تجهیزات مهد کودک و شهربازی

پروژه خانه بازی هپی لند شهرستان نیشابور

خانه بازی هپی لند بزودی در شهرستان نیشابور تاسیس می شود


به گزارش روابط عمومی شرکت بازی سازان و به نقل از مدیریت این شرکت یک مرکز تفریحی در نیشابور افتتاح خواهد شد. نیما سرابی مدیریت فروش بازی سازان از مراسم افتتاحیه رسمی خانه بازی هپی لند در عید فطر 1398 خبرداد. وی همچنین در جریان این پروژه از ظرفیت های این استان در حوزه کودک سخن گفت و راه اندازی این مرکز را قدمی در راستای تخقق این اهداف است.

کارشناسان این پروژه آقایان نقیب مهر و سعد زاده بودند که در رابطه با این فضا و پتانسیل های آینده ی آن مطالبی را عنوان کردند همچنین از برگزاری کارگاه های مختلف و سرگرمی های متنوع در آینده ای نزدیک در این فضای 250 متر مربعی، بدست مدیران این مرکز خانواده قلیلیان خبردادند.

نام نیشابور -که در متون گوناگون، به گونه‌های نیشاپور، نشابور و نیسابور نیز آمده- گونهٔ دگرگون‌شدهٔ واژه‌ای مرکب از زبان پهلوی ساسانی است؛ دربرگیرندهٔ: نی + شا + پور.بخش اول: نی؛ سه دیدگاه دربارهٔ ریشهٔ آن مطرح است:

برگرفته از نِهْ؛ از ریشهٔ فعل نهادن؛ به معنی جای و شهر.
برگرفته از نْیْو؛ صفت؛ به معنی دلیر، مردانه، بهادر، زیبا و خوب
دگرگون‌شدهٔ نیک؛ صفت؛ به معنی خوب، خوش، زیبا و شخص نیکوکار
بخش دوم و سوم: شا + پور؛ دگرگون‌شدهٔ شاه‌پوهر (شاه‌پور، شاپور)؛ و گونهٔ معرب آن، سابور؛ به معنی شاهزاده و پسر شاه؛ شاه‌پوهر در واژهٔ نیشابور، نام خاص است و یادآور سازندهٔ شهر است شاپور یکم ساسانی نیشابور را ساخت و قدمت نیشابور متعلق به دوره ساسانیان است.نعمتی، «نام‌شناخت؛ ابرشهر، نیشابور»، خراسان‌پژوهی، ۱۹۴.نام نیشابور، به هر سه گونهٔ نِهْ‌شاهپور (شهر شاپور)، نْیْوشاهپور [nēv-š(ā)hpur / nēv-šāpūr]] (شهر زیبای شاپور یا شاپور دلیر و خوب) و نیکْ‌شاهپور (شاپور خوب و نیکوکار) به رویداد تاریخی نبرد شاپور اردشیران اشاره می‌نماید و چنان‌که در بند پانزدهم نسک پهلوی شهرستان‌های ایرانشهر آمده‌است: وی پس از شکست دادن پهلیزک تورانی، دستور داد تا در این نبردگاه، نیشاپور را بسازند.

با ما تماس بگيريد!

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
برچسب ها

mtavakolianr

گرافیست، نویسنده و محتوا ساز؛ با علاقه زیاد به نوشتن در حوزه ی کودک و سرگرمی

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن