تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه مهد و پیش دبستانی قرآنی نور الحسنی استان زنجان

مهد و پیش دبستانی قرانی نور الحسنی در زنجان


مهد قرآنی و هوشمند نور الحسنی در زنجان افتتاح خواهد شد. این مهد در شهرستان شناط از توابع ابهر در استان زنجان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

کارشناس این پروژه عرفان شعبانی در رابطه با قرارداد این مرکز نگهداری کودک افزود: این مهد و پیش دبستانی قرآنی در زیربنای 140 متر و نگاهی تخصصی به امر نگهداری از کودکان افتتاح خواهد شد.

مهندس علی کولیوند و مهندس نیما سرابی نیز مشاوره هایی را در خصوص ابعاد درآمدی، استخدام و آموزش پرسنل در اختیار مدیران این مرکز قرار دادند. موسس و مدیریت این مرکز سرکار خانم اسدی ضمن تشکر از مشاوران هدف از احداث این مهد کودک در استان زنجان را ايجاد انس والفت كودكان با كلام وحی در بین نونهالان عنوان کرد.

همچنین دیگر امکانات آموزشی و پژوهشی این مرکز را بهره گیری از مربیان مجرب با الگو های روز دنیا، پکیج تخصصی ویژه نواموزان، اتاق مخصوص بازی و برگزاری کلاس های هوش، خلاقیت، رباتیک و چرتکه بیان کرد. در این راستا نیما سرابی مدیریت فروش بازی سازان موفقیت این مرکز را بسیار نزدیک و قابل پیش بینی دانست و از تصمیمات مدیریت این مهد کودک در استان زنجان پشتیبانی و حمایت کرد.

مهد و پیش دبستانی نورالحسنی استان زنجان در حال حاضر برای سال تحصیلی جدید به ثبت نام از نونهالان و نوآموزان می پردازد.

بهر در قدیم اوهر نامیده می‌شده‌است. مردم محلی به آن اَبَر می‌گویند. نام ابهر از آب+هر تشکیل شده و در زبان تاتی به معنی آب آسیاب است. ریزابه‌های ابهررود از قدیم آسیاب‌های زیادی را به چرخش درآورده که امروزه نیز چنین است.

در دوره ساسانیان هنگامی که خسرو اول انوشیروان ایران را به چهار قسمت تقسیم کرد ابهر در منطقه دوم یعنی استان جبال قرار داشت در این دوره منطقه ابهررود تحت تسلط خاندان مهران یکی از هفت خاندان مهم حکومت گر ایران قرار داشت این خاندان علاوه بر ابهر به مناطق وسیعی که از ناحیه خوار تا آوج و دشتبی امتداد داشت مالکیت داشتند و معروفترین افرادی که از این خاندان شناخته شده‌اند شروین دشتبی، بهرام چوبینه، پیران گشسب، گریگوریوس و سیاوش رازی هستند.

پیشنهاد می شود : خانه بازی

تا پیش از خلافت هارون الرشید، ابهر منطقه نسبتاً وسیعی را از استان زنجان شامل بود. وی قسمتی از قاقازان و نیز ناحیه ابهر رود را از ابهر جدا کرد و به قزوین ملحق ساخت. در اوایل سده ۸ قمری ولایت ابهر ۲۵ پاره دیه داشت و حقوق دیوانی آن به یک تومان و چهار هزار دینار می‌رسید.

از ابهر به عنوان بلوک معتبر از ولایت خمسه با باغات فراوان و آب‌های جاری نام برده شده‌است. شاردن می‌نویسد ابهر در دوره شاه عباس دوم صفوی دارای ۲۵۰۰ خانه و باغچه بوده‌است. چنانچه سواره نیم ساعت وقت لازم داشته تا از آن عبور کند. ابهر در این زمان دارای اماکن عمومی و سه مسجد بزرگ بوده و در وسط شهر بقایای گلین قلعه مخروبه‌ای مشاهده می‌شود.

در سال ۱۱۰۰ هجری تاورنیه از ارامنه شهر ابهر خبر داده و ژوبر در زمان فتحعلیشاه قاجار باغ‌های ابهر و خانه‌های تمیز و راحت آن را ستوده‌است. در سال ۱۲۴۷ هجری ابهر ۷۰۰ خانه و باغ‌های دانشین داشته و قبر شیخ قطب الدین از مشایخ سلسله شیخ صفی الدین اردبیلی در ابهر واقع شده بر طبق نوشته دوسرسی در سال‌های ۱۲۵۰ هجری دوره محمد شاه قاجار ابهر دارای ۲۰۰ خانه و ۹۰۰ نفر جمعیت بوده و دو گنبد نیمه ویران از دو مسجد در آن دیده می‌شده‌است.

در دوره ناصر الدین شاه قاجار ابهر تیول توپخانه بوده‌است چنانچه خرمدره در تیول فراشخانه بوده در همین دوره قلعه خرابه‌ای به نام دارا در ربع فرسخی شهر دیده می‌شده‌است و خانه‌های آن کمتر از ۱۱۰۰ نبوده. در سده ۱۰ قمری از مرقد پیر حسن بن اخی آوران نیز در ابهر یاد شده و سیدی علی کاتبی دریاسالار عثمانی در ۹۶۴ ه‍.ق آن را زیارت کرده‌است.

با ما تماس بگیرید!

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن