مقالات زمین های بازی

چرا کودکان در زمین های بازی روباز به سرسره علاقه دارند؟

چرا کودکان در زمین های بازی روباز، به سرسره علاقه دارند؟

چرا کودکان در زمین های بازی روباز به سرسره علاقه دارند؟

شما اگر به راستی به هر زمین بازی روباز در سراسر آمریکای شمالی بروید، به حتم یک نوع سرسره در آنجا خواهید دید. علاوه بر این شما شاهد چهره های مشتاق و هیجان زده ای هستید که به صف ایستاده اند تا از سرسره پایین بیایند. و از همه مهم تر، سرسره ها برای کودکان در هر رده سنی، شادی بخش، پرسرعت و مفرح و سرگرم کننده هستند.

چرا کودکان در زمین های بازی روباز به سرسره علاقه دارند؟ :چرا سرسره؟

اغلب کودکان به طور طبیعی هنگام اکتشاف محیط اطراف خود، افرادی هیجانی و بدون ترس هستند و این نشان دهنده میزان عملکرد فرآیند یادگیری در آنهاست. با این گفته، در جهانی که با خطوط راهنمای امنیتی و رفتارهای بررسی شده، احاطه شده است، سرسره یکی از معدود مکان هایی است که یک بچه می تواند آزادانه سطح زیاد آدرنالین و هیجان را بدون نگرانی درباره آسیب دیدگی های بالقوه یا هر نوع  آسیب دیدگی مهم، تجربه کند. شما اغلب نمی شنوید که کودکان روی سرسره به یکدیگر آسیب برسانند، شنیده اید؟

از یک بچه بپرسید که کدام یک از تجهیزات زمین های بازی روباز را بیشتر دوست دارد و از آن لذت می برد و ما به شما تضمین می دهیم که اکثر پاسخ ها، سرسره پرسرعت خواهد بود. بنابراین، چرا کودکان سرسره را انقدر دوست دارند؟ سرسره ها چه مزایای بیشتری در زمین های بازی روباز و سرپوشیده دارند؟

سرسره های اصلی زمین های بازی روباز

همانطور که پیش از این گفته شد، نخستین سرسره های زمین های بازی از چوب ساخته شده بودند که البته فکر کردن درباره تراشه های چوب دردناکی که مطمئنا آسیب زننده خواهند بود، اندکی ترسناک است. خوشبختانه استفاده از این نوع سرسره ها چندان طول نکشید و سرسره های فلزی نیزاغلب شکسته، زنگ زده یا از هم جدا می شدند که این هم منجر به آسیب دیدگی هایی می شد. لازم به گفتن نیست که عمق کم نرده های محافظ این نوع سرسره ها مستلزم آن بود که مراقبت بیشتری صورت گیرد. همچنین گرمای ایام تابستان باعث می شد که سرسره های فلزی به شدت داغ شده و خطر سوختگی بیشتر شود. با درنظر گرفتن این موارد، هم اکنون سرسره های فلزی در زمین های بازی بسیار معدودی مورد استفاده قرار می گیرند و در حقیقت به طور کلی در بسیاری از مناطق ممنوع هستند.

امروزه شما درخواهید یافت که اکثر سرسره هایی که می بینید از نوعی پلاستیک چرخشی فرم گرفته ساخته شده و نرده های ایمن با کیفیت و سطوح غیرچسبناک دارند. با این شیوه طراحی جدید، کودکان می توانند هنگام پایین آمدن از هر نوع سرسره، از سرعتی هیجانی به شکلی ایمن و ساده لذت ببرند.

بازی سازان : مزایای سرسره برای کودکان

تاب و سرسره ها حس اعتماد به نفس و اکتشاف را القا می کنند. در حالیکه حرکت سرخوردن هیجان انگیز و مفرح است، اما مستلزم جرات و شجاعت برای بالارفتن از سرسره و انجام حرکت سریع برای پایین آمدن از آن است ، و ممکن است بعضی کودکان با اعتماد به نفس این کار را انجام دهند. مواجه شدن با یک سرسره بلند و ترسناک و پایین آمدن از آن با چهره ای خندان، دستاوردی باورنکردنی برای کودکان است. سرسره یک محرک کامل برای فعالیت فیزیکی به کودکان است. شما برای پایین آمدن از سرسره، ابتدا باید سعی کنید از آن بالا بروید!

سرسره تشویق کننده کودکان است و آنها را تقویت روحی می کند. به همین دلیل، کودکان ازهر چیزی شبیه سرسره بالا می روند تا از آن سر بخورند. کودکان اغلب بارها و بارها به این الگوی بالا رفتن و پایین آمدن از سرسره به دلیل هیجان بی درنگ آن، ادامه می دهند. این رفتار ادامه دار، تعادل ، هماهنگی و هوشیاری فضایی را به کودکان می آموزد. سرسره ها همچنین مهارت های اجتماعی و سازماندهی را به کودکان می آموزند. کودکان سریعا می آموزند که منتظر بمانند تا نوبتشان شود و در حالیکه پشت سر یکدیگر ایستاده اند تا از سرسره سر بخورند، صبور می شوند.

 

2 دیدگاه در “چرا کودکان در زمین های بازی روباز به سرسره علاقه دارند؟

  1. مهد السا گفت:

    سرسره برای فروش هم دارید؟ تاب و سرسره با هم اگر باشه

    1. سیمین فتح الهی گفت:

      سلام بله تماس بگیرید در خدمتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.