نمونه کارها

تجهیز فضای بازی روباز مجتمع مسکونی کیسون هشتگرد

تجهیز فضای بازی روباز مجتمع مسکونی کیسون هشتگرد

تجهیز فضای بازی روباز مجتمع مسکونی کیسون هشتگرد

با رشد جمعیتی شهر تهران، روند مهاجرت به شهر های اطراف از سال 1398 قوت گرفت و با جدا شدن شهر کرج و تبدیل آن به مرکز استان البرز شاهد افزایش بیش از پیش این نوع مهاجرت با احداث شهر ها و شهرک های جدید هستیم. شهر جدید هشتگرد یا نوین شهر هشتگرد از جمله شهر هایی ست که در سال های اخیر بنا شده و مورد توجه سازندگان بنام قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره تجهیزات خانه بازی و تجهیزات شهربازی کلیک کنید.

بسیار ملموس است که بنا شدن شهر های جدید نیازمند افزایش خدمات شهری کامل مانند مدارس، فضای سبز، سیستم های مکانیزه شهری، مبلمان شهری و خیابان سازی به شیوه های مدرن و امروزی ست. یک شهر جدید در وهله اول باید نیاز های اولیه مهاجرین و ساکنین آینده خود را مانند تغذیه، بهداشت و تفریح رفع کند تا شهر به اصطلاح به حالت خوابگاهی وارد نشود و بتواند بصورت مستقل از شهر های اطراف فعالیت کند.

در شهر جدید هشتگرد با شهرک های متعدد صنعتی و مسکونی نیز تلاش شده تا نیاز های فردی و خانوادگی ساکنین در نظر گرفته شود. این کار در نوین شهر هشتگرد بر عهده شهرک سازان و انبوه سازان قرار داده شده است تا با توجه به بافت مسکونی ساخته شده توسط ایشان، نیاز های اولیه و ثانویه خانوار ها را نیز رفع کنند. در این صورت می توان امید به ایجاد تعادل بین کلان شهر تهران، استان البرز و در صدر آن هشتگرد جدید داشت.

هلدینگ معظم کیسون، یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی ایران و جهان، وظیفه توسعه بخشی از منطقه هشتگرد جدید را بر عهده دارد و بتازگی پروژه ی شهرک کیسون هشتگرد را به اتمام رسانیده است. این پروژه با ظرفیتی بی نظیر و امکانات کامل برای سکونت و زندگی خانواده ایرانی انجام شده و در اختیار ساکنین قرار گرفته است.

تجهیز فضای بازی روباز مجتمع مسکونی کیسون هشتگرد

همانطور که گفته شد تمامی شهرک ها باید نیاز های اولیه افراد ساکن در آن ها را برطرف کنند. از این رو بازی سازان در اجرای فضای بازی و محوطه سازی پروژه هشتگرد، (مبلمان شهری و…) با هلدینگ بزرگ کیسون همکاری داشته است. متراژ پروژه فضای بازی و استراحت گاه این پروژه در حدود 200 متر مربع بوده که با توجه به اهمیت محصولات بدنسازی شهری برای مجموعه کیسون و نیاز این پروژه به احداث چنین فضایی، بخش اعظمی از این متراژ در اختیار محصولات فیتنس پارکی یا بدنسازی پارکی قرار دارد. افزایش جمعیت میانسال کشور و حرکت کلی کشور به پیک میانسالی یکی دیگر از عواملی ست که نیاز به ورزش های شهروندی و تجهیزات مرتبط با آن را قوت می بخشد.

علاوه بر این کودکان نیز فراموش نشده اند و وسایل بازی فضای باز کودک مانند تاب، الاکلنگ و سرسره ها نیز بخشی از پروژه هشتگرد کیسون و بازی سازان بودند؛ و در نهایت بخشی برای استراحت خانواده ها در نظر گرفته شد که با مبلمان شهری و فضا سازی های انجام شده می تواند میزبانی در خور برای خانواده ها و آرامش آن ها باشد.

با توجه به ماشینی شدن زندگی شهری، نیاز به دوری از این فضا حتی برای ساعاتی کوتاه می تواند در افزایش تعاملات اجتماعی و فرهنگی در بین افراد نقش بسزایی داشته باشد. باید به این نکته توجه کرد که با وجود تلاش های فراوان مدیران شهری و شرکت های بزرگی از قبیل مجموعه کیسون، سرانه استفاده از فضای سبز شهری در زندگی امروزه ی خانواده ی ایرانی بسیار کم و ناچیز است و شاید نیاز به اجرای تمهیداتی گسترده تر برای رفع نیاز های  همشهریان و هم میهنانمان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.