اخبار بازی سازان

انتصاب مدیر آی تی بازی سازان به سمت مشاور وزارت ارتباطات

مدیر آی تی مشاور وزیر ارتباطات

انتصاب مدیر آی تی بازی سازان به سمت مشاور وزارت ارتباطات

امیرحسین سلیمانی، نخبه حوزه فناوری اطلاعات و مدیر بخش IT شرکت بازی سازان، مشاور حوزه دسترس‌پذیری وزارت ارتباطات شد.

در روز جهانی نابینایان (روز عصای سفید)، یک جوان روشندل، مشاور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه دسترس‌پذیری شد.
امیر سلیمانی، جوان روشندل ایرانی، مدیر آی تی شرکت بازی سازان با صدور حکمی به سمت مشاور دکتر امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر منصوب شد. با توجه به این که فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش بسزایی در توانمندسازی و آموزش تمامی شهروندان جامعه ایفا می‌کند، این اقدام با هدف به کارگیری تمامی ظرفیت‌های حوزه فناوری اطلاعات به منظور تقویت و توان‌افزایی گروه‌هایی با ویژگی‌های خاص صورت گرفته است.
شایان ذکر است؛ پیش از این محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار تصویری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، از ملاقات خود با امیرحسین سلیمانی نوشته بود.

وزیر ارتباطات در توضیحات مربوط به این دیدار در اینستاگرام خود نوشت:

“یادتونه گفته بودم میتونید خیلی راحت و رایگان نامه‌هاتون رو به دستم برسونید و کافیه تنها پشت پاکت بنویسید «برسد به دست وزیر ارتباطات؟»
چند روز پیش یه نامه دریافت کردم که می‌تونید عکسش رو تو صفحه‌ی بعد ببینید. بازش کردم و دیدم به خط مخصوص نابینایان نوشته شده، ناتوان بودم از خوندنش. از نویسنده دعوت کردم حضوری بیاد که این آقا امیرحسین گل اومد دفترم.
برام نوشته بود که دنیا برای ما در استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی، مثل خوندن همین نامه برای شماست و گلایه کرده بود که چرا نباید خدمات دولتی و نرم‌افزارهای پرکاربرد برای ما نابینایان قابل استفاده باشه. گوشیش رو بهم نشون داد که چه راحت برخی از نرم‌افزارهای خارجی، قابل استفاده‌اند.

بهش قول دادم پیگیری کنم و از سازمان فناوری خواستم تا همین چند هفته‌ دیگه، که روز جهانی عصای سفید می‌رسه، پیگیری کنه و تمام برنامه‌های پرکاربرد ایرانی هم برای نابینایان عزیز قابل استفاده بشن. خودش یه نخبه بود و با برنامه نویسی آشنا، وقتی شیوه‌ فعال کردن این امکان رو برام توضیح داد، دیدم انصافا کار دشواری نیست.
از بچه‌های اکوسیستم استارت‌آپی هم میخوام تو این کار همت کنند تا بتونیم ظرف همین چند هفته یه کار خوب براشون انجام بدیم”

انتصاب مدیر آی تی بازی سازان به سمت مشاور وزارت ارتباطات

انتصاب مدیر آی تی بازی سازان به سمت مشاور وزارت ارتباطات : حالا با انتصاب «امیر حسین سلیمانی»،مدیریت IT شرکت بازی سازان، به‌عنوان مشاور در وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات، گام بلندی برای عملی شدن قول وزیر ارتباطات به نابینایان کشور برداشته‌شده است. مجموعه بازی سازان نیز به نوبه خود این اتفاق را گرامی داشته و به مدیریت آی تی بازی سازان تبریک می گوید؛ تیم بازی سازان برای ایجاد اتفاقاتی نو و خبر هایی خوب در حوزه دسترسی پذیری اطلاعات برای کاربران با شرایط خاص در ایران ابراز امیدواری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *