اخبار دنیای سرگرمی

افتتاح زمین بازی متفاوت در شهر فرزنو، ایالت کالیفرنیا

افتتاح زمین بازی متفاوت در شهر فرزنو، ایالت کالیفرنیا

افتتاح زمین بازی متفاوت در شهر فرزنو، ایالت کالیفرنیا

“کافه بازی کودکان” در شمال‌شرقی شهر فرزنو در ایالت کالیفرنیا، آمریکا، تنها مکانی برای بازی کودکان نیست؛ بلکه والدین هم می‌توانند از این مکان لذت ببرند.

در “کافه بازی کودکان“، تفریح و شادمانی همیشگی است. کودکان می‌توانند در این زمین بازی سرپوشیده به درون استخر توپ بپرند، روی سرسره‌ها بروند و ماشین‌های اسباب‌بازی را برانند. این محل حتی فضایی برای کودکان کمتر از 2 سال دارد. بچه‌ها می‌توانند در 4 مکان متفاوت بازی کنند و باهم به تعامل بپردازند؛ درحالی‌که والدین به نوشیدن قهوه مشغول هستند. ایده “کافه‌باز” این زمین بازی سرپوشیده به والدین امکان می‌دهد همیشه کودکانشان را ببینند.

“آنا سلمانیان”، مالک این زمین بازی متفاوت و خلاقانه می‌گوید: «واقعاً جایی وجود ندارد که بتوانید برای خوردن صبحانه، ناهار و شام به آنجا بروید، و درحالی‌که کودکانتان در حال لذت بردن هستند، چیزی برای خوردن بردارید. دستیابی به چنین شرایطی در بیشتر اوقات بسیار دشوار است.»
او معتقد است مکانی شبیه به زمین بازی سرپوشیده‌اش در این منطقه وجود ندارد. به گفته او، آنچه این زمین بازی را متمایز می‌کند، غذا‌هاییست که در آنجا ارائه می‌شود. منوی غذای این زمین بازی برای همه سنین مناسب است، و افراد بزرگسال مکان ویژه خودشان را دارند. بازی سازان 
سلمانیان می‌افزاید: «گاهی اوقات ما (مادرها) در خانه هستیم و به اندازه‌ای درگیر امور جاری روزمره می‌شویم که فراموش می‌کنیم به دوست هم نیاز داریم.»
ایده ساخت “کافه بازی کودکان” 8 سال پیش به ذهن آنا خطور کرد. او نمی‌توانست مکانی را پیدا کند که بتواند 3 فرزندش را به آنجا ببرد تا همگی از حضور در مکان مورد نظر لذت ببرند. پس وظیفه خودش دانست که چنین مکانی را ایجاد کند.

افتتاح زمین بازی متفاوت در شهر فرزنو، ایالت کالیفرنیا :سلمانیان صحبت‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «هرجا می‌روید، باید به طور مداوم مراقب رفتار فرزندانتان باشید. باید به آن‌ها بگویید سروصدا نکنید، آرام بنشینید و… به همین دلیل می‌خواستم فضایی ایجاد کنم که به کودکانم احساس آزادی بدهد. این فضا به من امکان می‌دهد درحالی‌که کودکانم در حال تفریح کردن هستند، من هم از شرایط لذت ببرم.»
هزینه ورودیه هر کودک به زمین بازی سرپوشیده “کافه بازی کودکان” 12 دلار است و ورود برای والدین رایگان است. همچنین آبونمان ماهانه این زمین بازی حدود 50 دلار است. “کافه بازی کودکان” ظهر روز دوم ماه مارس (11 اسفند) افتتاح می‌شود.

1 دیدگاه در “افتتاح زمین بازی متفاوت در شهر فرزنو، ایالت کالیفرنیا

  1. سناپرداز کودک گفت:

    میشه نمونه های بیشتری بزارین؟ و تصاویر داخلشون رو هم بزارید برای ایده گرفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.