تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه شهربازی روباز هفت حوض استان خراسان رضوی

استان خراسان رضوی – شهر مشهد، شهربازی بزرگ هفت حوض


شهربازی هفت حوض مشهد

شهربازی بزرگ هفت حوض مشهد توسط تیم کارشناسان بازی سازان به بهره برداری خواهد رسید. شهربازی بزرگ هفت حوض در مجتمع گردشگری هفت حوض مشهد در زمینی با متراژ 400 متر مربع افتتاح خواهد شد.

کارشناسی این پروژه بزرگ برعهده مهندس علی شیخان بود و تعدادی از محصولات حرکتی و بادی عظیم بخشی از محصولات این پروژه بود. مجتمع گردشگری هفت حوض دارای یک شهربازی روباز و یک شهربازی سرپوشیده با محصولات متنوع گیمی، بادی، ماشین های کوبنده و… خواهد بود و تماما یک مجتمع سرگرمی کامل را در داخل یک مرکز گردشگری با خود دارد.

پروژه شهربازی هفت حوض مشهد در عید قربان سال 1398 توسط مهندس سارخانی مدیریت این مرکز بازگشایی می شود. همچنین تجهیزات دیگری را نیز برای یک مجتمع گردشگری و شهربازی روباز دیگر در شهر مشهد از محصولات بازی سازان خریداری نمودند.

مهندس علی کولیوند مدیریت شرکت بازی سازان در جلسه مشاوره پروژه شهربازی هفت حوض مشهد در رابطه با پتانسیل های عظیم مراکز بازی به جهت رونق اقتصاد و جذب و ایجاد گردش مالی در کشور صحبت کرد و راهنمایی هایی را نیز در خصوص توسعه پایدار مراکز بازی عنوان کرد.

مهندس نیما سرابی نیز در همین راستا به مسائل و روش های جذب مخاطب و درآمدزایی در شهربازی ها و مراکز تفریحی اشاره کرده و توضیحات کاملی را در این خصوص ارائه کردند.


جاذبه های گردشگری خراسان رضوی

خراسان رضوي بزرگترين قطب گردشگري مذهبي كشور است كه با توجه به قدمت تاريخي در حوزه تاريخ اسلام بناهاي آرامگاهي بيشترين و مهمترين چشم انداز معماري اين منطقه را به خود اختصاص داده است.

مجموعه هاي آرامگاهي بناهايي هستند كه طي ساليان طولاني بر روي مدفن و مزار شخصيتهاي مذهبي و محبوب شكل گرفته اند و معمولا شامل بناي حرم، مساجد، مدارس، كتابخانه ها، كاروانسراها، آب انبارها، خانقاهها و فضاهايي از اين قبيل مي شوند‏.‏

گسترش چنين مجموعه هايي با اعتبار و احترام صاحب مدفن و ارزش هنري و معماري بناهاي ساخته شده ارتباط مستقيم دارد‏.‏

برخي از مجموعه هاي آرامگاهي مانند آستان قدس رضوي در شكل گيري و پيدايش شهرها نقش اساسي و مهمي ايفا كرده و به مركز فعاليتهاي مختلف مذهبي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي تبديل شده اند‏.‏

مهمترين مكان در خراسان رضوي حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) و مجموعه آستان قدس رضوي، مسجد گوهرشاد، مدرسه پريزاد، مدرسه دودر، بقعه خواجه ربيع، بقعه گنبد سبز، آرامگاه نادرشاه افشار و مصلا در مشهد و نيز ييلاقات سرسبز طرقبه شانديز و بوستان وكيل آباد‏ است.‏

همچنين مجموعه هاي كوهسنگي، بند گلستان، خواجه اباصلت، خواجه مراد و مقبره گوهرتاج در مشهد، مسجد پامنار، آرامگاه ملاهادي سبزواري، مناره خسروگرد، رباط مهر، آرامگاه سيدحسن غزنوي و مسجدجامع در سبزوار، گنبد هارونيه و آرامگاه فردوسي در توس، كتيبه نادري و عمارت خورشيد در كلات نادري در کنار شهربازی های بزرگ روباز و سرپوشیده این استان مانند شهربازی هفت حوض مشهد از ديگر مكانهاي ديدني خراسان رضوي هستند‏.‏

اين اماكن تنها بخشي از صدها اثر تاريخي، فرهنگي، تفریحی و طبيعي خراسان رضوي هستند بطوري كه با حضور در هر يك از شهرستانهاي اين استان با كمي پرس و جو از اهالي منطقه مي توان آثار و ابنيه تاريخي فراواني را ديد و از زيبايي آنها لذت برد.

با ما تماس بگيريد!

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن