیرد.

ممکن است خانه‌های بازی شامل یک زمین بازی کوچک با امکانات کامل باشند و یا منطقه‌ای مانند یک روستا که به طور کل برای کودکان طراحی شده را در بر بگیرند.معمولا شرکت‌های خصوصی، باشگاه‌های تناسب اندام و… روی این کار سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در این خانه‌های بازی با توجه به خواسته والدین، از کودکان برای زمانی کوتاه (2 یا 3 ساعت در روز) مراقبت می‌کنند. در این زمان کودکان می‌توانند در محیطی شاد، پویا و سرزنده، همراه با هم سن و سال‌های خودشان وقت بگذرانند.

کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های آموزشی و تفریحی زیادی مانند آموزش هنرهای مختلف، موسیقی، آشپزی، کلاس‌های آموزش زبان، ورزش و… در این مراکز ارائه می‌دهند.

برای کودکان زیر 2 سال حضور یکی از افراد خانواده و یا فردی که بتواند از کودک مراقبت کند نیاز است. سرپرست بچه می‌تواند در زمانی که او در حال لذت بردن از امکانات خانه‌ی بازی است، از دور او را تماشا کند.

از آنجایی که کودکان بیش از بزرگسالان نیاز به تخلیه‌ی انرژی انباشته در بدن خود دارند، وجود فضایی مناسب برای بازی و فعالیت بدنی کودک ضروری است.امروزه آپارتمان نشینی معضل بزرگی برای جنب و جوش طبیعی کودکان محسوب می‌شود زیرا به دلیل کوچک بودن فضای خانه و همچنین مراعات حال همسایه‌‌ها، معمولا والدین اجازه‌ی انجام فعالیت‌های بدنی را به کودکان نمی‌دهند.

مشغله‌ی کاری و دشواری‌های زندگی هم وقت بسیاری از والدین شاغل را به طور کل پر می‌کند و در نتیجه زمان خیلی محدودی برای اختصاص دادن به گردش و تفریح فرزندان خود در اختیار دارند و نمی‌توانند به صورت مداوم فررند خود را به مکان‌هایی مانند شهربازی و پارک ببرند.

یکی از اولین خانه‌های بازی در ایران، خانه‌ی اسباب بازی «مجتمع فرهنگی هنری دکتر مبین» بود، که در سال 82 در شهر تبریز دایر شد. این خانه‌ی اسباب بازی مساحتی حدود 315 متر مربع داشت و کودکان می‌توانستند در این خانه‌ی بازی عضو شوند و علاوه بر بازی و استفاده از امکانات و اسباب بازی‌های مدرن، اسباب بازی‌های کوچک‌تر را برای مدتی قرض گرفته و به خانه‌ی خود ببرند.

مربیان مجربی نیز در خانه‌ی اسباب بازی «دکتر مبین» مشغول به کار بودند که وظیفه‌ی مراقبت و آموزش به کودکان را بر عهده داشتند. از جمله امکانات این خانه‌ی اسباب بازی، اتاق‌های قصه‌گویی، کتابخانه و وجود اسباب بازی‌های مخصوص کودکان بود. کانون پرورش فکری تبریز کارهای آموزشی و تربیتی این مرکز را بر عهده داشت.

تفاوت خانه بازی و مهدکودک

اگر این مطلب را تا این قسمت مطالعه کرده باشید شاید از خود سوال کنید که خانه های بازی و مهدکودک ها چه تفاوت هایی با یک دیگر دارند ویدئو زیر قطعاً می تواند به شما کمک کند:

تجهیزات لازم برای تاسیس خانه بازی

قبل از هر چیز باید مکان مناسبی برای تاسیس خانه‌ی بازی فراهم کنید. اگر سرمایه‌ی کافی دارید، بهتر است مکانی با مساحت زیاد تهیه کنید، زیرا بزرگی خانه‌ی بازی هم فضای بیش‌تری برای جنب و جوش در اختیار بچه‌ها قرار می‌دهد و هم یک ویژگی خوب در نظر والدینی است که قصد دارند به صورت مداوم فرزند خود را به خانه‌ی بازی شما بیاورند.

محلی که برای تاسیس خانه‌ی بازی کودک انتخاب می‌کنید باید سرپوشیده و با استانداردهای شهرداری محل زندگی شما هماهنگ باشد. حتی محله‌ای که برای تاسیس خانه‌ی بازی در نظر می‌گیرید هم اهمیت دارد چون با توجه به قوانین وضع شده توسط شهرداری، معمولا بهتر است در هر منطقه فقط یک خانه‌ی بازی تاسیس شود.

همچنین محل در نظر گرفته شده برای تاسیس خانه‌ی بازی باید برای کودکان ایمنی سازی شود، وسایل خطرناک و بخش‌های تیز با ضربه‌گیر پوشانده شود و در صورت وجود راه پله، حفاظ مناسب برای پله‌ها در نظر گرفته شود. در خانه‌ی بازی محلی هم برای انجام امور اداری و ثبت‌نام در نظر بگیرید.

وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

بعد از خرید فضای مناسب، باید اسباب بازی‌های قابل قبول و جدیدی برای بچه‌ها تهیه کنید. اسباب بازی‌ها باید استاندارد و در اندازه‌های مختلف و متنوع باشند. هر چه اسباب بازی‌ها و تجهیزات خانه‌ی بازی شما از نظر بچه‌ها و والدینشان جذاب‌تر باشند برای توسعه‎ی کار شما مفیدتر است. سعی کنید قبل از تهیه‌ی هر وسیله‌ای درباره‌ی اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید وسایل خانه‌ی بازی خود کنید. اسباب بازی و تجهیزات خانه‌ی بازی شامل وسایلی مانند: استخر توپ، تاب و سرسره، استخر شن، ترامپولین، اسباب بازی‌های الکترونیکی و مدرن مخصوص کودکان سنین بالاتر و… است.

پرسنل خانه ی فرهنگ مشارکتی!

برای تاسیس خانه‌ی بازی (خانه فرهنگ مشارکتی) 4 کارمند اداری نیاز است. سمت‌های این کارمندان به شرح زیر است:

 1. مدیر کل: شرایطی برای مدیر کل خانه‎ی بازی در نظر گرفته شده است. مدیر کل باید سنی بین 25 تا 65 سال داشته باشد، کاملا ایرانی و تابع کشور ایران باشد، سابقه و سوءپیشینه‌ی کیفری و اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشد. همچنین مدیر کل خانه‌ی بازی بهتر است سابقه کار در محیط های کودک محور و کار با کودکان را داشته باشد.
 2. مدیر امور داخلی: شرایط ویژه‌ای برای این فرد در نظر گرفته نشده است، وظایف مدیر امور داخلی خانه‌ی بازی شامل برنامه‌ریزی و نظارت بر امور کلی خانه‌ی بازی است.
 3. کارمند مخصوص ثبت‌نام: بهتر است این فرد به امور اداری و شرایط ثبت‌نام آگاهی کامل داشته باشد.
 4. مربیان آموزشی: مانند مدیر کل، برای مربیان آموزشی خانه‌ی کودک نیز شرایط خاصی وجود دارد. مربیان خانه‌ی کودک از نظر سنی بهتر است زیر 30 سال بوده تا شور و اشتیاق بیشتری برای چالش با کودکان داشته باشند. همچنین به دلیل ارتباط نزدیک با کودکان بهتر است در استخدام مربیان سختگیری بیشتری صورت بگیرد. ظاهر مربیان باید مورد پذیرش والدین و کودکان باشد تا برای آن ها قابل اعتماد باشد.

شرایط قانونی تاسیس خانه‌ی بازی

 خانه‌های بازی به قشر کودک که آسیب‌پذیرتر و حساس‌تر از سایر اقشار جامعه هستند خدمات ارائه می‌دهند، از این رو برای تاسیس خانه‌های بازی باید به این مسائلی از این دست توجه کرد.

اداره‌ی کل سلامت و شهرداری هدف تاسیس خانه های بازی را رفع نیازهای روحی کودکان، ایجاد رابطه بین هم و سن و سال‎ها، شناخت پدیده‎ها و آشنایی با مسائل جدید و ارتقاء فرهنگ و رسم بازی میان خانواده‌ها عنوان کرده است.

شرایط عمومی تاسیس خانه‌ی کودک

6 توصیه خارق العاده

 1. خانه‌ی اسباب بازی باید محله محور باشد. (همانطور که قبلا گفته شد، هر محله یک خانه‌ی بازی)
 2. خانه‌ی اسباب بازی باید قابلیت دسترسی مناسب داشته باشد و استفاده‌کنندگان به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند.
 3. بهتر است خانه‌های اسباب بازی کودک در پارک‌ها و اماکن عمومی تاسیس شوند و حداقل مساحت طبقه‌‌ی اول این مراکز باید 50 متر مربع باشد.
 4. خانه‌های بازی باید دارای سرویس‌های بهداشتی مناسب برای استفاده‌ی کودکان باشند.
 5. محل تاسیس خانه‌ی بازی باید مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب باشد.
 6. کفپوش خانه‌های بازی باید از نظر کیفی مناسب و بهداشتی باشد زیرا کودکان دفعات زیادی روی این کفپوش می‌افتند و ممکن است در صورت نامناسب بودن کفپوش دچار بیماری‌های مختلف شوند.
  **به روز رسانی**
 7. رنگ آمیزی فضای خانه‌ی بازی باید برای کودکان شادی آفرین باشد و از رنگ‌های بهداشتی و مناسب برای رنگ آمیزی مکان استفاده شود.
 8. مهم‌تر از همه در خانه‌های بازی باید اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

شرایط عمومی مربوط به کارکنان خانه‌های اسباب بازی

 1. سعی کنید کارکنانی که استخدام می کنید، دارای وضعیت ضاهری آراسته باشند.
 2. صلاحیت فردی کارکنان باید از طریق مراکز ذی‌صلاح تایید شود و کارکنان نباید هیچ سوء پیشینه‌ی کیفری داشته باشند.
 3. کارکنان باید از سلامتی جسمی و روانی برخوردار باشند.

هزینه‌ها و درآمد خانه بازی کودک

هزینه‌ی عمده‌ی تاسیس خانه‌ی بازی، مربوط به خرید محل خانه‌ی بازی و تجهیزات مناسب است. برای تاسیس یک خانه‌ی بازی در ابتدا با هزینه‌هایی مثل: هزینه اجاره و بیمه محل، هزینه‌ی اداره‌ی محل مانند هزینه‌های نگهداری و تعمیر وسایل، تبلیغات و بازاریابی و هزینه‌های مربوط به امور پشتیبانی روبرو خواهید شد.

هزینه‌ی خرید تجهیزات و محل خانه‎ی بازی بیش‌تر بستگی به بودجه و تمایلات شما دارد. قبل از اقدام به خرید باید تصمیم بگیرید خانه‌‎ی بازی را برای ارائه‌ی خدمات به حداکثر چه تعداد کودک می‎‌خواهید تاسیس کنید، و چه تعداد وسیله‎ی بازی می‌خواهید در خانه‌ی بازی خود قرار دهید.

برای این‌که خانه‌ی بازی کودک درآمد و سود مناسبی داشته باشد باید یک سری اقدامات صورت گیرد.

در مرحله‌ی اول مکان تاسیس خانه‌ی بازی اهمیت زیادی دارد. طبیعتا خانه‌های بازی که در محله‌های خلوت تاسیس شده‌اند و دسترسی به آن‌ها راحت نیست سودآوری کم‌تری نسبت به خانه‌های بازی مجتمع‌های شلوغ تجاری دارند. پس اگر به دنبال سودآوری زیاد هستید خانه‌ی بازی خود را در معرض دید عموم راه‌اندازی کنید.

جهت کسب مشاوره تخصصی در خصوص وسایل شهربازی می توانید با شماره  44288050-021 تماس بگیرید.

اگر بودجه‌ی کافی برای خرید وسایل بازی مدرن و جدید دارید، استفاده از این تجهیزات انتخاب مناسبی است. وسیله‌های جدید بیش‌تر در ذهن کودکان می‎مانند و آنها را وسوسه می‌کنند تا بار دیگر به خانه‌ی بازی شما بیایند. اما اگر بودجه‌ی مورد نیاز برای تهیه‌ی این تجهیزات را ندارید و برای خانه‌ی بازی خود طراحی ساده‎ای در نظر گرفته‌‎اید، سعی کنید برای طراحی فضا از رنگ‌های اصلی، روشن و شادی آور استفاده کنید.

مورد بعدی که به سودآوری خانه‎ی بازی کمک می‌کند، دکوراسیون و فضای جذاب خانه‌ی بازی است. مکان خانه‌ی بازی به شکلی طراحی شود که چشم بینندگان را به خود خیره و والدین و کودکان را جدب خود کند، همچنین طراحی فضا باید به شکلی باشد که برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها مناسب باشد.

هرقدر در طراحی فضای خانه‌ی بازی از رنگ‌های شادتر و زنده‌تر استفاده شود احتمال جذب مشتریان بیش‌تر خواهد بود. از ریسک کردن نهراسید و برای طراحی مکان خانه‌ی بازی خود تخیلات و خلاقیت خود را به کار بگیرید، زیرا خانواده‌ها نسبت به فضاهایی که تفکر و خلاقیت بچه‌ها را تحریک می‌کنند، ذهنیت بهتری دارند و احتمال این‌که دوباره کودک خود را به خانه‌ی بازی شما بیاورند بیش‌تر می‌شود.

طراحی خانه‌ی بازی باید هیجان انگیز و متفاوت باشد همین موضوع نوعی مزیت رقابتی برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند.

وقتی مکان تاسیس خانه‌ی بازی خود را انتخاب کردید، ابتدا درباره‌ی محله‌ای که قرار است خدمات خود را در آن ارائه دهید، تحقیق کنید.

توجه به تعداد کودکانی که در منطقه زندگی می‌کنند و متوسط سن این کودکان می‌تواند به ارتقاء کیفیت خدمات شما کمک کند. برای آمارگیری می‎‏توانید از روش‌‎های زیادی بهره بگیرید یکی از این روش‎ها جستجو در شبکه‎های اجتماعی است.

تبلیغات نیز عامل موثری در سودآوری کسب و کار شما است. بهتر است از همان ابتدای راه‌اندازی خانه‌ی بازی تبلیغات را شروع کنید. روش‌های زیادی برای تبلیغ وجود دارد، مانند:

مراسم افتتاحیه خانه بازی : خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

یک مراسم افتتاحیه‌ی مناسب در شناساندن خانه‌ی بازی به مردم منطقه کمک زیادی می‌کند و اگر از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی زمان مراسم خود را اطلاع رسانی کنید، مردم مناطق دیگر نیز جذب خانه‌ی بازی شما خواهند شد.

در مراسم افتتاحیه برای جذب مشتری می‌توانید پیشنهادهای جذابی به مردم ارائه دهید مانند استفاده‌ی رایگان از وسایل خانه‌ی بازی، یا ارائه‌ی تخفیف در حق عضویت و مسائلی از این قبیل.

اینترنت

علاوه بر شبکه‌های اجتماعی که تاثیر زیادی در معرفی خانه‌ی بازی شما دارند، طراحی یک وب سایت نیز به تبلیغ کسب و کار شما کمک می‌کند. طراحی مناسب و جذاب وب سایت اهمیت زیادی در جذب مخاطب دارد.

اطلاعاتی درباره‌ی خانه‌ی بازی خود در وب سایت به اشتراک بگذارید و امکان ارتباط متقابل را برای مشتری‌ها فراهم کنید. یک راه برای ارتباط بیش‌تر با مخاطبان، دریافت ایمیل برای عضویت در سایت است، سپس می‌توانید آگهی‌ها و خبرهای ویژه‌ی مربوط به خانه‌ی بازی را از طریق ایمیل به مشتریان اطلاع رسانی کنید.

همچنین می‌توانید از طریق سایت‌های تجاری و یا شبکه‌های اجتماعی معروف خانه‌ی بازی خود را تبلیغ کنید. امروزه تبلیغات اینترنتی کمک زیادی به رشد کسب و کارها می‌کند.

رسانه‌ها

از رسانه‌ها برای تبلیغات کمک بگیرید. اگر بودجه‎‌ی کافی دارید، هزینه کردن برای تبلیغات را فراموش نکنید. تبلیغات در تلویزیون، رادیو، مجلات و مطبوعات دیگر تاثیر زیادی در افزایش درآمد دارد.

ارائه خدمات متمایز در خانه بازی

تمایز در ارائه‎ی خدمات امر مهمی در شناساندن خانه‌ی بازی به مردم است. برای انجام این کار ابتدا باید از فعالیت رقبای خود اطلاعات کسب کنید. ببینید رقبای شما چه خدمات و محصولاتی به مشتریان ارائه میدهند و سپس سعی کنید خدمات متفاوت‌تری نسبت به آن‌ها ارائه دهید.

سعی کنید نظرات مشتریان درباره‌ی کار رقبا و همچنین کسب و کار خودتان را بخوانید و با توجه به نیازها و نظر مردم خانه‌ی بازی خود را بهبود ببخشید.

خلاقیت و نوآوری در رسیدن به تمایز رقابتی تاثیر اساسی دارد. می‌توانید از خدمات آنلاین به سود خود بهره بگیرید. برای نمونه می‌توانید در خانه‌ی بازی خود دوربین‌های مداربسته‌ای قرار دهید تا والدین بتوانند به صورت آنلاین وضعیت فرزندان خود را بررسی کنند.

فضای راحت و جذاب نیز در ایجاد تفاوت نقش مهمی دارد. تجهیزات موجود در خانه‌ی بازی و خدماتی که ارائه می‌دهید باید کامل باشد.

برای مثال علاوه بر اسباب بازی، در خانه‎ی بازی خود کارگاه‌های آموزشی مانند سفالگری و نقاشی قرار دهید، برای راحتی والدین رستوران‌های خانوادگی و فروشگاه‌هایی را در محل خانه‌ی بازی تعبیه کنید و در کل سعی کنید فضای سرگرم کننده‌ای برای سنین مختلف به وجود بیاورید. بازی سازان

برند سازی خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

برای این‌که خدمات خود را در ذهن مشتریان حک کنید بهتر است از یک لوگوی مخصوص برای خانه‌ی بازی خود استفاده کنید. در طراحی شکل و لوگو دقت زیادی به کار ببرید و علامت تجاری خود را به شکلی طراحی کنید که در ذهن کودکان هم بماند. لوگوی خود را روی تابلوی خانه‌ی بازی و وسایل و تجهیزات موجود در آن نصب کنید. در این صورت خانه‌ی بازی شما علاوه بر تمایز نسب به رقبا، خاص و حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

استخدام پرسنل خانه‌ی بازی

یکی از موارد مهمی که باید در هنگام تاسیس خانه‌ی بازی در نظر گرفته شود، حساسیت والدین و کودکانی است که قرار است به مجموعه‌ی تفریحی بیایند.

طبعا کودکان به اقتضای سنشان از نظر روانی آسیب‌پذیرتر هستند و ممکن است کوچک‌ترین رفتار سهوی و یا عمدی نامناسب کارمندان، به سرعت آن‌ها را از تمامی خدمات ارائه داده شده در خانه‌ی بازی دلزده کند.

جلب اعتماد والدین نیز اهمیت زیادی در مراجعه‌ی دوباره‌ی آن‌ها به خانه‌ی بازی دارد. اگر والدین هنگام بازی کودک در خانه‌ی بازی، با نگرانی فرزند خود را زیر نظر می‌‌‌گیرند و حاضر نیستند او را تنها بگذارند، نشانه‌ی این است که خدمات ارائه شده توسط کارمندان خانه‌ی بازی نتوانسته اعتماد آن‌ها را جلب کند.

مطالعات نشان می‌دهد دلیل حدود 68 درصد از مشتریانی که از هر نوع کسب و کاری روی برمی‌گردانند، بی‌تفاوتی پرسنل و یا مدیریت مرکز نسبت به نیازهای آن‌ها بوده است.

اولین برخورد پرسنل با مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. بر اساس نتایج حاصل از مطالعات روانشناسی می‌دانیم‌ اولین برخورد تاثیر زیادی بر ذهنیت افراد می‌گذارد و تصویر تقریبا کاملی از موسسه‌ی مذکور و یا پرسنل موسسه در ذهن مشتری ثبت می‌کند.

اگر برخورد اول باعث ایجاد ذهنیت منفی شده باشد، از بین بردن این ذهنیت بسیار دشوار و در بیش‌تر موارد غیرممکن است.


اگر قصد راه اندازی یک خانه اسباب بازی را دارید و یا  در زمینه استخدام پرسنل خود نیاز به راهنمایی دارید،مشاورین ما 24 ساعته بصورت رایگان پاسخگوی شما خواهند بود!

021-44288050

 همین حالا تماس بگیرید!


ایجاد یک تصویر خوب در ذهن مشتری از این جهت اهمیت دارد که تک تک مشتری‌ها برای یک کسب و کار مانند بنری تبلیغاتی هستند!

در گذشته یک مشتری ناراضی تنها می‌توانست تجربه‌ی بد خود را با اطرافیانش در میان بگذارد اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده‌ی تعداد زیادی از مردم از فضای مجازی و رسانه‎های اجتماعی، یک مشتری ناراضی می‌تواند تجربه‌ی خود را با هزاران و یا حتی میلیون‌ها نفر در میان بگذارد.

نتیجه‌ی چنین عملی، افت برند و در صورت تشدید و تکرار ماجرا، تعطیلی کسب و کار است. برعکس این قضیه نیز وجود دارد و مشتری‌ها در صورت رضایت می‌توانند تبلیغات مثبتی برای کسب و کار انجام دهند و باعث رشد مجموعه شوند.

در استخدام پرسنل خانه‌ی بازی توجه به چند نکته از اهمیت زیادی برخوردار است. پیش از هر چیز باید شخصیت افراد را مورد بررسی قرار دهید.

درست است که تخصص عامل مهمی در انتخاب افراد محسوب می‌‎شود اما علاوه بر تخصص، شخصیت خوب، ملاطفت، آرامش و اخلاق مناسب نیز تا حد زیادی بر بازده کاری افراد اثر می‌گذارد.

مطمئنا حضور کارمندی که به کودکان علاقه دارد و با صبر و حوصله به نیازهای آن‌ها رسیدگی و از آنها مراقبت می‌کند خیلی مفیدتر از حضور یک متخصص زودرنج است که توانایی پاسخگویی به بچه‌ها و تحمل کودکان را ندارد.

مورد بعدی توجه به آراستگی ظاهری افراد است. ظاهر آراسته هم در ایجاد تصویر مثبت در برخورد اول با مشتری و هم در بالا بردن قابلیت اعتماد افراد تاثیرگذار است. پرسنل خانه‌ی بازی با داشتن ظاهر آراسته، چهره‌های پرانرژی و با نشاط و روابط عمومی بالا، یکی از عوامل سودآوری و برگشتن مشتریان به حساب می‌آیند.

در نهایت کارمندان خانه‌ی بازی باید به کار خود و کودکان علاقه داشته باشند. علاقه عامل مهمی در افزایش بازدهی افراد است. همچنین علاقه به کودکان باعث می‌شود مربی‌ها به راحتی بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و در نتیجه کنترل بهتری روی بچه‎‌ها داشته باشند.

طراحی یک فرم استخدام در یافتن پرسنل مناسب نقش مهمی دارد. در فرمی که برای استخدام کارکنان خانه‎‌ی بازی خود طراحی می‌کنید مواردی مانند: میزان تحصیلات، سابقه‌ی کاری و خصوصیات مثبت و منفی افراد را درج کنید.

با توجه به موارد ذکر شده، روشن است که اهمیت استخدام پرسنل مناسب نقش برجسته‌ای در پیشرفت، سودآوری و جذب مشتری بیش‌تر برای کسب و کار افراد دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره 44288050-021 تماس بگیرید.

خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

 1. دنیای کهکشانی

یکی از معروف‌ترین زمین های بازی سرپوشیده‌ی دنیا در ادمونتون کانادا واقع شده است. این خانه‌ی بازی در یک مرکز خرید تاسیس شده و بزرگ‌ترین زمین بازی در جهان است. وسایل بازی این خانه‌ی بازی به 27 بخش تقسیم شده است و این وسایل حتی برای افراد بزرگسال هم مناسب هستند.

 1. سوپر پارک

یکی از بزرگ‌ترین زمین‌های بازی سرپوشیده سوپر پارک هنگ کنگ، با مساحتی حدود 14 هزار متر مربع است. فضای بزرگ و تجهیزاتی مانند: دیوار صخره‌ نوردی، ماشین پدالی، زیپ لاین، سرسره‌های تونلی، پیست اسکیت و… افراد زیادی را جذب این پارک سرپوشیده کرده است.

 1. فانتوپیا

فانتوپیا یک زمین بازی سرپوشبده در شیکاگو است که فضای شگفت‌انگیز و جذابی را برای کودکان فراهم کرده است. این مجموعه هم تجهیزاتی مثل دیوار صخره‌ نوردی، منطقه‌ای برای تجربه‌ی سقوط آزاد و یک غار سنگی دارد.

 1. لگولند

دوست‌داران لگو در توکیو می‌توانند از این پارک بازی سرپوشیده استفاده کنند. در لگولند علاوه بر تجهیزات بازی متنوع، نمونه‌ی مینیاتوری توکیو نیز قابل مشاهده است. همچنین فروشگاه‌های در این شهربازی سرپوشیده تعبیه شده و والدین هنگام بازی کردن فرزندانشان می‌توانند در این مغازه‌‎ها گشت و گذار کنند.

 1. زمین بازی سرپوشیده‌ی رومپ

در لس آنجلس پارک سرپوشیده‌ای با مساحتی حدود 1500 متر مربع قرار دارد که برای تمام سنین مناسب است. در رومپ خدماتی مثل: امکان استفاده از اتاق مطالعه، استخر توپ، اتاق پرش و… به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

در حال حاضر ضرورت توجه به نیازهای روحی و جسمی کودکان بیش از گذشته برای والدین مشخص شده است. دوره‌ی کودکی بخش مهمی از زندگی هر فرد است و در این دوران کودکان به شادی، آموزش و مراقبت‌های روحی و روانی نیاز دارند.

مراکزی برای رفع این گونه نیازهای کودکان با نام خانه‌ی بازی تاسیس شده‌اند و خدمات مناسبی را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند. با وجود خانه‌های بازی کابوس همیشگی والدین به خاطر عدم رضایت فرزندانشان از فضای کوچک خانه‌های آپارتمانی و تفریح کم برطرف می‌شود.

خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

لزوم وجود مراکز تفریحی مانند خانه‌های بازی کودکان، بر هیچ کس پوشیده نیست. با توجه به مطالعات انجام شده حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی در روز برای کودکان ضروری است، ولی همانطور که ذکر شد، امروزه مشغله‌ی والدین مانعی بر سر راه تخلیه‌ی انرژی کودکان است. سرما و گرمای هوا هم ممکن است به سلامتی کودکان آسیب برسانند از این رو وجود خانه‌های بازی که در مکانی سرپوشیده و با حضور مربی‌های متخصص از کودکان مراقبت و نگهداری می‌کنند، کمک بزرگی برای والدین است.

خانه‌های بازی محیطی امن و سالم برای بازی و فعالیت کودکان فراهم می‌کنند و علاوه بر تزریق شادی و نشاط به کودک، مهارت‌های خوبی مانند نحوه‌ی برقراری تعاملات اجتماعی با هم و سن و سال‌ها، افزایش اعتماد به نفس، درک توانایی‌ها و استعدادهای کودک و توانایی زندگی در اجتماع را به کودکان می‌آموزند.

خانه‌های بازی برای سلامتی کودکان نیز اهمیت دارند و کودکانی که وزنی بیش از حد استاندارد دارند می‌توانند با انجام فعالیت‌های بدنی مناسب در خانه‌های بازی، کالری بسوزانند و به وزن مناسب خود برسند. این کاهش وزن از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مربوط به چاقی در کودکان جلوگیری می‌کند.

در دنیایی که پیشرفت تکنولوژی کودکان و بزرگسالان را جلوی صفحه‌های نمایشگر کامپیوترها و تلفن‌های همراه میخکوب کرده است، وجود خانه‌های بازی بسیاری از مشکلاتی را که به خاطر استفاده‌ مدوام از دستگاه‌های الکترونیکی است به شدت کاهش می‌دهد. انجام فعالیت‌های فیزیکی مناسب در خانه‌های بازی باعث افزایش تمرکز و خواب راحت‌تر کودکان می‌شود. زمین‌های بازی سرپوشیده برای مناطقی که آب و هوای متعادل ندارد و خیلی سرد و یا خیلی گرم است، مناسب است.خانه‌های بازی کسب و کارهایی هستند که هم به مشتری و هم به صاحب موسسه، سود می‌رسانند.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خانه بازی یا تاسیس مرکز بازی دارید، شماره تماس خود را وارد کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت!

8 دیدگاه در “خانه بازی چیست؟6 توصیه خارق العاده برای تاسیس خانه بازی!

 1. طراحی وب گفت:

  خوندن این پست خیلی لذت بخش بود. مرسی

  1. mtavakolianr گفت:

   باعث افتخار ماست

 2. عباس گفت:

  مرسی واقعاً مطلب کاملی بود.

 3. فروشگاه بازي و سرگرمي گفت:

  سلام. سایت زیبایی دارین.
  ممنون میشم از بخش های مختلف سایت من هم دیدن کنید و نظرتون رو برای بهتر شدن سایتم بدین
  فروشگاه محصولات بازی و سرگرمی جوانان

 4. فروشگاه اسباب بازی گفت:

  سلام سایت بسیار زیبا و قشنگی دارین لطف می کنید اگراز سایت ما هم دیدن بفرمایید و نظری برای بهتر شدن سایت بدهید

 5. حسن نعمتی گفت:

  باسلام آیا خانه کودک (یا خانه اسباب بازی کودکان) نیاز به مجوز دارد و آیا اداره بهداشت میتواند بازدید و سرکشی نماید

  1. سلام وقتتون بخیر جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید، مراحل مجوز در شهر های مختلف کاملا متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *