02144288050
مشاوره تلفنی

پروژه سرزمین شادی و بازی قاصدک استان اصفهان

یک مرکز بازی پیشرفته دیگر در اصفهان


 

خانه بازی سرزمین شادی و بازی قاصدک در بوئین میاندشت با برنامه هایی جذاب و قابل توجه بازگشایی خواهد شد. به نقل از مدیریت شرکت بازی سازان مهندس علی کولیوند این مرکز در زیربنای حدود200 متر مربع افتتاح می شود.

کارشناس پروژه این مرکز آقای عرفان شعبانی در خصوص برنامه های این مرکز اضافه کرد: سرزمین شادی و بازی قاصدک در اواخر ماه تیر 98 به بهره برداری خواهد رسید و مدیران این فضای بازی برنامه های ویژه ای را برای تابستان کودکان در نظر گرفته اند.

مهندس نیما سرابی ضمن تشکر از اعتماد مدیران این مرکز به بازی سازان گفت که بزودی در این خانه بازی با کلاس هایی متفاوت تر از دیگر خانه های بازی مانند زومبا در کنار کارگاه های شعر و قصه خوانی و همینطور آموزش کاردستی و اوریگامی اجرا می شود. گفتنی است که این مرکز در منطقه بوئین میاندشت استان اصفهان احداث شده است.

هستهٔ اولیه شهر از دو مکان جغرافیایی ۱.بویین و ۲.میاندشت تشکیل شده‌است، که بنیادگذاران هر دو، از گرجی‌های زمان شاه عباس اول هستند که توسط خود او از گرجستان به ایران تبعید شدند و به دستور او عده‌ای از جنگاوران آن‌ها جهت حفظ منطقهٔ فریدن و همچنین پایتخت (اصفهان) از حملات بیگانگان در فریدن ساکن شدند.

این دو مکان (بویین و میاندشت) در گذشته‌ای نه چندان دور با فاصله، و در دو سوی رودخانه قرار داشتند. احداث شاهراه اصفهان – لرستان (در سال‌های قبل از ۱۳۵۰) و عبور آن از این دو روستا، رشد و توسعهٔ این دو را فراهم نمود. ایجاد تأسیسات خدماتی، بازرگانی، ساختمان‌ها و اماکن، فاصلهٔ این دو مرکز را از میان برداشته و به هم پیوستن این دو مکان، هستهٔ اولیهٔ شهر بویین میاندشت را ایجاد نمود.

در سال ۱۳۷۷ یک محله دیگر به نام «ششجوان» به آن افزوده شد که همان روستای ششجوان پیشین می‌باشد که در غرب بویین میاندشت قرار داشت.

وجه تسمیه

بوئین را صاحب نظران به معنای «انبار» دانسته‌اند. مؤلف سیمای شهر اراک به نقل از استاد دهگان گوید: نام اولیه شهر آستانه، بویین کرج بوده که به آن بویین کره نیز می‌گفتند، بویین به معنای انبار و کره به معنای محصول می‌باشد.

میاندشت که به سبب واقع شدن در میان دشت نسبتاً وسیعی به این نام موسوم گشته‌است در میان گرجی‌ها به نام تُرِلی (toreli) موسوم است.تورلی تغییر یافته واژهٔ توللی است که در زبان گرجی به معنای «اهل تولی» می‌باشد و تولی تا حدود سیصد سال پیش نام منطقه‌ای در استان کاختی گرجستان بوده‌است.

به نظر می‌رسد گرجی زبانان پس از نقل مکان به این منطقه، نام زادگاهشان را بر آن نهاده‌اند.

با ما تماس بگیرید!

  • اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ
اشتراک گذاری در facebook
فیس بوک
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پینترست
  • مطالب پیشنهادی
  • نوشته های مفید
سافت پلی کودک
پلی گراند کودک | نگاهی به کاربردها و مزایای پلی گراندهای استاندارد
بیشتر بخوانید
ایرهاکی کودک
ایرهاکی اسباب بازی | همه چیز در مورد بازی هیجان‌انگیز ایرهاکی
بیشتر بخوانید
فروشگاه اینترنتی بازی سازان - معرفی
افتتاح رسمی فروشگاه اینترنتی بازی سازان
بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *