مقالات بازی سازان

سه چرخه مدل پلازماکار – آشنایی با ویژگی و نحوه عملکرد این سه چرخه جادویی

سه چرخه مدل پلازماکار

سه چرخه مدل پلازماکار

مقدمه

تقریبا تمام والدین قصد دارند کودکان خود را درگیر فعالیت‌های فیزیکی کرده و آن‌ها را برای بیرون رفتن و تفریح کردن، تشویق کنند. آن‌ها بسیاری از فرزندان خود را به دلیل اینکه بیشتر وقت خود را صرف بازی‌های ویدئویی می‌کنند، سرزنش کرده و آ‌ن‌ها را به فعالیت بیشتر تشویق می‌کنند. یکی از کارهایی که خانواده‌ها در این راستا انجام می‌دهند، خرید انواع دوچرخه نظیر سه چرخه مدل پلازماکار ، ماشین‌های کنترلی، اسکیت، لوازم بازی و غیره می‌باشد. هدف اصلی آن‌ها از این کار نیز تقویت مهارت‌های حرکتی مهم مانند هماهنگی دست و چشم و مهارت‌های شناختی است. البته، بهتر است این لوازم بازی متناسب با سن و ذائقه کودکان خریداری شود تا بهترین تاثیر را بر روی ذهن و روحیه آن‌ها بگذارد.

خرید پلازماکار

یکی از لوازم بازی که این مهارت‌ها را تقویت می‌کند سه چرخه مدل پلازماکار بوده که از جنس پلاستیک قوی (ABS) و در عین حال سبک می باشد و دارای یک نشیمنگاه مناسب و نرم برای کودکان است. این سه چرخه در رنگ‌های مختلف و منحصربفرد تولید شده که مطمئنا هر کودکی را خوشحال می‌کند. با کمی تمرین هر بچه‌ای می‌تواند سوار بر آن شده و به هدایت آن مسلط شود. برای آشنایی با ویژگی‌ها و نحوه عملکرد این وسیله بازی هیجان‌انگیز شما را به ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

آشنایی با عملکرد سه چرخه مدل پلازماکار

این ماشین جادویی هیچ پدالی نداشته و حتی نیازی به باتری ندارد. هیچ دنده‌ای برای تعویض کردن در آن نصب نشده و تنها دارای سه عدد چرخ به همراه یک فرمان است. حال ممکن است از خود بپرسید که این وسیله منحصربفرد چگونه حرکت می‌کند؟ وسیله‌ای که حتی کودکان 3 ساله نیز می‌توانند با کمی تمرین آن را حرکت دهند. راز سه چرخه پلازماکار، طراحی ساده آن است. در حالی که این ماشین بازی به سه چرخه معروف است، اما در حقیقت دارای 6 چرخ بوده که دوتای آن در عقب و 4 عدد آن در جلوی پلازماکار نصب شده است. بر روی چرخ‌ها یک صفحه به همراه یک صندلی راحتی تعبیه شده و یک اهرم نیز به عنوان فرمان در جلوی آن قرار گرفته است.

سه چرخه مدل پلازماکار

برای اینکه پلازماکار به جلو حرکت کند، کافیست کودکان به سادگی فرمان را به طور مداوم از چپ به راست به عقب و جلو حرکت دهند. این وسیله از نیروی طبیعی اینرسی (نیروی گریز از مرکز و اصطکاک و نیروی فردی که فرمان را به حرکت درمی‌آورد) برای حرکت استفاده می‌کند. برای متوقف کردن سه چرخه نیز کافیست حرکت فرمان را متوقف کرده و هنگامی که سرعت پلازماکار کند شد، پاهای خود را روی زمین بگذاریم. اینگونه ماشین کاملا متوقف شده و برای حرکت مجدد مراحل فوق را باید انجام داد. همانطور که گفتیم، کار با این ماشین منحصربفرد بسیار ساده بوده و کودکان بالای 3 سال می‌توانند از آن برای تقویت مهارت‌های حرکتی و شناختی استفاده کنند.

همچنین برای اینکه سه چرخه مدل پلازماکار را به عقب هدایت کنید، کافیست از نمونه‌های چندکاره آن خریداری کنید. این مدل‌ها قابلیت تعویض چرخ‌های جلویی را با چرخ‌های عقبی داشته و با تغییر حرکت فرمان از راست به چپ می‌توان ماشین را به عقب هدایت کرد. این کار باعث می‌شود حرکات شناختی کودکان بیشتر تقویت شود.

ویژگی‌های سه چرخه مدل پلازماکار

این سه چرخه جادویی و منحصربفرد دارای ویژگی‌های مختلفی است که بد نیست با چند مورد از آن آشنا شوید. شاید بعد از آشنایی با ویژگی‌های بی‌نظیر آن به خرید این ماشین جذاب ترغیب شده و کودکان خود را خوشحال‌ترین فرد روی زمین کردید. برای آگاهی از این ویژگی‌ها ادامه مطلب را از دست ندهید.

سه چرخه پلازماکار

هیجان خالص، سرگرمی خالص

شاید به جرات بتوان گفت که این سه چرخه، کودکان را بسیار فعال کرده و باعث می‌شود تا با شوق و ذوق برای به حرکت درآوردن آن تلاش کنند. کودکان باید برای به حرکت درآوردن دوچرخه و سه چرخه از پاهای خود کمک گرفته و با فشردن پدال‌ها انرژی زیادی صرف کنند. همین کار باعث می‌شود تا پاهای آن‌ها خسته شده و به مرور زمان تمایل خود برای دوچرخه‌سواری را از دست بدهند. همچنین، دوچرخه‌سواری نیاز به حفظ تعادل زیاد داشته و بسیاری از کودکان برای یادگیری با چالش‌های بزرگی مواجه هستند. از این رو، پلازماکار بهترین گزینه برای کودکان بوده تا به راحتی و صرف انرژی کمتر از سوار شدن بر آن لذت ببرند.

مناسب برای تمام سنین

یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های سه چرخه مدل پلازماکار مناسب بودن آن برای تمام سنین است. البته، منظور از تمام سنین، کودکان زیر 2 سال نبوده و منظور بچه‌های بالای 3 سال است. این ماشین به گونه‌ای طراحی شده است که کودکان بالای 3 سال با چپ و راست کردن اهرم (فرمان) به راحتی پلازماکار را به حرکت در‌آورند. فرمان به قدری روان است که بچه‌ها برای به حرکت درآوردن آن نیازی به صرف انرژی زیاد ندارند. این ویژگی، همان مزیتی است که پلازماکار را از سایر وسایل بازی متمایز کرده و حتی بزرگسالان نیز می‌توانند از مدل‌های بزرگ آن برای تفریح استفاده کنند.

جنس بدنه محکم و در عین حال راحت

جنس بدنه این سه چرخه از پلاستیک فشرده یا پلی‌اتیلن بوده و دارای صندلی‌های نرم و فرمان روان است. جنس محکم بدنه باعث شده است تا طول عمر این ماشین متحرک افزایش یافته و با هر ضربه‌ای خراب نشود. البته، این بدان معنا نیست که با استفاده نادرست خود منجر به خراب شدن آن شویم. هر وسیله‌ای برای ماندگاری زیاد نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته و افراد در حفظ و سلامت آن باید کوشا باشند. اما، این وسیله بازی به گونه‌ای طراحی شده است تا از زیر دستان کودکان خرابکار سالم بیرون آید. طراحان ماشین پلازماکار به خوبی این ویژگی کودکان را مد نظر گرفته و با استفاده از جنس‌های باکیفیت و مقاوم ایمنی آن را نیز بالا برده‌اند.

پلازماکار کویر

ایمنی بالا

همانطور که گفتیم سه چرخه مدل پلازماکار دارای بدنه بسیار محکم بوده که همین امر ایمنی آن را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا برده است. البته، بدنه ماشین پلازما به تنهایی ایمنی آن را بالا نبرده، بلکه وجود چرخ‌های محکم و همچنین فرمان روان باعث شده است تا کودکان بتوانند به راحتی تعادل پلازماکار را حفظ کنند. حفظ تعادل یکی از مهمترین بخش‌های دوچرخه‌سواری و به اصطلاح ماشین‌بازی بوده که بسیاری از والدین از ترس اینکه کودکان خود دچار سانحه نشوند از خرید دوچرخه خودداری می‌کنند. اما، ایمنی بالای این وسیله بازی باعث شده تا خانواده‌ها به خرید این ماشین جادویی ترغیب شوند.

بدون پدال، بدون چرخ‌دنده، بدون باتری

پلازماکار به دلیل نداشتن پدال، چرخ‌دنده و باتری خود را از سایر وسایل تفریحی متمایز کرده و بسیاری از والدین را تشویق به خرید آن کرده است. پلازماکار کویر تنها با نیروی اینرسی کار کرده و کافیست فرمان را به آرامی عقب و جلو کرد. این کار باعث می‌شود تا دیگر نیازی به ترمز کردن نباشد و هرگاه قصد توقف را داشته باشید، به راحتی حرکت فرمان را متوقف کنید. معمولا، بسیاری از کودکان با ترمز کردن و متوقف کردن دوچرخه و ماشین‌های بازی خود مشکل داشته که پلازماکار با طرح ایده خلاقانه خود این مشکل را برطرف کرده است. همچنین دیگر نیازی به تند تند پدال زدن نیست و تنها کافیست فرمان را به آرامی عقب و جلو کرد؛ پلازماکار به راحتی حرکت می‌کند.

سه چرخه مدل پلازماکار

قیمت ارزان

شاید تصور کنید سه چرخه مدل پلازماکار به دلیل ویژگی‌های بی‌نظیر خود بسیار گران باشد. اما، نسبت به کارایی و عملکرد خود از قیمت مناسبی برخوردار بوده و ازین بابت هیچ نگرانی وجود ندارد. اگر به دنبال خرید این محصول هستید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های آنلاین و مغازه‌های اسباب‌بازی آن را تهیه کنید. قیمت مناسب این ماشین باعث شده است تا خانواده‌ها برای تنوع در رنگ و طرح آن اقدام به خرید چند عدد پلازماکار کنند. تنوع در رنگ باعث می‌شود تا کودکان از روحیه شادی برخوردار شده و با لذت سوار بر پلازماکار شوند.

مزایای استفاده از سه چرخه مدل پلازماکار برای کودکان

این وسیله بازی دارای مزیت‌های زیادی برای کودکان است که برخی از مشاوران کودک برای بهبود شرایط ذهنی و روحی کودکان استفاده از آن را توصیه می‌کنند. استفاده از این وسیله بازی برای کودکان اوتیسمی توصیه شده تا مهارت‌های شناختی خود را تقویت کنند. در ادامه به چند مزیت این سه چرخه اشاره می‌کنیم.

تقویت مهارت شناختی کودکان

حرکت شناختی بدین معناست که مهارت‌های ذهنی و روانی را به کمک حرکات فیزیکی تقویت کرد. به گونه‌ای که به افراد کمک کند تا اطلاعات مختلف را به خوبی پردازش کند. یکی از روش‌های تقویت مهارت شناختی استفاده از دوچرخه و ابزاری است که برای به حرکت درآوردن نیاز به تمرکز و صرف انرژی فیزیکی دارد. بسیاری از روانشناسان برای اینکه به کودکان اوتیسمی کمک کنند تا مهارت‌های شناختی خود را تقویت کنند به والدین آن‌ها خرید دوچرخه و سه چرخه‌های پلازماکار را توصیه می‌کنند. البته، استفاده از این راهکارها در سنین کودکی یعنی 3 الی 7 سال توصیه شده چراکه کودکان در این سن از توان یادگیری و تاثیرپذیری فوق‌العاده‌ای برخوردارند.

 پلازماکار قیمت

رشد عملی و اجرایی

استفاده از سه چرخه مدل پلازماکار باعث می‌شود تا کودکان با یادگیری مهارت‌های تازه، مشکلات خود را بهتر حل کنند. این سه چرخه به رشد عملی و اجرایی کودکان کمک کرده و باعث می‌شود تا آن‌ها برای به حرکت درآوردن پلازماکار از توان جسمی و ذهنی خود کمک بگیرند. شاید، کودکان در این سن نتوانند به خوبی دوچرخه‌سواری را یاد بگیرند که این امر موجب سلب اعتماد بنفس و حس سرخوردگی آن‌ها می‌شود. از این رو، می‌توان با خرید پلازماکار اعتماد بنفس آن‌ها را افزایش داد چراکه هدایت این سه چرخه بسیار آسان بوده و تنها نیاز به حرکت دادن مداوم فرمان دارد.

تقویت مهارت‌های حرکتی

مهرات حرکتی به معنای افزایش مهارت هماهنگی و ادراک لمسی است. در این روش کودک با بهره‌گیری از وسایل بازی یاد می‌گیرد تا چگونه از اجزای بدن خود برای کار کردن با این لوازم کمک بگیرد. به طور مثال، کودک یاد می‌گیرد تا با فشردن پاهای خود بر روی پدال، دوچرخه را به حرکت دربیاورد. اما، همانطور که گفتیم برخی از بچه‌ها توانایی یادگیری دوچرخه را نداشته و از سه چرخه استفاده می‌کنند. از این رو، پلازماکار بهترین گزینه برای تقویت مهارت‌های حرکتی چنین کودکانی می‌باشد. همچنین، استفاده از این وسیله بازی باعث تقویت هماهنگی چشم و دست در کودکان خواهد شد.

خرید پلازماکار

افزایش اعتماد بنفس

استفاده از سه چرخه مدل پلازماکار باعث افزایش اعتماد بنفس کودکان می‌شود. هنگامی که کودکان بتوانند به تنهایی کاری را انجام دهند، حس غرور کرده و توسط والدین خود تشویق می‌شوند. این تشویق باعث می‌شود تا حس فوق‌العاده‌ای به کودکان منتقل شود و آن‌ها را از کار خود خرسند کند. البته، توجه داشته باشید که تشویق‌های بی‌مورد نه تنها کودکان را تشویق نکرده، بلکه باعث اعتماد بنفس کاذب آن‌ها می‌شود. اگر این حس کاذب هنگامی که به دلایلی مختلفی از بین برود، بشدت روحیه کودکان را خراب خواهد کرد. از این رو، تنها زمان کودکان خود را تشویق کنید که واقعا در انجام کاری موفق شده باشند.

یادگیری مدیریت کردن کارها

پلازماکار به دلیل اینکه برای حرکت نیاز به هماهنگی حرکت دست‌ها دارد، به کودکان کمک می‌کند تا سرعت آن را با دستان خود کنترل کنند. این امر باعث می‌شود تا کودکان روش کنترل و مدیریت کارها را یاد گرفته و با تکیه برخود سه چرخه پلازماکار را به حرکت درآورند. این سه چرخه‌ها به دلیل داشتن چندین چرخ، برخلاف دوچرخه نیازی به حفظ تعادل نداشته و کودکان در هر سنی که باشند به تنهایی می‌توانند آن را هدایت کنند. لبته، بهتر است در ابتدا نحوه هدایت آن را به کودکان آموزش دهیم تا به درستی فرمان را عقب و جلو کنند. اگر کودکان نتوانند این کار ساده را به خوبی یاد بگیرند دچار سرخوردگی خواهند شد.

مزایای خرید سه چرخه مدل پلازماکار برای مراکز تفریحی و مهد

امروزه بسیاری از والدین کودکان خود را به مراکز مهد و خانه‌های بازی سپرده تا در کنار هم سن و سالان خود به بازی بپردازند. اما، به دلیل تعدد این مراکز نمی‌دانند که کدام مرکز را انتخاب کنند. اگر قصد راه‌اندازی خانه‌های بازی و مهدکودک را دارید، بهتر است با خرید تجهیزات مدرن و مفرح مشتریان زیادی را جذب کنید. یکی از وسایلی که می‌تواند مشتریان شما را افزایش دهد، سه چرخه پلازماکار بوده که دارای ویژگی‌های منحصربفردی است. فراموش نکنید که مراکز مهد یکی از مکان‌هایی است که کودکان به دلیل شلوغی شهر و زندگی آپارتمانی به آن پناه می‌برند. از این رو، خرید بهترین و مفرح‌ترین تجهیزات بازی بسیار مهم بوده و تمام خانه‌های بازی و مراکز تفریحی باید دارای آن باشند.

خرید سه چرخه پلازماکار

سه چرخه مدل پلازماکار در عین حالی که یک وسیله تفریحی است، می‌تواند به مربیان مهد کمک کند تا با استفاده از آن اهداف آموزشی خود را به کودکان یاد دهند. آن‌ها می‌توانند یک هدف آموزشی نظیر حروف الفبا، تصاویر حیوانات و غیره را در انتهای سالن قرار داده و از کودکان بخواهند تا با استفاده از این سه چرخه‌ها به سوی این علائم حرکت کنند. کودکانی که در زمان زودتری به اهداف برسند، پاداش دریافت خواهند کرد. این کار باعث تشویق کودکان به یادگیری شده و در کنار آن مهارت‌های شناختی و حرکتی را نیز تقویت می‌کند. بهتر است برای اینکه کودکان هنگام استفاده با یکدیگر دعوا نکنند، تعداد زیادی از این سه چرخه‌ها تهیه کرد.

پلازماکار مناسب برای استفاده در خانه

پلازماکار دارای طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی بوده که می‌توان از آن در منزل نیز استفاده کرد. معمولا، برخی از والدین علاقه‌ای به سپردن فرزندان خود به مراکز مهد نداشته و ترجیح می‌دهند با فراهم کردن تجهیزات بازی در خانه، آن‌ها را سرگرم کنند. یکی از وسایلی که بسیار مفرح و هیجان‌انگیز است، سه چرخه پلازماکار می‌باشد. پلازماکار نیاز به حفظ تعادل نداشته و کودکان به راحتی می‌توانند با عقب و جلو کردن اهرم (فرمان) آن را به حرکت درآورند. یکی از برندهایی که اقدام به ساخت پلازماکارهای کوچک می‌کند، شرکت سه چرخه کویر بوده که با تولید پلازماکار ایرانی انتظارات کودکان را برآورده کرده‌اند.

اگر قصد راه اندازی یک خانه اسباب بازی را دارید و یا  در زمینه استخدام پرسنل خود نیاز به راهنمایی دارید،مشاورین ما 24 ساعته بصورت رایگان پاسخگوی شما خواهند بود!

021-44288050

 همین حالا تماس بگیرید!

خوشبختانه چند شرکت داخلی اقدام به تولید سه چرخه مدل پلازماکار کرده‌اند. حمایت از تولید کالای ملی باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های قدیمی این فرصت را بدست آورده و خودی نشان بدهند. این شرکت‌ها علی‌رغم آنکه کالاهای باکیفیت و بی‌نظیری تولید می‌کردند، اما متاسفانه در پس جنس‌های خارجی و به اصطلاح باکیفیت پنهان شده بودند. اما، اکنون با فرصت‌هایی که بدست آورده‌اند و با تولید محصولات باکیفیت خود مهر اثبات را به کالای ایرانی کوبیده‌اند. پلازماکار ایرانی، محصول برند سه چرخه کویر با ارائه محصولات باکیفیت ثابت کرده است که کالای ایرانی حرفی برای گفتن دارد.

چند نکته مهم قبل از خرید پلازماکار

اگر قصد خرید سه چرخه پلازماکار را دارید، بهتر است قبل از خرید از فضای داخلی مکان خود مطلع شده تا بهترین گزینه را تهیه کنید. بسیاری از مراکز مهد به دلیل عدم توجه به تعداد کودکان و فضای داخلی مهد اقدام به خرید سه چرخه‌های نامناسب می‌کنند. از این رو، باید قبل از خرید، تعداد کودکان را شمرد و بسته به نیاز آن‌ها این وسایل جادویی را خریداری کرد. همچنین، توجه به مساحت مهد یا خانه نیز بسیار مهم بوده چرا که برخی از سه چرخه‌ها دارای سرعت‌ها بیشتر بوده و نیاز به فضای بیشتری برای حرکت دارند.

قبل از خرید سه چرخه مدل پلازماکار به ایمنی و مهر استاندارد آن نیز توجه کنید. تمام تجهیزات بازی باید از سازمان استاندارد کشور مهر تایید دریفات کنند تا اجازه فروش داشته باشند. معمولا کودکان در این سن دارای جسمی ضعیف بوده و اگر دچار سانحه شوند، آسیب‌های شدیدی خواهند دید. توجه به کیفیت محصول و قیمت نیز یکی دیگر از فاکتورها هنگام خرید پلازماکار می‌باشد. برخی از شرکت‌های سودجو با تولید کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد سعی در درآمدزایی داشته که باید هرچه زودتر شناسایی شوند. بهتر است، هنگام خرید از یک فرد باتجربه کمک بگیرید تا بهترین جنس را به شما معرفی کند. یکی از جنس‌های باکیفیت پلازماکار ایرانی محصول برند سه چرخه کویر می‌باشد.

پلازماکار ایرانی

نحوه نگهداری

پلازماکار از جنس پلاستیک پلی‌اتیلن بوده و بسیار مقاوم است. پلی‌اتیلن دارای آنتی‌اکسیدان بوده و هرگز با اکسیژن واکنش نمی‌دهد. اما، بهتر است برای اینکه آسیب نبیند در مجاورت شدید رطوبت و اکسیژن قرار نگیرد. برای این کار توصیه می‌شود، پلازماکار را در مکان‌هایی نگهداری کنید که دارای تهویه مناسب باشند. این کار باعث می‌شود تا هوای گرم در اطراف بدنه پلاستیکی پلازماکار تجمع نکرده و از پوسیدگی جلوگیری شود. بهتر است بر روی بدنه این سه چرخه اجسام سنگین قرار ندهید تا دچار خمیدگی و تغییر شکل نشوند. همچنین، وزن کودکانی که سوار بر پلازماکار می‌شوند، نباید بیشتر از حد استاندارد باشد.

با تمهیدات لازم، از ورود گرد و غبار به درزهای سه چرخه جلوگیری کنید تا دچار پوسیدگی آن نشود. بهتر است هر چند وقت یکبار چرخ‌های آن را تعویض کرده تا بدنه سه چرخه را از تعادل خارج نکند. معمولا، استهلاک بالا باعث می‌شود تا چرخ‌ها دچار خوردگی شوند و به مرور زمان در حرکت و تعادل سه چرخه تاثیرگذار باشند. البته، برخی از شرکت‌ها با ارائه چرخ‌های یدکی به مشتریان این امکان را می‌دهند تا هرگاه که بخواهند چرخ‌ها را تعویض کنند. توصه می‌شود این سه چرخه‌ها را هرگز درون انباری نگهداری نکنید تا رطوبت و عدم تهویه هوا منجر به کهنگی و پوسیدگی بدنه دستگاه نشود.

در این مطلب به معرفی سه چرخه مدل پلازماکار و ویژگی‌های منحصربفرد آن اشاره کردیم. این سه چرخه نیازی به پدال، باتری، چرخ‌دنده و ترمز نداشته و با استفاده از نیروی اینرسی به حرکت درمی‌آید. این وسیله یکی از بهترین گزینه‌ها برای کودکان خردسال و اوتیسمی بوده تا مهارت‌های شناختی و حرکتی خود را تقویت کنند. بسیاری از روانشناسان خرید این دوچرخه‌ها را به والدین توصیه می‌کنند تا به کمک آن اعتماد بنفس و مهارت‌های کودکان را افزایش دهند. بسیاری از مراکز مهد و خانه‌های بازی با خرید این ماشین جادویی فضای مهد خود را هیجان‌انگیز کرده و به کودکان این فرصت را می‌دهند تا به تنهایی آن را هدایت کنند. این کار باعث می‌شود تا کودکان نحوه مدیریت و کنترل لوازم را یاد گرفته و در آینده به مشکل برنخورند.

برخی از شرکت‌های ایرانی اقدام به تولید پلازماکار ایرانی کرده و با ارائه بهترین جنس‌ها مهر اثبات را بر کیفیت کالاهای ایرانی زده‌اند. برند سه چرخه کویر یکی از این شرکت‌ها بوده و سالانه تعداد زیادی وسیله بازی به خصوص سه چرخه به بازار عرضه می‌کند. این سه چرخه‌ها دارای کیفیت بالا و به همراه لوازم یدکی برای تعویض هستند.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول را دارید، شماره تماس خود را وارد کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.