ترامپولین تخته ای – ترامپولین چند تخته

(دیدگاه 1 کاربر)

استفاده از محصولات سود آور و با هزینه های مناسب در کنار جذابیت بالا از اهداف شهربازی های روباز است. شهربازی های روباز عمدتا از وسایل سنگین مانند چرخ و فلک و کشتی صبا و … تشکیل شده اند اما وجود آیتم های سبک تر و مدرن تر می تواند یک مرکز بازی را نسبت به سایرین جلو انداخته و پیشرفت دهد. سازه های بادی، محصولات ورزشی و حرکتی آیتم هایی هستند که با هزینه کم اما با توجیه اقتصادی بالا می توانند در توسعه یک شهربازی مفید باشند. ترامپولین های تخته ای در سال های اخیر به یکی از پراستقبال ترین محصولات شهربازی تبدیل شده اند.

ویژگی های محصول

این سازه ها در ابعاد متفاوت با توجه به نیاز های مراکز بازی طراحی و ساخته می شوند و می توانند در تعداد تخته ها با یکدیگر متفاوت باشند. همچنین با توجه به جذابیت پرش و جنب و جوش برای کودکان و نوجوانان می توانند جذب مخاطب بالایی داشته باشند. بدنه این سازه از جنس پروفیل سنگین سه و نیم میلی متری ساخته شده که برای نگهداری و مقاومت آن کافی بنظر می رسد. این ضخامت در گوشه ها برای افزایش ایستایی و استحکام به دوبرابر افزایش یافته است. رنگ و پوشش الکترو استاتیک نیز برای حفاظت و افزایش طول عمر بدنه بر روی آن اضافه شده است. رده سنی این محصول نیز بطور عمده از 4 سال به بالا است.

نوع سازه می تواند به دو صورت مفصلی یا کشویی باشد. ارتفاع این محصول 3و نیم متر است و دور تا دور دیواره ها با تور محکم پلی آمید حفاظت شده است. همچنین در پایین اسکلت دور تا دور بنر زده شده. بسته به تعداد تخت ها تعداد ست های پله برای راحتی استفاده کاربران متفاوت است.

ابعاد و جمع بندی

در نسخه دو تخته ابعاد سازه 5×5 است. ابعاد 4 تخته 9×5 ، ابعاد شش تخته 9×8 و ابعاد نمونه ی ترامپولین هشت تخته 9×10.22 متر است. جنس تور کف ترامپولین از ترامپولین حرفه ای ژیمناستیک پلی آمید است و در کنار هر ترامپولین برای حفاظت از فرد و فنر های دور تا دور( هر تخت حدود 90 فنر) فوم های روکش شده با ارتفاع 10 سانتی متر قرار می گیرد.

ترامپولین های تخته ای در سایز های کوچک می توانند در فضاهای سرپوشیده و حتی خانه های بازی نیز به کار بروند اما نمونه های بزرگتر و سفارشی برای مراکز روباز انتخاب می شوند. لازم به ذکر است که علاوه بر ابعاد ذکر شده می توانید این محصول را  در مدل ها و سایز های دلخواه نیز سفارش دهید.

استعلام قیمت

در حال حاضر این محصول در انبار موجود نیست و در دسترس نمی باشد.

توضیحات

مزایای فراوان پریدن برای سلامتی

پرش بر روی ترامپولین شاید بهترین تمرینی باشد که تا به حال توسط انسان انجام شده است. این حرکت ریتمیک بالا و پایین پریدن به علت جاذبه، همه ماهیچه ها را تقویت کرده و همه سلول ها را به تحریک وامی دارد و اثراتی التیام‌بخش و جوان سازی حیرت انگیزی دارد. و همچنین بسیار مفرح است. کودکان با بدن خود بسیار هماهنگ هستند و به طور غیر ارادی بالا و پایین می پرند. آیا حرکت به سمت زمین برای ما بزرگسالان خوب است؟

پریدن چگونه صورت می گیرد؟

پریدن یا حرکت ارتجاعی بر روی ترامپولین مزایای منحصر به فردی در مقایسه با دیگر اشکال تمرین دارد. این تمرین شامل افزایش نیروی جی است که در بدن در نتیجه جاذبه ایجاد می شود. هنگامی که بر روی ترامپولین می پرید، افزایش و کاهش سرعتی به هنگام هر بار پرش اتفاق می افتد. تمامی ۶۳۸ ماهیچه به طور متناوب خم و شل می شوند، و تمام سیستم ماهیچه ای بدن سفت می شوند.

تمرین های مختلفی برروی ماهیچه های خاص انجام می شود، اما پرش بر روی ترامپولین تنها حرکتی است که همه ی بخش های بدن را به حرکت وا می دارد. پاهایتان نباید از روی ترامپولین جدا شود. بالا و پایین پریدن های ساده از مزایای ترامپولین است. هر چقدر بالاتر بپرید، نیروی جی بزرگتری، فرد پرش کننده را به سمت تشک ترامپولین برمی گرداند. بنابراین هر ماهیچه و سلول به شیوه ای قوی تر تحت تاثیر قرار می گیرد.

محصول پیشنهادی : مشاهده جامپینگ پرشی

آیا بکار انداختن همه بخش های بدن چالشی بزرگ است؟

بازوی شکسته ی گچ گرفته ای را تصور کنید. پس از یک دوره طولانی بدون فعالیت، این بازوی بهبود یافته ضعیف و بی قوت و در نتیجه کوچکتر است و عملکرد کمتری نسبت به بازوی دیگر دارد. عدم فعالیت و تمرین برای هر بخش بدن عملکرد آن را به خطر می اندازد و درنهایت سلامت کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که بر روی ترامپولین می پرید همه ماهیچه ها و سلول ها به علت نیروهای کاهش سرعت، افزایش سرعت و جاذبه در معرض فشارهای مکانیسمی بسیار سودمندی قرار می گیرند و در نتیجه منجر به نیرومندی و سرزندگی می شود.

۱۰ مزیت پریدن بر روی ترامپولین برای سلامتی

 

۱-پریدن بر روی ترامپولین به افزایش تراکم استخوان کمک کرده و از پوکی استخوان جلوگیری می کند

حرکت ارتجاعی منظم به افزایش تراکم استخوان کمک کرده و تراکم استخوان را برای سنین بالاتر حفظ می کند. این حرکت در جلوگیری از پوکی استخوان موثر است. استخوان ها تحت فشار قابلیت قوی تر شدن را دارند و هنگامی که تحت هیچ فشاری نباشند، ضعیف می شوند. بهترین راه برای انجام این عمل، کار بر روی استخوان ها برخلاف جاذبه است. فضانوردان ممکن است تنها با ۱۴ روز اقامت در فضا و در شرایط جاذبه ی صفر، تا ۱۵ درصد از تراکم استخوان ها و ماهیچه های خود را از دست بدهند. بالا و پایین پریدن اصلی ترین استراتژی ناسا برای کمک به ساخت دوباره استخوان ها و غلبه بر پوکی استخوان در میان فضانوردان است.

وقتی بر روی ترامپولین می پرید، تمام بدن تاثیر نیروی جی را تقسیم می کند. بالا  و پایین پریدن برخلاف اغلب تمرین ها، استخوان ها و ماهیچه ها را بدون خطرات جراحی برای فشار بر روی نقاط اتصال همچون زانوها، قوزک های پا، مفاصل ران و پشت، قوی می کند.

۲-پریدن بر روی ترامپولین همه سلول های بدن را تقویت می کند

بالا و پایین پریدن به شکلی موثر باعث می شود تمام ۳۷ تریلیون (۳۷ هزار میلیارد) سلول بدن بالا و پایین بروند. فشار جاذبه و نیروی جی بر روی هر سلول باعث می شود که آن سلول فشار افزایشی را با قوی تر شدن، تنظیم کرده و درنتیجه باعث افزایش انرژی سلول و عملکرد میتوکندری شود. سلامت سلولی برای سلامت کلی بدن ما بسیار حایز اهمیت است. وقتی سلول ها عملکرد خوبی ندارند، در برابر نابودی دی ان ای ها آسیب‌پذیر می شوند. سلول های تغییر یافته، مقدمه‌ای بر بیماری های مزمن و فرساینده هستند. هنگامی که هر سلول به درستی و به طور منظم کار می کند، قدرت بنیه ای و سلامت جسمانی نتیجه اجتناب ناپذیر آن است.

۳-پریدن بر روی ترامپولین با بهبود گردش خون لنفاوی به رفع مسمومیت از بدن کمک می کند

پریدن بر روی ترامپولین دستگاه لنفاوی شما را پاکیزه و به از بین بردن سموم از بدن کمک می کند. ما در زمانه بی سابقه ای زندگی می کنیم که پیوسته در معرض مقدار زیادی از آلودگی های زیست محیطی و سموم در بدن، هوا و آب آشامیدنی مان هستیم. سلامت خوب منوط به توانایی بدن برای حذف این سموم به طور موثر است. بدنی با مواد سمی زیاد می تواند منجر به عفونت های مکرر و شرایط متابولیک جدی همچون سرطان ها شود. دستگاه لنفاوی ما نقش مهمی در سم زدایی ایفا می کند.

برخلاف آنکه دستگاه گردش خون با استفاده از قلب، خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند، دستگاه لنفاوی هیچ پمپی ندارد و گردش آن به حرکات بدن بستگی دارد. از آنجا که مایع لنفاوی در مسیری رو به بالا جریان می یابد، حرکات عمودی پرش بر روی ترامپولین، بیشتر از حرکات افقی همچون راه رفتن و دویدن، در پمپاژ مایع لنفاوی موثر است. بنابراین، بالا و پایین پریدن منظم سم زدایی از بدن را برای حفظ عملکرد خوب و با‌طراوت بدن، تسهیل می کند.

۴- پریدن بر روی ترامپولین ایمنی بدن را برای دفع عفونت ها و جلوگیری از بیماری ها افزایش می دهد

پیش از این نشان داده شد که نیروی جی افزایش یافته به بالا رفتن فعالیت لنفوسیت بدن کمک می کند. لنفوسیت ها سلول های سفید مخصوص خون هستند که با نابود کردن ویروس ها و باکتری های هجوم آورنده و همچنین سلول های سرطانی، از بدن در برابر بیماری ها دفاع می کنند. ۱۰ دقیقه بالا و پایین پریدن تعداد سلول های سفید خون را که برای بیش از یک ساعت و بیشتر بالا مانده اند، سه برابر می کند. دستگاه لنفاوی این سلول های ایمنی را در سراسر بدن جابجا می کند تا عملکرد ایمنی را که نخستین خط دفاعی بدن است، تقویت کند.

یک دستگاه ایمنی قوی به دورکردن عفونت ها و جلوگیری از بیماری ها کمک می کند. لیندا بروکس در کتابش با عنوان «دیدگاهی ساده در مورد سرطان»، می نویسد بالا و پایین پریدن به دلیل اثرات سم زدایی و افزایش ایمنی آن، به کاهش تومورهای سرطانی کمک می کند.

۵- پریدن بر روی ترامپولین گوارش و سلامت روده را بهبود می بخشد

پریدن بر روی ترامپولین به گوارش کمک می کند زیرا این حرکت منظم بالا و پایین پریدن باعث انقباض و انبساط ماهیچه هایی می شود که مجرای گوارشی را شکل می دهند. حرکات حلقوی گوارشی بهبود یافته بدان معناست که بدن قادر به پردازش و جذب مواد مغذی به شکلی کارآمد است.

این موضوع به کمبود مواد مغذی مورد توجه که درمیان افرادی با سیستم های گوارشی در معرض خطر شایع است، کمک خواهد کرد. هنگامی که بدن ماده مغذی مورد نیازش را جذب می کند، مواد مورد نیاز برای خود التیامی و جوان سازی را دارد. علاوه بر این، امواج کرم وار فعال در امعاء اجازه می دهد تا غذا سریعتر حرکت کرده و پسماندها آزاد شوند و یبوست برطرف شود.

۶- پریدن بر روی ترامپولین حالت اندام، تعادل و هماهنگی را بهبود می بخشد

پریدن بر روی ترامپولین با تحریک عصب های چشمی و کانال گوش درونی شما، تعادل، هماهنگی و حالت اندام را بهبود می بخشد. بالا و پایین پریدن منظم شرایط بدن را برای واکنش سریع که یک مهارت ارزشمد است، فراهم می کند. نتایج یک مطالعه ۱۴ هفته ای در برزیل نشان داد که تمرین ترامپولین، توانایی افراد سالخورده برای حفظ تعادلشان در حین افتادن را افزایش می دهد.

این کمک بزرگی است زیرا افتادن برای یک فرد سالخورده ممکن است منجر به شکستگی استخوان یا آسیب به سر شود که تمام زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

نتایج یک مطالعه جالب دیگر در استرالیا حاکی از آن است که بالا و پایین پریدن در کمک به ورزشکاران برای حفظ تعادل به هنگام پیچ خوردن قوزک پا بسیار مهم است. با گذر زمان بالا و پایین پریدن همچنین به انطباق نخاعی که در از بین رفتن دردهای مفاصل ، گردن و پشت کمک می کند، موثر است.

۷- پریدن بر روی ترامپولین ماهیچه های چشم را برای دید بهتر تقویت می کند

پریدن بر روی ترامپولین همچنین به دلیل اثرات نیروی جی افزایش یافته در هر بخش بدن، به تقویت عصب های چشمی و ماهیچه های چشم شما کمک می کند. شهر سنگاپور رتبه نخست نزدیک بینی در میان جوانان را در دنیا دارد. در حقیقت نزدیک بینی در بسیاری از بخش های آسیای شرقی به مرز هشدار رسیده است.

عوامل زیادی ممکن است در این مورد سهیم باشند اما ما می توانیم با بالا و پایین پریدن منظم، با بینایی ضعیف مبارزه کنیم. چشم ها، ارگان های شبیه ماهیچه ای هستند که باید مانند دیگر ماهیچه ها در بدن تمرین و تحرک داشته باشند. عدسی های چشم مانند دیگر بخش های بدن، بدون تمرین از حالت خود خارج می شوند. بالا و پایین پریدن به تحریک سلول های عدسی های چشم برای حفظ حالت و عملکرد اصلیشان کمک می کند.

۸- پریدن بر روی ترامپولین ظرفیت ریه و جذب اکسیژن را افزایش می دهد

نتایج یکی از مطالعات برجسته ناسا نشان داد پریدن بر روی ترامپولین اکسیژن‌رسانی سلولی را افزایش می دهد. اکسیژن حیاتی ترین ماده مغذی برای بدن است. پریدن بر روی ترامپولین به گردش اکسیژن در سراسر بدن برای افزایش انرژی کمک می کند. بدنی که در آن گردش اکسیژن زیادی صورت بگیرد، میزبان میکرب بیماری ها و سلول های ناهوازی که نمی توانند در محیط سرشار از اکسیژن زنده بمانند، نخواهد بود. بالا و پایین پریدن منظم بر روی ترامپولین به بدن شما انرژی داده و مقاومت بدن در برابر سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری ها را افزایش می دهد.

۹- پریدن بر روی ترامپولین به کاهش وزن کمک می کند

پریدن بر روی ترامپولین برای افزایش میزان سوخت و ساز بدن و کاهش وزن به اثبات رسیده است. میزان سوخت و ساز بدن شما تا ۲۴ ساعت پس از پایین آمدن از ترامپولین، همچنان بالا باقی می ماند. بالا و پایین پریدن به صورت فوق العاده یک کالری سوز موثر است. بالا و پایین پریدن به دلیل مزایای فراوان برای سلامتی، تمرینی خوب برای برنامه کاهش وزن است. گردش خون لنفاوی که به حذف سموم و آلودگی ها از بدن کمک می کند، در کاهش وزن سریع بسیار موثر است.

۱۰- پریدن بر روی ترامپولین ظرفیت و سلامت ذهنی را بهبود می بخشد

بالا و پایین پریدن منظم باعث بهبود گردش خون می شود و این کار نیز منجر به رسیدن اکسیژن فراوان به مغز و ارتقای تمرکز ذهنی می شود. انجام حرکات ضربدری بر روی ترامپولین که در آن حرکت انجام شده توسط یک قسمت از بدن، به وسیله قسمت دیگر بدن نیز تکرار می شود، ارتباطات بین دو نیمکره مغز را افزایش می دهد. این امر منجر به بهبود ظرفیت ذهنی شده و به خواندن و نوشتن بچه ها نیز کمک می کند.

پریدن بر روی ترامپولین همچنین حس خوب بودن و خوشی را به همراه دارد. این کار باعث ترشح اندروفین که هورمون «حس خوب» است، می شود تا حال شما را خوب کند و خوش بینی و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

همه می توانند بر روی ترامپولین بپرند!

پریدن بر روی ترامپولین بسیار ساده است و همه می توانند این کار را انجام دهند. حتی پریدن آرام بر روی ترامپولین بدون پایین آمدن از روی تشک آن تمام مزایای سلامتی را به همراه دارد و برای افراد جوان و بیماران بهبود یافته مناسب است. شما می توانید سلامتی خود را با بالا و پایین پریدن منظم بر روی یک ترامپولین کوچک مخصوص در خانه یا محل کارتان دوباره بدست آورید.

توانایی پریدن یک برنامه ی ارتجاعی ایروبیکی است که برای بهبود سلامت قلب شما و قوی تر شدن همه بخش های بدن طراحی شده است. این حرکت برای افزایش سطح سلامتی و تناسب شما به سطح بالاتر ایجاد شده است.

آیا درباره این محصول سوالی دارید ؟!

از ما بپرسید ..
از ما بپرسید ..

اطلاعات بیشتر

متغیرها
نوع

کشویی
مفصلی

جنس اسکلت

پروفیل سنگین 40 درصد

رده سنی

ابعاد دو تخته

5×5

ابعاد چهار تخته

9×5

ابعاد شش تخته

9×8

ابعاد هشت تخته

9×10.22

پایین دیواره ها

بنر

تحمل وزن

ارتفاع

پله

ترامپولین

فنر

اوکراین یا آلمان
هر تخته حدود 90 فنر

تور

پلی آمید

کفی

ترامپولین حرفه ای ژیمناستیک پلی آمید

فوم محافظ

روکش فوم FIT
فوم ده سانت استاندارد
فوم محافظ برای روکش اسکلت

رنگ بندی


1
ارسال دیدگاه

avatar
1 نظرات
0 پاسخ‌های موضوعی
0 دنبال کنندگان
 
نظرات با پاسخ بیشتر
نظرات پرطرفدار
1 نویسنده دیدگاه
kamal Recent comment authors
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
kamal
مهمان
kamal
امتیاز به این محصول :
     

.